O zabiegu

Ultradźwiękowa kawitacja jest nieinwazyjnym zabiegiem pozwalającym pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz cellulitu. Nie wymaga użycia skalpela ani długiego procesu gojenia – po kuracji można od razu powrócić do codziennej aktywności. Zabieg dzieli się na dwa etapy. Pierwszy polega na rozgrzaniu, a następnie upłynnieniu tkanki tłuszczowej za pomocą głowicy wykorzystującej promieniowanie podczerwone. W drugiej fazie liposukcji kawitacyjnej wybrane obszary ciała są poddawane działaniu ultradźwięków, które rozrywają błonę komórkową komórek tłuszczowych. Uwolnione z nich tłuszcze i trójglicerydy są transportowane przez układ limfatyczny do wątroby i metabolizowane. Kawitację ultradźwiękową zaleca się wykonywać w serii 5-10 zabiegów co 3-4 dni, a następnie raz w miesiącu w celu utrwalenia efektów.

To nieinwazyjna, bezbolesna metoda liposukcji, która nie wymaga rekonwalescencji. Skóra pozostaje nienaruszona, zaraz po zabiegu można wykonywać wszelkie czynności dnia codziennego. Ultradźwiekowa kawitacja może być stosowana na każdej części ciała.

Aktualizowane

02.08.2010

Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Treści zawarte na portalu mają jedynie charakter informacyjny i nie mogą być traktowane jako porada lekarska. Stale pracujemy nad treścią portalu i staramy się zachować wysoki standard i wiarygodność publikowanych tekstów, jednak nie możemy zagwarantować ich dokładności w każdym przypadku.