Regeneris – biostymulacja komórek skóry/osocze bogatopłytkowe

Regeneris to nowa technologia polegająca na wytworzeniu swoistego „eliksiru młodości“ zawierającego białkowe stymulatory – czynniki wzrostu. Uzyskiwane są one z własnej krwi pacjenta. Regeneris dzięki własnym czynnikom wzrostu i mezenchymalnym komórkom macierzystym powoduje regenerację i rewitalizację komórek skóry, wygładza zmarszczki, zwiększa produkcję kolagenu.

Regeneris PRP polega na ostrzykiwaniu skóry czynnikami otrzymanymi z osocza krwi pacjenta. W zabiegu wykorzystuje się skoncentrowane czynniki wzrostu i cytokiny, czyli podobne do hormonów substancje kierujące wszystkimi procesami przebiegającymi w organizmie. Czynniki te pochodzą z płytek krwi znajdujących się w osoczu. W sytuacji zranienia skóry czynniki te uwalniają się z płytek i zapoczątkowują proces gojenia rany, czyli bardzo szybką regenerację naskórka, skóry właściwej, włókien kolagenu, naczyń krwionośnych itp. W zabiegu bez konieczności ranienia skóry wykorzystuje się potencjał regeneracyjny znajdujący się w płytkach krwi.

Materiał jest otrzymywany z osocza po pobraniu, odwirowaniu i odpowiednim przygotowaniu krwi pacjenta ( przygotowanie trwa około 10-15 minut) . Sam zabieg wygląda jak klasyczna mezoterapia - cienką igłą ostrzykuje się wybrany fragment skóry twarzy, szyję, dekolt, ramiona itp. Zabiegi wykonuje się w serii: 3-4 zabiegi, co 2-4 tygodnie. Dają efekt odświeżenia kolorytu skóry, poprawy napięcia i wygładzania. Zabiegi wykonuje się także w leczeniu łysienia i poprawy wzrostu włosów.

Tak samo przygotowany materiał PRP można także wykorzystać w zabiegach wykonywanych bez ostrzykiwania skóry. Wykorzystuje się wtedy specjalną maskę, którą nasącza się materiałem pozyskanym z krwi pacjenta. Daje to efekt doskonałej pielęgnacji, bez konieczności nakłuwania skóry. W medycynie takie okłady nakłada się na skórę w celu poprawy gojenia np. w leczeniu oparzeń lub trudno leczących się owrzodzeń. W dermatologii kosmetycznej ma zastosowanie w celu poprawy gojenia po zabiegach dermatologicznych, np. głębokich peelingach i zabiegach laserowych, a także do pobudzenia odnowy skóry wrażliwej, podrażnionej i zniszczonej. Przygotowywane są także specjalne podłoża do sporządzania pacjentom kuracji do domu sporządzonej z jego własnych, skoncentrowanych czynników regeneracyjnych.

dr n. med. Maria Noszczyk

Aktualizowane: 02.11.2012

Jesteś specjalistą? Dodaj opis tego zabiegu. Opis musi być zgodny z zasadami naszego portalu. Do opisu zostanie załączona Twoja wizytówka odsyłająca do prezentacji Zobacz przykładowy fragment opisu i przeczytaj warunki.

Regeneris – biostymulacja komórek skóry/osocze bogatopłytkowe - Nowości

Więcej opinii na ten temat

Regeneris – biostymulacja komórek skóry/osocze bogatopłytkowe - Cenniki

Ceny od 800 zł
zazwyczaj do 1 500 zł
AMC Art Medical Center dr n. med. Artur Śliwiński
Ceny od 1 000 zł
dr n. med. Wojciech Rybak - ARS ESTETICA
Ceny od 350 zł
zazwyczaj do 750 zł
Dr Iwona Radziejewska-Choma
dr n. med. Artur Sandelewski
Jaworzno, Bielsko-Biała, Kraków, Katowice
Ceny od 600 zł
dr n. med. Artur Sandelewski
Ceny od 800 zł
zazwyczaj do 1 400 zł
dr Katarzyna Mudel
Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zdjęcia pacjentów
Zabiegi, na które wybierają się inni