Autor:

ThermiRF to pierwsza na świecie radiofrekwencja iniekcyjna kontrolowana termicznie. Unikatowa w skali światowej technologia jest stworzona do bezpiecznego osiągania znakomitych wyników w medycynie estetycznej poprzez zastosowanie procedur wykorzystujących ciepło. W przypadku Thermi RF są to fale radiowe regulowane termistorem. Bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu potwierdza certyfikat FDA.

Dotychczasowe metody oddziaływania temperaturą w zabiegach anty-aging pozwalały ustalać tylko moc lub energię. Temperatury nie można było ani nastawić, ani zmierzyć, przez co zabiegi często nie były skuteczne i bezpieczne. Urządzenie Thermi RF pozwala na precyzyjne ustalenie i kontrolę temperatury, a lekarz może ją odpowiednio dobierać do określonego rodzaju zabiegu i kontrolować jej wysokość na każdym etapie.

skin

Wskazania

Urządzeniem ThermiRF możemy skutecznie i bezpiecznie napiąć każdy fragment ciała i twarzy. Można działać na powierzchni skóry okolic oczu i ust, okolic zewnętrznych błon śluzowych narządów lub po wprowadzeniu kaniuli zabiegowej,  która dostarcza i mierzy rzeczywistą temperaturę. Temperaturę na powierzchni skóry odczytuje kamera termowizyjna. Kaniula wielkością odpowiada tym, które używane są do podawania kwasu hialuronowego.
Na ciele z wielkim powodzeniem zabieg wykonuje się na ramionach – usuwając wiotkość zwaną pelikany, nad łokciami, nad kolanami, na brzuchu.

Zabiegi wykonuje się w kilku procedurach:

Thermi Smooth – nieinwazyjna metoda napinania skóry wokół oczu i ust
Thermi Va – przełomowa, nieinwazyjna estetyka narządów intymnych
Thermi Tight – napinanie skóry twarzy i ciała
Thermi Dry – leczenie nadpotliwości pach
Thermi Rase – relaksacja nerwów – alternatywa dla toksyny botulinowej

Przebieg poszczególnych procedur

Procedura Thermi Smooth
Polega na masażu skóry okolicy oczu i ust głowicą o średnicy około 1 cm. Takie wymiary pozwalają na precyzyjną i bezpieczną pracę na powiekach oraz blisko czerwieni wargowej. W czasie zabiegu odczuwane jest wyraźne ciepło, dzięki któremu uzyskujemy wygładzenie i napięcie już po pierwszym zabiegu.

Procedura Thermi Va
Do zastosowań na zewnętrznych narządach płciowych i ściankach pochwy służy jednorazowy aplikator średnicy palca, który często przez lekarzy nazywany jest czarodziejska różdżką. Po jednym zabiegu podobnym w odczuciach do masażu gorącymi kamieniami uzyskujemy ogromną poprawę wyglądu i zwężenie średnicy pochwy oraz wzrost nawilżenia i odczuwania  przyjemności podczas współżycia. Zabieg zmniejsza lub likwiduje problemy z nietrzymaniem moczu.

Procedura Thermi Tight
Na wstępie zabiegu skóra znieczulana jest za pomocą tępo zakończonej, elastycznej kaniuli o wielkości używanej do podawania kwasu hialuronowego. Do tego używany jest płyn kleina pozwalający znieczulić duże okolice bardzo małymi ilościami lignocainy. Następnie do kaniuli wprowadzana jest elektroda i zaczynamy śródskórnie lub podskórnie działać temperaturą w granicach 45 – 60 stopni, aby napiąć skórę twarzy, szyi, czoła lub okolice ramion (pelikany), łokci, kolan, brzucha.

Innowacyjność

System ThermiRF jest innowacją na skalę światową, po raz pierwszy został wprowadzany na rynek w 2015 roku w USA, w Polsce jest od marca 2016 roku.
Innowacje tego systemu w stosunku do jakichkolwiek innych urządzeń obecnych na rynku medycyny estetycznej:

  • wprowadzenie jako klinicznego punktu końcowego temperatury zamiast jednostek mocy czy energii,
  • po raz pierwszy na świecie fale radiowe dostarczane są pod skórę, a nie działają przezskórnie, co zwiększa efektywność i bezpieczeństwo zabiegów,
  • po raz pierwszy na świecie lekarz ma kontrolę nad temperaturą zabiegu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz ciała pacjenta,
  • relaksacja nerwów bez użycia toksyn z efektem do czterech razy dłuższym niż efekt uzyskiwany przy użyciu toksyny botulinowej,
  • zabiegi intymne dla kobiet po raz pierwszy zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz narządów całkowicie bez okresu rekonwalescencji, dyskomfortu i pobudzające przebudowę kolagenu.

Publikowane: 06.04.2017

Więcej opinii na ten temat

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni