O zabiegu

Zwężenie palców stopy jest zabiegiem mającym zwykle podłoże estetyczne. Leczenie wymaga zabiegu chirurgicznego polegającego najczęściej na redukcji tkanek miękkich. W niektórych przypadkach konieczna jest także modyfikacja elementów kostnych. Zabieg nie wymaga znieczulenia ogólnego i nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji.

Powody chirurgicznego zwężania palców stóp są najczęściej natury estetycznej. W większości przypadków wystarczy korekta miękkich tkanek palców. W sytuacjach wyjątkowych lekarz dociera także do elementów kostnych.

Publikowane

11.08.2011

Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Treści zawarte na portalu mają jedynie charakter informacyjny i nie mogą być traktowane jako porada lekarska. Stale pracujemy nad treścią portalu i staramy się zachować wysoki standard i wiarygodność publikowanych tekstów, jednak nie możemy zagwarantować ich dokładności w każdym przypadku.