Plastyka powiek górnych

Planujesz zabieg?

Wypełnij krótki formularz i wyślij niezobowiązujące pytanie do 4 lekarzy. Dzięki temu uzyskasz konkretne odpowiedzi od najlepszych specjalistów w tej dziedzinie - szybko i bezpłatnie.

  1. Step 32
  2. Step 33
  3. Step 34
  4. Step 35
  5. Step 36
  6. Step 37
  7. Step 38

Jaki zabieg Cię interesuje? Interesuje mnie:

Jaki problem chcesz rozwiązać? Wybierz jedną z możliwości:

Czy miałaś/eś wcześniej jakieś zabiegi estetyczne w okolicy oka?

Kiedy planujesz zabieg?

Czy podjęcie decyzji o zabiegu ułatwiłaby możliwość płatności w ratach?

Czy chciałabyś się ubezpieczyć na wypadek powikłań?

Ile masz lat?

Autor:

Opadające powieki, które nadają twarzy posępny i wiecznie zmęczony wygląd, są jednym z najczęstszych problemów, z jakim pacjenci zwracają się do lekarzy medycyny estetycznej. Nadmiar skóry na górnych powiekach jest problemem nie tylko estetycznym, ale również zdrowotnym, ponieważ u większości pacjentów w mniejszym lub większym stopniu ogranicza pole widzenia. Celem korekcji powiek górnych jest więc z reguły ich podciągnięcie oraz usunięcie nadmiernej ilości tłuszczu i skóry.

Przyczyny opadania powiek górnych

Przyczyną opadania powiek może być:

  • niewydolność rozcięgna mięśnia dźwigacza powieki i mówimy wówczas o blefaroptozie, czyli rzeczywistym opadaniu powiek
  • naturalne procesy starzenia i mówimy wówczas o wiotkiej skórze powiek

Lekarz w trakcie konsultacji musi postawić właściwą diagnozę i według niej dobrać odpowiednią metodę korekcji. Na prawdziwe opadanie powiek, tzw. ptozę, plastyka estetyczna nie pomoże. Konieczna jest operacja na mięśniu, np. jego skrócenie. Jeśli mięsień działa nieprawidłowo, wówczas trzeba podwiesić powiekę na paskach powięzi do mięśni czołowych. Operacja musi być wykonana przez chirurga plastyka i wymaga dużego doświadczenia.

W przypadku wiotkości skóry plastyka powiek górnych jest znacznie łatwiejsza i polega na wycięciu jej nadmiaru. 

Przebieg zabiegu korekcji powiek górnych

Korekcja wiotkiej skóry powiek nie wymaga pełnej narkozy, wystarczy znieczulenie miejscowe. Może być wykonywana w warunkach ambulatoryjnych. Zabieg trwa od 45 – 60 min.Skóra po zabiegu zostaje zszyta cienkimi szwami i przykryta sterylnymi plastrami. Po 5-6 dniach od zabiegu szwy zostają usunięte.

Blizny po korekcji powiek górnych

Blizny po plastyce powiek górnych są schowane  w naturalnych załamaniach powiek i po paru miesiącach stają się niewidoczne. Po zdjęciu szwów blizny można smarować  specjalną maścią do tego przeznaczoną 2 razy dziennie przez 10 dni, a potem jeszcze przez kolejne 2 tygodnie na noc.

Rekonwalescencja po korekcji powiek górnych

Bezpośrednio po zabiegu powieki są opuchnięte, dlatego warto wykonywać chłodne okłady, które zmniejszają obrzęk. Przez pierwsze siedem dni wskazany jest wypoczynek. Oczu nie należy nadwyrężać pracując przy komputerze, czytając czy oglądając telewizję. Makijaż w okolicy blizny można wykonać po zdjęcia szwów, tj. po 7 - 10 dniach od zabiegu, ale niektórzy lekarze zalecają, aby odczekać jeszcze tydzień.  Przez rok nie wolno opalać twarzy i oczy należy chronić przed słońcem okularami przeciwsłonecznymi.

Aktualizowane: 28.05.2019

Autor

Chirurg plastyk, starszy asystent w Oddziale Klinicznym Chirurgii Plastycznej Szpitala im. prof. W. Orłowskiego w Warszawie. Tytuł doktora nauk medycznych obronił w 2003 r. za pracę poświeconą leczeniu pooparzeniowych blizn powodujących przykurcze w stawach. Operuje w Klinice MELITUS.

Więcej opinii na ten temat

Plastyka powiek górnych - Cenniki

Plastyka powiek górnych

99% poleca. 624 opinii pacjentów.

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zdjęcia pacjentów
Zabiegi, na które wybierają się inni