Plexr jest generatorem plazmy, wytwarzającym celowaną mikrowiązkę plazmy, dzięki jonizacji gazów zawartych w powietrzu. Plazma, zjonizowany gaz zawierający w przybliżeniu takie same ilości ładunków dodatnich i ujemnych, tworzy się miedzy końcówka urządzenia i skórą pacjenta. Opatentowana przez włoska firmę GMV, dostępna od 2010 r. technologia jest wykorzystywana w medycynie estetycznej do dynamicznej, sublimacyjnej korekcji powiek u pacjentów, którzy z różnych względów nie chcą lub nie mogą poddać się leczeniu operacyjnemu. Procedura jest niezwykle bezpieczna, pozwala osiągnąć znakomite efekty estetyczne.

womanface

Wskazania do zabiegu

 • opadające powieki
 • zmarszczki palacza
 • zmarszczki okolicy ucha
 • wiotka skóra szyi
 • wiotkość skóry w okolicy kolan
 • wiotkość skóry w okolicy łokci

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania
Jednym z głównych elementów bezpieczeństwa zabiegu wykonywanego urządzeniem Plexr jest fakt, że prąd nie przepływa ani przez operatora ani przez ciało pacjenta. Odpowiednio dobrana częstotliwość prądu w urządzeniu powoduje po zbliżeniu do skory pacjenta powstanie mikrowiązki plazmy. Jest to niezwykle istotne w przypadku pracy we wrażliwej okolicy oka.
30 minut przed zabiegiem skórę pacjenta znieczulamy miejscowo.

Przebieg zabiegu

Procedura polega na wykonywaniu niewielkich punktów na powierzchni skóry przez plazmę generowaną przez urządzenie Plexr, każdy w odległości 0,5 mm jeden od drugiego.Każdy z tych punktów powoduje sublimację powierzchownych korneocytów bez uszkadzania warstwy podstawnej skóry właściwej, bez krwawienia i co najważniejsze, bez powodowania uszkodzenia i nekrozy otaczających tkanek. Technika jest technika nieablacyjną, jest przeprowadzana bez przerywania ciagłości skory. Operator może prosić pacjenta o zamykanie i otwieranie powiek podczas zabiegu i obserwować efekty swojej pracy. Pozwala to zachować perfekcyjną plastyczność ruchu powiek.

Czas trwania procedury

Zabieg trwa 20-30 minut. Zwykle wskazane jest powtórzenie 2-3 x co 30-40 dni.

Rekonwalescencja

Po zabiegu na skórze widoczne są niewielkie punkciki (strupki), które utrzymują się 5-7 dni, można je zakryć podkładem do makijażu (są wtedy niewidoczne). 2 i 3 dnia może wystąpić obrzęk okolicy poddanej zabiegowi. Po odpadnięciu strupków skóra może być lekko zaczerwieniona przez 1-2 tygodnie,w tym okresie stosuje się kremy przyspieszające regenerację skóry i redukujące rumień.

Efekty zabiegu

Efekt zabiegu jest widoczny tuż po zakończeniu procedury i utrzymuje się od 2 do 4 lat.

Zalety zabiegu

 • ok 70% efektu jest widoczne natychmiast po zabiegu
 • nie wyłącza pacjentów z codziennych aktywności
 • pozwala na wykonanie zabiegu korekcji powiek z zachowaniem pełnej ruchomości powieki w trakcie i po zabiegu
 • pełna kontrola operatora podczas wykonywania zabiegu
 • nie wymaga nakładek nagałkowych podczas wykonywania zabiegu
 • zabieg nie wywołuje stanu zapalnego i nekrozy otaczających tkanek

Przeciwskazania

Praktycznie brak.

Publikowane: 06.05.2016

Więcej opinii na ten temat

W której fazie jesteś?

   
Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni