O zabiegu

Skrócenie palców stóp jest zabiegiem pozwalającym osiągnąć określony efekt estetyczny oraz zdrowotny. Zbyt długie palce powodują dyskomfort w poruszaniu się i powodują problemy w dopasowaniu obuwia. Mogą też prowadzić do pojawienia się palca młotkowatego dającego uciążliwe dolegliwości bólowe. Skracanie palca stopy wymaga zabiegu chirurgicznego polegającego na usunięciu ze środkowej części palca niewielkiego fragmentu kości. Operacja nie wymaga znieczulenia ogólnego. Czas rekonwalescencji zwykle zajmuje około 5 tygodni.

Dysproporcje w długości palców stopy mogą powodować dyskomfort przy noszeniu obuwia, istnieje też zagrożenie powstania w tzw. palca młoteczkowego. Najczęściej nieproporcjonalnie długi jest drugi palec stopy. Istnieje możliwość korekty długości palców metodą chirurgiczną, która polega na skróceniu elementów kostnych w okolicach wybranego stawu przy zachowaniu jego funkcji. Skrócić można każdy palec stopy. Skrócenie wykonuje się także z powodów estetycznych.

Publikowane

11.08.2011

Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Treści zawarte na portalu mają jedynie charakter informacyjny i nie mogą być traktowane jako porada lekarska. Stale pracujemy nad treścią portalu i staramy się zachować wysoki standard i wiarygodność publikowanych tekstów, jednak nie możemy zagwarantować ich dokładności w każdym przypadku.