Terapia osoczem bogatopłytkowym PRP

Autor:

Terapia regeneracyjna z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest nowoczesną, odmładzającą skórę procedurą przeciwstarzeniową, która pobudza własne zasoby organizmu do odbudowy i rewitalizacji skóry. Ponieważ osocze bogatopłytkowe jest preparatem pozyskiwanym z krwi pacjenta, nie ma ryzyka reakcji uczuleniowej, więc zabieg jest całkowicie bezpieczny.

Osocze możemy wykorzystywać w różnych okolicach ciała – wszędzie tam, gdzie chcemy uzyskać poprawę jakości, gęstości, odmłodzenia i odżywienia skóry. Najczęściej ostrzykuje się twarz, szyję, dekolt oraz grzbiety rąk. Metodą mezoterapii igłowej można również ostrzykiwać rozstępy, blizny oraz  przebarwienia.Skoncentrowane osocze z powodzeniem stosowane jest także w leczeniu łysienia, ponieważ zawiera proteiny i czynniki wzrostu, stymulujące większą aktywność mieszków włosowych.

blood 1291131 1920

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Zabieg ostrzykiwania osoczem bogatopłytkowym jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą poprawić wygląd swojej skóry, a mają alergie na różnego rodzaju preparaty wykorzystywane do zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Świetnie sprawdza się także u osób, które obawiają się nienaturalnego wyrazu twarzy po wstrzyknięciu botoksu lub z różnych powodów medycznych nie mogą lub nie chcą poddać się operacji plastycznej w celu likwidacji zmarszczek.

Osocze bogatopłytkowe niweluje zmarszczki, nadaje skórze promienny, świeży wygląd. W przypadku leczenia łysienia głowy, po serii zabiegów włosy są mocniejsze i trwalsze.

Przebieg zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego

Do zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego nie trzeba siię specjalnie przygotowywać. Natomiast bardzo ważne jest, aby przynajmniej 10 dni przed planowanym zabiegiem nie przyjmować Aspiryny ani innnych leków zmniejszających krzepliwość krwi. Zabieg po kwalifikacji lekarza może być wykonany już na pierwszej wizycie. Jeżeli zabieg będzie wykonywany na twarzy i/lub szyi pielęgniarka nakłada na wskazane miejsce maść znieczulającą. Zabiegi na okolicę głowy wykonywane są bez znieczulenia. Procedura zabiegu rozpoczyna się od pobrania krwi pacjenta, umieszczenia jej w specjalnej próbówce, a potem w wirówce w celu oddzielenia preparatu krwi od osocza.

face 1919150 1920

Ostatnim etapem jest podanie osocza w ustalone wcześniej miejsca. Czas trwania zabiegu uzależniony jest od wielkości obszaru, na które jest podawane osocze (mniej więcej 30-40 minut). Na pierwszej wizycie z lekarzem pacjent ustala częstotliwość zabiegów, ponieważ jest to zależne od predyspozycji pacjenta. W przypadku leczenia łysienia zalecana jest seria 6 zabiegów w odstępach 2 tygodniowych. Natomiast efekt widoczny jest juz po trzecim zabiegu.

Rekonwalescencja

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego polega na nakłuwaniu skóry, więc bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się zaczerwienienia oraz siniaki w miejscach wkłucia.

Widoczność efektów zabiegu

Efekt widoczny jest po zalecanej serii zabiegów.

Zalecenia po zabiegu z użyciem osocza

Przez dobę po zabiegu należy bardziej dokładnie dbać o higienę miejsca ostrzykiwanego- tzn. nie stosować makijażu, nie dotykać rękami, starać się ograniczyć kontakt ze zwierzętami.

Przeciwwskazania

Zabieg nie może być wykonany w przypadku:

  • chorób krwi
  • nowotworów
  • ciąży, karmienia piersią
  • czynnej opryszczki
blood 1813410 1920

Podsumowanie i wnioski

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest całkowicie bezpieczny, ponieważ nie ma możliwości wystapienia reakcji uczuleniowej.

Aktualizowane: 25.05.2018

Autor

Centrum Formmed - szpital i przychodnia w Babicach Nowych pod Warszawą kierowane przez prof. Zofię Dudkiewicz. Dysponuje profesjonalnym blokiem operacyjnym. Oferuje pełen zakres zabiegów chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej, laseroterapii, stomatologii estetycznej, protetyki i implantologii.

Zasięgnij opinii specjalisty w dziedzinie Terapia osoczem bogatopłytkowym PRP

Więcej opinii na ten temat

Terapia osoczem bogatopłytkowym PRP - Cenniki

Podobna problematyka

Terapia osoczem bogatopłytkowym PRP

98% poleca. 112 opinii pacjentów.

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zdjęcia pacjentów
Zabiegi, na które wybierają się inni