Wypełnianie warg sromowych

Jak jest idealny wygląd narządów płciowych kobiety, nikt tak naprawdę nie wie, ani same kobiety. Jednakże coraz częściej zaglądają do gabinetów lekarskich z nieśmiałym pytaniem, co można byłoby poprawić, aby "tam" dobrze wyglądać i mieć pełniejsze doznania lub usatysfakcjonować partnera. Jedną z metod korekcji kształtu i wyglądu miejsc intymnych jest wypełnianie i modelowanie warg sromowych większych. Do zabiegu zawsze kwalifikuje lekarz po wnikliwym zbadaniu pacjentki. Nie powinna to być decyzja według jej "widzimisię". W wargach sromowych jest wiele zakończeń nerwowych, dlatego należy mieć świadomość, że tylko doświadczony lekarz wie, jak podać wypełniacz, aby efekt był optymalny i zabieg nie zakończył się powikłaniami.

Dla kogo zabieg jest przeznaczony?               
Wypełnianie i modelowanie warg sromowych większych ma na celu nie tylko poprawę estetyki okolic intymnych, ale wzmacnia ochronę położonych głębiej narządów, może ograniczać zakażenia, podrażnienia i otarcia. Jest wykonywane u młodych pacjentek z dziedzicznymi mankamentami budowy (hipotrofia, atrofia, wiotkość skóry warg sromowych czy wzgórka łonowego), u kobiet aktywnych, gdzie przy jeździe konno lub na rowerze dochodzi do otarć i podrażnień warg sromowych mniejszych, u kobiet po porodach, kiedy zmieni się blizna po nacięciu krocza lub u kobiet dojrzałych, u których z upływem lat, po przebytych chorobach, po utracie wagi ciała wargi stracą jędrność i sprężystość. Do wypełniania stosuje się preparaty na bazie kwasu hialuronowego lub własny tłuszcz.

Na czym polega zabieg
W trakcie zabiegu lekarz wstrzyknie pacjentce preparat, który spowoduje uwypuklenie warg. Tkanka tłuszczowa lub żel integrują się z zastanymi komórkami, dzięki czemu skóra staje się lepiej nawilżona, lśniąca i gładsza. Fibroblasty są stymulowane do produkcji nowego kolagenu, co również wpływa na odmładzanie warg jeszcze w kilka miesięcy po zabiegu.

Jak si przygotować do zabiegu?
Pacjentka ogoli okolice intymne, po czym lekarz zdezynfekuje i znieczuli miejsca poddawane zabiegowi. Rzadko stosuje się chwilową narkozę.

Przebieg zabiegu

W przypadku kwasu hialuronowego lekarz za pomocą kaniuli wprowadzi preparat w wargi sromowe. Ilość preparatu zależy od stanu wyjściowego i planowanych rezultatów, ale zazwyczaj podaje się po 1 ml w każdą wargę. Dzięki znieczuleniu zabieg jest bezbolesny. Trwa maksymalnie do 30 minut.

W przypadku własnego tłuszczu najpierw musi być odessana odpowiednia ilość tkanki tłuszczowej z miejsc biorczych - okolicy pępka, ud, boczków. Po odessaniu tkanki lekarz przygotowuje preparat, który jest następnie wstrzykiwany za pomocą kaniuli, podobnie jak w przypadku kwasu hialuronowego. Samo podawanie tłuszczu nie powinno trwać dłużej niż pół godziny.


Przeciwwskazania
Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są stany zapalne, infekcje intymne, rany w obrębie skóry, cukrzyca, choroby onkologiczne, okres laktacji oraz ciąży.


Jakich efektów można się spodziewać?
Efekty są widoczne tuż po podaniu preparatu i uwidaczniają się stopniowo po pierwszym tygodniu od wstrzyknięcie. W przypadku kwasu hialuronowego utrzymują się około 2 lat. W przypadku własnego tłuszczu zabieg należy powtórzyć 2-3 krotnie w odstępie 6 - 12 miesięcy, ponieważ część tkanki ulegnie z czasem wchłonięciu. Efekt jest natomiast trwały, chociaż tkanka podlega zmianom związanym z upływem czasu, tzn. również się starzeje.


Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu pacjentka może odczuwać niewielki dyskomfort, który nie wymaga podawania leków. Po podaniu kwasu hialuronowego nie ma żadnych specjalnych ograniczeń i pacjentka może od rau wrócić do codziennej aktywności. Po podaniu własnego tłuszczu wymagana jest krótka rekonwalescencja.

 

 

Aktualizowane: 11.10.2016

Jesteś specjalistą? Dodaj opis tego zabiegu. Opis musi być zgodny z zasadami naszego portalu. Do opisu zostanie załączona Twoja wizytówka odsyłająca do prezentacji Zobacz przykładowy fragment opisu i przeczytaj warunki.

Więcej opinii na ten temat

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni