O zabiegu

Przykurcz Dupuytrena to choroba powodująca zgrubienie więzadła w okolicy powierzchni dłoniowej ręki. Jej następstwem jest stopniowe upośledzenie funkcji ręki, które objawia się niemożnością wyprostowania palców. Znacznie częściej objawia się u mężczyzn. Przykurcz rozcięgna dłoniowego najczęściej jest leczony metodami inwazyjnymi, takimi jak zabiegi chirurgiczne i ostrzykiwanie. Operacja polega na całkowitym wycięciu zmienionego rozcięgna dłoniowego i guzków wraz z jednoczesną korekcją przykurczów palców.

Jest to choroba, która powoduje zgrubienie więzadła w okolicy powierzchni dłoniowej ręki, co wpływa na stopniowe upośledzenie funkcji ręki. Nie można wyprostować palców. Choroba ta jest dziedziczna, a jej przyczyny nie są dotąd znane. Istnieją też czynniki, które ma wpływ na rozwój przykurczu, należą do nich min: palenie papierosów, cukrzyca i wykonywanie ciężkiej pracy fizycznej.

Aktualizowane

08.07.2013

Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Treści zawarte na portalu mają jedynie charakter informacyjny i nie mogą być traktowane jako porada lekarska. Stale pracujemy nad treścią portalu i staramy się zachować wysoki standard i wiarygodność publikowanych tekstów, jednak nie możemy zagwarantować ich dokładności w każdym przypadku.