Nieinwazyjna liposukcja – Ultra Shape

Podobają się Wam obcisłe ubrania, ale niestety dzięki fałdam na brzuchu, Wasze ubranie leży w szafie? UltraShape jest nieinwazyjną metodą rozbijającą podskórne tkanki tłuszczowe, co powoduje usunięcie cellulitu. Nie chodzi jednak o liposukcje, ponieważ zabieg jest nieinwazyjny i nie dochodzi do usuwania tłuszczu. Ta metoda jest całkowicie bezbolesna, uczynna (wyniki dają się dobrze ocenić) i nie istnieją niepożądane skutki uboczne.

UltraShape to innowacyjny zabieg, który pozwoli każdemu w łatwy i bezbolesny sposób osiągnąć zdrową, szczupłą sylwetkę. To alternatywa dla skomplikowanych operacji plastycznych – liposukcji czy plastyki powłok brzucha. Metoda ta przeznaczona jest szczególnie dla osób cierpiących na nadwagę (nie przekraczającą jednak 8 kg), które pragną zlikwidować zbędną tkankę tłuszczową. Tłuszcz usuwany jest zazwyczaj z takich miejsc jak uda, pośladki oraz brzuch.

Jeżeli zdecydujemy się na UltraShape, musimy pamiętać, aby w ciągu 2 dni poprzedzających zabieg powstrzymać się od spożywania węglowodanów i tłuszczów. Niewskazane jest także sięganie w tym czasie po witaminę E, aspirynę, leki przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe, jak również po niesteroidowe środki przeciwzapalne. Należy unikać miejsc, w których możliwe było wcześniejsze stosowanie pestycydów i herbicydów.

Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja z lekarzem specjalistą, którego zadaniem jest wykluczenie wszystkich przeciwwskazań. Ustalony zostanie wówczas również obszar ciała, na którym zostanie użyta metoda UltraShape. Pacjent zostanie poinformowany o tym, jak wygląda nieinwazyjny sposób usuwania zbędnej tkanki tłuszczowej.

Przebieg zabiegu

Zabieg dzieli się na trzy etapy:

  1. Masaż przygotowujący ciało do dalszych czynności. Dzięki użyciu specjalnego urządzenia RF wytwarzającego podciśnienie i dwubiegunowe fale radiowe zwiększa się przepływ krwi i limfy. Tkanki stają się zrelaksowane, co umożliwia przejście do kolejnej fazy zabiegu.
  2. Rozbicie tkanki tłuszczowej aparatem Contour I. Dokonuje się tego za pomocą mechanicznych oraz zimnych ultradźwięków, które dzięki nowoczesnej technologii nie uszkadzają skóry, naczyń krwionośnych ani tkanki łącznej.
  3. Ponowny masaż na przykład aparatem VelaSmooth, którego zadaniem będzie przyśpieszenie cyrkulacji oraz  aktywności limfatycznej organizmu. Spowoduje to szybsze i lepsze usuwanie zbędnego tłuszczu z organizmu. Ponadto użycie głowicy RF poprawi kondycję skóry – stanie się gładsza oraz bardziej jędrna. Wszystko dzięki uwolnionym przez nią falom radiowym. Z rozbitej tkanki tłuszczowej uwolnione zostają trójglicerydy, które zostają następnie przetransportowane do wątroby układami:  naczyniowym i limfatycznym. Tam wraz z innymi tłuszczami pochodzącymi z pożywienia zostają wydalone poza organizm człowieka.

Po zabiegu

W ciągu 2 tygodni od wykonania zabiegu należy ograniczyć spożywanie produktów o dużej zawartości tłuszczów oraz węglowodanów. Konieczna jest także dalsza rezygnacja z takich lekarstw jak witamina E czy leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Dzięki temu, iż UltraShape Velasmooth jest metodą bezbolesną, rekonwalescencja nie jest potrzebna. Tuż po zabiegu można wrócić do normalnego, codziennego życia.

Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak aby osiągnąć oczekiwane rezultaty, wszystko należy powtórzyć jeszcze kilkakrotnie po upływie 2-3 tygodni. W tym czasie zaleca się wykonywanie zabiegów drenujących i modelujących sylwetkę, racjonalna dieta z ograniczeniem spożywania tłuszczów.

Opis zabiegu powstał dzięki wsparciu ARS ESTETICA – Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii.

Aktualizowane: 10.07.2012

Jesteś specjalistą? Dodaj opis tego zabiegu. Opis musi być zgodny z zasadami naszego portalu. Do opisu zostanie załączona Twoja wizytówka odsyłająca do prezentacji Zobacz przykładowy fragment opisu i przeczytaj warunki.
Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni