Powiększanie piersi Aquafilling

Zabieg powiększania piersi przy użyciu preparatu Aquafilling Bodyline był przeznaczony dla pacjentek, które chciały uzyskać naturalny wygląd biustu oraz nie godziły się na długi i nieprzyjemny okres rekonwalescencji po zabiegu. Wskazaniem do zabiegu była także asymetria piersi, mały biust, opadnięte piersi (na przykład po zakończeniu karmienia piersią). Obecnie są prowadzone badania pod kątem powikłań, które mogą być poważnym zagrożeniem dla zdrowia kobiet stosujących ten preparat w celu powiększenia piersi.

Powiększanie rozmiaru piersi było od lat domeną chirurgii plastycznej. Część pacjentek, która bała się zabiegu lub jego powikłań, wycofywała się i mimo pragnienia o większym biuście nie decydowała się na operację.

Wydawało się wówczas, że dzięki innowacyjnej metodzie powiększania biustu preparatem Aquafilling Bodyline będą mogły uzyskać rewelacyjne rezultaty przy minimalnej inwazji w tkanki. 

Zabieg umożliwiał bowiem wymodelowanie piersi tak, by Aquafilling został podany tylko w okolice wymagające korekcji. Producent zapewniał również,  że preparat się nie przemieszcza. Piersi po zabiegu miały naturalny wygląd. Dodatkowym atutem był fakt, że Aquafilling Bodyline nie był widoczny ani wyczuwalny.

Aktualna informacja PTCHPiR o preparacie AQUAfilling

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej z siedzibą w Warszawie w efekcie podjętych działań uzyskał informację odnoszącą się do preparatu AQUAfilling Bodyline/Faceline produkowanego przez Matrixcell LTD, Na Vinici 43, 290 01 Podebrady, Republika Czeska.

Z otrzymanego w odpowiedzi na wystąpienie Prezesa Zarządu Głównego PTChPRiE pisma z Departamentu Nadzoru i Badań Klinicznych Wyrobów Medycznych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych wynika, iż przedmiotowy preparat po 22 marca 2017 r. nie powinien być już wprowadzany do obrotu rynkowego.

Jednocześnie pragniemy poinformować, iż Zarząd Główny PTChPRiE podjął działania w celu ustalenia statusu prawnego funkcjonującego na rynku, a wydaje się analogicznego do AQUAfilling Bodyline/Faceline, preparatu pod nazwą Los DelineTM.

Z poczynionych do tej chwili ustaleń wynika, że dystrybucją produktu zajmuje się ten sam Dystrybutor, co AQUAfilling Bodyline/Faceline. Na stronie www.aquafilling.pl znajduje się m.in. informacja: „Pragniemy poinformować o zmianie nazwy preparatu Aquafilling na Los Deline. [...] Zmiana nazwy nie jest powiązana ze zmianami właściwości produktu, dotyczy wyłącznie nazewnictwa i zmiany opakowania. Produkt i jego właściwości pozostają bez zmian.”

Powyższe zaś może wskazywać na ryzyko pojawienia się tożsamych objawów i skutków stosowania preparatu Los DelineTM    do objawów i skutków stosowania AQUAfilling Bodyline/Faceline.

Przygotowania do zabiegu

Przed przystąpieniem do zabiegu Pacjentka wykonywała podstawowe badania (morfologię krwi, INR, APTT, TSH) oraz usg piersi. Lekarz był zobowiązany przeprowadzić wywiad medyczny biorąc pod uwagę ewentualne przeciwskazania zdrowotne.

Przebieg procedury

Zabieg polegał na wprowadzeniu kaniulą (tępo zakończona igła) preparatu Aquafilling Bodyline, który ma konsystencję żelu. Preparat rozprowadzał się równomiernie pod tkanką gruczołową piersi. Procedura była wykonywana w znieczuleniu miejscowym. Zabieg był bezbolesny. Trwał około 1,5 - 2 godzin.

Rekonwalescencja po zabiegu była krótka i zazwyczaj nie było potrzeby stosowania leków przeciwbólowych.

Efekt powiększenia piersi był widoczny od razu po zabiegu i miał utrzymywać się powyżej 5 lat.

W związku z małoinwazyjną procedurą zabiegową rzadko dochodziło do powstania zasinień lub krwiaków. Nie było ryzyka utworzenia blizny lub bliznowców.

Preparat składa się w 2% z poliamidu i 98% soli fizjologicznej, dzięki czemu miał nie powodować uczuleń. Jego rozkład w tkance miał przebiegać równomiernie, bez pozostawiania grudek lub powstawania ziarniniaków.

Rekonwalescencja

Po zabiegu Pacjentka miała  spać w pozycji na wznak na plecach przez około miesiąc. Nie było ograniczeń w codziennym życiu poza unikaniem forsownej aktywności fizycznej przez okres kilku tygodni po zabiegu. Zwykle planowane były 1 - 2 wizyty kontrolne w okresie pozabiegowym z lekarzem przeprowadzającym zabieg.

Przeciwskazania do zabiegu

Ciąża, okres karmienia piersią, choroby autoimmunologiczne, niewyrównana cukrzyca, źle kontrolowane nadciśnienie tętnicze.

Aktualizowane: 20.05.2019

Jesteś specjalistą? Dodaj opis tego zabiegu. Opis musi być zgodny z zasadami naszego portalu. Do opisu zostanie załączona Twoja wizytówka odsyłająca do prezentacji Zobacz przykładowy fragment opisu i przeczytaj warunki.

Więcej opinii na ten temat

Filigranowa Dr Izabela Lenartowicz 07.10.2014
Warto     

Dzięki mojej znajomej trafiłam do Pani Doktor i dzięki niej udało się . Miałam bardzo mały biust od dawna chwiałam go powiększyć, ale nie chciałam robić implatów. Jestem po zabiegu Aquafilling i w końcu mogę spojrzeć na ... Więcej 

1 Lubię to   5 Komentarzy  
Anka 16.12.2014
Warto

Zabieg powiększania biustu miałam przeprowadzony jakieś 5 miesięcy temu i nie żałuję. Zawsze chciałam mieć większe piersi ale panicznie boję się narkozy więc o implantach nie mogło być mowy. Gdy dowiedziałam sie o tej me... Więcej 

Powiększanie piersi Aquafilling - Cenniki

dr Tomasz Konończuk - Twoja Klinika
Białystok, Bielsk Podlaski
Ceny od 5 500 zł
zazwyczaj do 15 000 zł
dr Tomasz Konończuk - Twoja Klinika
Ceny od 5 000 zł
zazwyczaj do 20 000 zł
dr Agnieszka Majewska

Powiększanie piersi Aquafilling

80% poleca. 10 opinii pacjentów.

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni