O zabiegu

Obecnie najpopularniejszą metodą leczenia chrapania jest małoinwazyjny zabieg z wykorzystaniem fal radiowych. Terapia jest przeprowadzana w warunkach ambulatoryjnych i bez użycia skalpela, co maksymalnie skraca czas rekonwalescencji i pozwala powrócić do codziennej aktywności. Technologia wykorzystuje energię o wysokie temperaturze i niskiej częstotliwości, pozwalając modelować kształt języczka oraz podniebienia miękkiego za pomocą delikatnych nacięć. W ten sposób dyskomfort po operacji zostaje zmniejszony do minimum. Warto pamiętać, że leczenie chrapania nie tylko pozwala pozbyć się uciążliwej dolegliwości, ale niesie ze sobą przesłanki zdrowotne, zapobiegając rozwojowi wielu chorób związanych z niedoborem snu lub niedotlenieniem organizmu.

Chrapanie. Jeden z największych koszmarów wspólnej sypialni. Istnieje tysiące gwarantowanych domowych pomysłów na pozbycie się chrapania, które nie pomagają. Silnie zakłócone współżycie, co więcej, współczesne badania wskazują na to, że chrapanie może mieć negatywne skutki zdrowotne. Czy usunięcie chrapania jest możliwe? Jakie są jego przyczyny? Takie pytania codziennie zadają sobie Ci, których dotyczy ten problem. Najczęściej można leczyć chrapanie za pomocą lasera. Zabieg wykonuje się na górnym podniebieniu (LAUP), ewentualnie poprzez laserowe udrożnienie nosa (LAMT).

Aktualizowane

17.02.2009

Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Treści zawarte na portalu mają jedynie charakter informacyjny i nie mogą być traktowane jako porada lekarska. Stale pracujemy nad treścią portalu i staramy się zachować wysoki standard i wiarygodność publikowanych tekstów, jednak nie możemy zagwarantować ich dokładności w każdym przypadku.