Plastyka powiek górnych

Autor:

Opadające powieki, które nadają twarzy posępny i wiecznie zmęczony wygląd, są jednym z najczęstszych problemów, z jakim pacjenci zwracają się do lekarzy medycyny estetycznej. Nadmiar skóry na górnej powiece jest problemem nie tylko estetycznym, ale również zdrowotnym, ponieważ u większości pacjentów w mniejszym lub większym stopniu ogranicza pole widzenia. Celem korekcji powiek górnych jest więc ich podciągnięcie oraz usunięcie nadmiernej ilości tłuszczu i skóry.

Przyczyną opadania powiek może być:

  • niewydolność rozcięgna mięśnia dźwigacza powieki i mówimy wówczas o blefaroptozie, czyli rzeczywistym opadaniu powiek
  • naturalne procesy starzenia i mówimy wówczas o wiotkiej skórze powiek

Lekarz w trakcie konsultacji musi więc postawić właściwą diagnozę i według niej dobrać odpowiednią metodę korekcji. Na prawdziwe opadanie powiek plastyka estetyczna nie pomoże. Konieczna jest operacja na mięśniu, np. jego skrócenie. Jeśli mięsień działa nieprawidłowo, wówczas trzeba podwiesić powiekę na paskach powięzi do mięśni czołowych. Operacja musi być wykonana przez chirurga plastyka i wymaga dużego doświadczenia.

W przypadku wiotkości skóry plastyka jest znacznie łatwiejsza i polega na wycięciu jej nadmiaru. 

Korekta skóry powiek from Estheticon on Vimeo.

Przebieg zabiegu

Korekcja wiotkiej skóry powiek nie wymaga pełnej narkozy, wystarczy znieczulenie miejscowe. Może być wykonywana w warunkach ambulatoryjnych. Zabieg trwa od 45 – 60 min.

Blizny

Blizny po plastyce są schowane  w naturalnych załamaniach powiek i po paru miesiącach stają się niewidoczne. Po zdjęciu szwów blizny można smarować  specjalną maścią do tego przeznaczoną 2 razy dziennie przez 10 dni, a potem jeszcze przez kolejne 2 tygodnie na noc.

Rekonwalescencja

Bezpośrednio po zabiegu powieki są opuchnięte, dlatego warto wykonywać chłodne okłady, które zmniejszają obrzęk. Przez pierwsze siedem dni wskazany jest wypoczynek. Oczu nie należy nadwyrężać pracując przy komputerze, czytając czy oglądając telewizję. Makijaż w okolicy blizny można wykonać po zdjęcia szwów, tj. po 7 - 10 dniach od zabiegu, ale niektórzy lekarze zalecają, aby odczekać jeszcze tydzień.  Przez rok nie wolno opalać twarzy i oczy należy chronić przed słońcem okularami przeciwsłonecznymi.

Aktualizowane: 14.04.2018

Więcej opinii na ten temat

Martka 02.02.2017
Warto

Plastyka powiek górnych. Oczy o 10 lat młodsze. Druga doba po operacji, brak opuchlizny, maleńkie siniaki. Jestem bardzo zadowolona.

1 Lubię to   4 Komentarzy  

Plastyka powiek górnych - Cenniki

Klinika La Perla
Warszawa, Zakopane, Kraków, Józefów, Bolesławiec, Rzeszów
Ceny od 5 500 zł
zazwyczaj do 7 000 zł
Klinika La Perla
Ceny od 5 000 zł
AMC Art Medical Center dr n. med. Artur Śliwiński
Ceny od 4 000 zł
zazwyczaj do 5 500 zł
Klinika Chirurgii Mazan
Ceny od 4 000 zł
dr Łukasz Ulatowski
Ceny od 4 000 zł
zazwyczaj do 6 000 zł
Centrum Estetyki Ciała

Plastyka powiek górnych

99% poleca. 447 opinii pacjentów.

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zdjęcia pacjentów
Zabiegi, na które wybierają się inni