O zabiegu

Zrośnięte palce stóp (syndaktylia) to jedna z najpopularniejszych wad rozwojowych. Bywa również efektem nieprawidłowego zagojenia ran w obrębie stopy. Leczenie zrośniętych palców stóp polega na przeprowadzeniu zabiegu chirurgicznego. W przypadku syndaktylii pojedynczej ogranicza się do jednej operacji. Syndaktylia mnoga wymaga przeprowadzenia kilku zabiegów. Leczenie podejmuje się najwcześniej po ukończeniu przez dziecko 4 roku życia, kiedy można dokładnie określić ułożenie każdego elementu kostnego stopy. Zabieg wymaga znieczulenia ogólnego.

Do zrośnięcia palców stopy może dojść w rozwoju embrionalnym lub bywa efektem złego zagojenia zranienia stopy. W przypadku zrośnięcia palców jedynie w obrębie tkanki miękkiej możliwe jest ich rozdzielenie podczas prostego zabiegu chirurgicznego wykonywanego w znieczuleniu miejscowym.

Publikowane

11.08.2011

Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Treści zawarte na portalu mają jedynie charakter informacyjny i nie mogą być traktowane jako porada lekarska. Stale pracujemy nad treścią portalu i staramy się zachować wysoki standard i wiarygodność publikowanych tekstów, jednak nie możemy zagwarantować ich dokładności w każdym przypadku.