Regeneris – biostymulacja komórek skóry/osocze bogatopłytkowe

Regeneris to nowa technologia polegająca na wytworzeniu swoistego „eliksiru młodości“ zawierającego białkowe stymulatory – czynniki wzrostu. Uzyskiwane są one z własnej krwi pacjenta. Regeneris dzięki własnym czynnikom wzrostu i mezenchymalnym komórkom macierzystym powoduje regenerację i rewitalizację komórek skóry, wygładza zmarszczki, zwiększa produkcję kolagenu.

Regeneris PRP polega na ostrzykiwaniu skóry czynnikami otrzymanymi z osocza krwi pacjenta. W zabiegu wykorzystuje się skoncentrowane czynniki wzrostu i cytokiny, czyli podobne do hormonów substancje kierujące wszystkimi procesami przebiegającymi w organizmie. Czynniki te pochodzą z płytek krwi znajdujących się w osoczu. W sytuacji zranienia skóry czynniki te uwalniają się z płytek i zapoczątkowują proces gojenia rany, czyli bardzo szybką regenerację naskórka, skóry właściwej, włókien kolagenu, naczyń krwionośnych itp. W zabiegu bez konieczności ranienia skóry wykorzystuje się potencjał regeneracyjny znajdujący się w płytkach krwi.

Materiał jest otrzymywany z osocza po pobraniu, odwirowaniu i odpowiednim przygotowaniu krwi pacjenta ( przygotowanie trwa około 10-15 minut) . Sam zabieg wygląda jak klasyczna mezoterapia - cienką igłą ostrzykuje się wybrany fragment skóry twarzy, szyję, dekolt, ramiona itp. Zabiegi wykonuje się w serii: 3-4 zabiegi, co 2-4 tygodnie. Dają efekt odświeżenia kolorytu skóry, poprawy napięcia i wygładzania. Zabiegi wykonuje się także w leczeniu łysienia i poprawy wzrostu włosów.

Tak samo przygotowany materiał PRP można także wykorzystać w zabiegach wykonywanych bez ostrzykiwania skóry. Wykorzystuje się wtedy specjalną maskę, którą nasącza się materiałem pozyskanym z krwi pacjenta. Daje to efekt doskonałej pielęgnacji, bez konieczności nakłuwania skóry. W medycynie takie okłady nakłada się na skórę w celu poprawy gojenia np. w leczeniu oparzeń lub trudno leczących się owrzodzeń. W dermatologii kosmetycznej ma zastosowanie w celu poprawy gojenia po zabiegach dermatologicznych, np. głębokich peelingach i zabiegach laserowych, a także do pobudzenia odnowy skóry wrażliwej, podrażnionej i zniszczonej. Przygotowywane są także specjalne podłoża do sporządzania pacjentom kuracji do domu sporządzonej z jego własnych, skoncentrowanych czynników regeneracyjnych.

dr n. med. Maria Noszczyk

Aktualizowane: 02.11.2012

Jesteś specjalistą? Dodaj opis tego zabiegu. Opis musi być zgodny z zasadami naszego portalu. Do opisu zostanie załączona Twoja wizytówka odsyłająca do prezentacji Zobacz przykładowy fragment opisu i przeczytaj warunki.

Regeneris – biostymulacja komórek skóry/osocze bogatopłytkowe - Nowości

Więcej opinii na ten temat

Zarejestrowany użytkownik 07.02.2018
Warto

Drogo ale warto ! Wszystkim Paniom chcacym poprawic badz zadbac o swa urode i zdrowie polecam Dr. Koniecznego. Mogliby poszerzyc zakres zakres uslug o redukcje tluszczu modelowanie ciala. Byloby perfecto !

Regeneris – biostymulacja komórek skóry/osocze bogatopłytkowe - Cenniki

Ceny od 800 zł
zazwyczaj do 1 500 zł
AMC Art Medical Center dr n. med. Artur Śliwiński
Klinika La Perla
Warszawa, Zakopane, Kraków, Józefów, Bolesławiec, Rzeszów
Ceny od 1 500 zł
zazwyczaj do 2 000 zł
Klinika La Perla
Ceny od 1 000 zł
dr n. med. Wojciech Rybak - ARS ESTETICA
Dr Ewa Rybicka
Warszawa
Ceny od 450 zł
zazwyczaj do 2 200 zł
Dr Ewa Rybicka
Ceny od 1 450 zł
zazwyczaj do 2 950 zł
dr n. med. Henryk Mekle

Podobna problematyka

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zdjęcia pacjentów
Zabiegi, na które wybierają się inni