O zabiegu

Wady wrodzone rąk i dłoni powodują dyskomfort i ograniczenie funkcjonalności w codziennym życiu. Najczęściej defekty powstają na skutek czynników genetycznych i środowiskowych. Wrodzone wady rozwojowe, takie jak syndaktylia, czyli zrost palców, aplazja – niewykształcenie palców, albo polidaktyla – palce nadliczbowe, wymagają interwencji chirurgicznej. Operacje można wykonywać zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Jednak w zależności od przypadku, ingerencja chirurgiczna może być przeprowadzana w określonym wieku pacjenta.

Wrodzone wady rozwojowe są jednym z powodów, dla których szukamy pomocy u doktora chirurgii. Kończyny górne płodu rozwijają się między 4 a 7 tygodniem jego życia. Niektóre wrodzone wady rozwojowe są dziedziczne, w mniejszym lub większym stopniu i dlatego można spotkać się z nimi, ponieważ są one przenoszone z pokolenia na pokolenie (np.syndaktylia – zrost palców, polidaktylia – palce nadliczbowe).

Aktualizowane

08.10.2008

Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Treści zawarte na portalu mają jedynie charakter informacyjny i nie mogą być traktowane jako porada lekarska. Stale pracujemy nad treścią portalu i staramy się zachować wysoki standard i wiarygodność publikowanych tekstów, jednak nie możemy zagwarantować ich dokładności w każdym przypadku.