O zabiegu

Usuwanie żylaków metodą CHIVA to jedna z mniej inwazyjnych technik usuwania żylaków. Podczas zabiegu usuwania żylaków metodą CHIVA usuwana jest jedynie część żyły zmieniona chorobowo. Zabieg wykonuje się w trybie ambulatoryjnym, w znieczuleniu miejscowym, a okres rekonwalescencji jest krótki. 

Należy do mało inwazyjnych metod usuwania żylaków. W odrożnieniu od klasycznej metody chirurgicznej, która polega na usunięciu całej poszerzonej żyły, w przypadku metody CHIVA, eliminowana jest tylko uszkodzona część żyły. Najczęściej metoda ta przeprowadzana jest ambulatoryjnie w znieczuleniu miejscowym.

Aktualizowane

15.04.2009

Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Treści zawarte na portalu mają jedynie charakter informacyjny i nie mogą być traktowane jako porada lekarska. Stale pracujemy nad treścią portalu i staramy się zachować wysoki standard i wiarygodność publikowanych tekstów, jednak nie możemy zagwarantować ich dokładności w każdym przypadku.