Nieinwazyjna liposukcja – Ultra Countour

UltraContourT firmy MedixSysteme jest jednym z pierwszych patentowanych systemów drenaży ultradźwiękowych i z dodatkową technologią ultradźwiękowych fal UMDR, stosowaną w celu uzyskania optymalnych cielesnych kształtów.

Co to jest UltraContour?

System Ultracontour jest bezbolesną formą liposukcji  wykorzystującą wysoce zogniskowane ultradźwięki, tysiąc razy intensywniejsze niż ma to miejsce np. w badaniach USG.  Jest to bezpieczna metoda, umożliwiająca osiągnięcie zadowalających efektów bez powstania krwiaków czy nierówności, typowych dla inwazyjnej metody liposukcji.  Nowa  generacja UltraContouru™  wykorzystuje w pierwszej fazie zabiegu (HIFU ultradźwiekowe wiązki wysokiej częstotliwości)  kombinacje reakcji fizycznych zwiazanych z ultradźwiękami.

  • Depolimeryzacja: rozkład cząsteczkowy trójglicerydów (tłuszczy) i zwiększenie ich płynności

  • ultracontour-ctverec

    Urządzenie Ultracontour

     

    Lipoliza: eliminacja kwasów tłuszczowych z komórki tłuszczowej przez błonę komórkową o zwiększonej przepuszczalności.

  • Defibrotyzacja: działanie mechaniczne  w obrębie tkanki łacznej w głębszych warstwach skóry.

W drugim etapie zabiegu dochodzi za pomocą UMD do  ulradźwiękowego drenażu limfatycznego zwiększającego metabolizm komórek tłuszczowych oraz ułatwiającego ich eliminację drogą układu limfatycznego.  UltraContour jest urzdzeniem medycznym, posiadającym certyfikat CE 0499, według zaleceń Medical Directive 93/42/EEC. Bezpieczeństwo i skuteczność są sprawdzone i gwarantowane.

Czy jesteś odpowiednim kandydatem do zabiegu UltraContour?

Najlepszy profil kandydatki do terapii  to kobieta w wieku  25 do 55 lat, z indexem BMI  25 - 35, z tkanką tłuszczową zgromadzoną głównie w rejonie brzucha i kończyn dolnych, ewentualnie z celulitisem. Wśród mężczyzn najlepszy jest wiek 30 do 50 lat,  nadwaga w rejonie brzucha. U obu płci może występować mała aktywność fizyczna, oraz spożywanie większej ilości kalorii niż wydatkowanie.  Zabiegowi UltraContour może poddać się kobieta po ciąży lub po okresie karmienia, która chce szybko wrócić do swych wcześniejszych kształtów.

Przed zabiegiem

Nie są potrzebne żadne specjalne przygotowania czy ograniczenia przed zabiegiem, z wyjątkiem przyjmownia odpowiednich ilości płynów. Zabieg UltraContour nie jest przeznaczony dla osób z chorobami metabolicznymi, dla kobiet w ciaży i karmiacych. Przeciwwskazaniem są też metalowe implanty i nowotwory w miejscu zabiegu, a także, żółtaczka, HIV, zapalenia, czy wypryski w miejscu aplikacji. .

Przebieg zabiegu UltraContour

Zabieg składa się z dwóch etapów. W pierwszym stosowana jest technologia HIFU-ultradźwiękowe wiązki wysokiej intensywności, którymi punkt po punkcie pokrywany jest dany rejon np. brzuch czy uda. Ta część zabiegu trwa około 20 minut. W drugim etapie  (około  20 minut) stosowana jest technologia UMD (ultradźwiękowa limfodrenaż), która to ułatwia  usunięcie tłuszczu po pierwszej -  HIFU fazie. Część ciała poddawana zabiegowi jest pokrywana specjanym żelem, który stwarza odpowiednie warunki dla rozprzestrzeniana się ultradźwięków.

Po zabiegu Ultracontour

Nie istnieją żadne specjalne zalecenia. Dobrze jest stosować zdrową dietę, oraz zwiększyć aktywność fizyczną.

Jak długo utrzymuje się efekt UltraContouru?

W porównaniu z innymi alternatywnymi nieinwazyjnymi zabiegami, czy różnymi technikami masażu, wyniki Ultracontour są bardziej trwałe. Podobnie jak ma to miejsce w liposukcji inwazyjnej, dochodzi tu do usunięcia tkanki tłuszczowej. Najlepsze i najtrwalsze efekty są oczywiście u klientów, którzy trwale zmienią swe nawyki żywieniowe oraz zwiększą aktywność fizyczną.

Artykuł ten powstał dzięki uprzejmej pomocy  MUDr. Ivany Bäumeltové

Aktualizowane: 14.03.2009

Jesteś specjalistą? Dodaj opis tego zabiegu. Opis musi być zgodny z zasadami naszego portalu. Do opisu zostanie załączona Twoja wizytówka odsyłająca do prezentacji Zobacz przykładowy fragment opisu i przeczytaj warunki.
Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni