Laserowe usuwanie blizn Wideo - pytanie wyróżnione

Witam. W lutym tego roku zdecydowałem się na zabieg usunięcia pieprzyka na środku czoła. Minęło 2,5 miesiąca i dalej jest widoczny ślad po zabiegu. Mam więc pytanie, jakich maści używać, aby ten ślad zniknął i czy jest w ogóle szansa, że po takim czasie ślad zblednie do koloru skóry? Ile czasu potrzeba, aby rana zregenerowała się tak jak powinna? Stosowałem maści Alantan, Blizan oraz nawilżałem miejsce kremem i to nie dało efektów. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Nie jestem w stanie na podstawie Pana relacji odpowiedzieć na pytanie. Pieprzyk to nie jest rozpoznanie. Powinnna ta zmiana być w pierwszej kolejności zbadana dermatoskopem a następnie dopiero usuwana laserem, jeśli nie miała być badana histopatologicznie. Teraz już nie ma czego badać, więc nie da się ustalić co to było. Proszę zgłosić się do leka ... czytaj więcej

2 odpowiedzi czytaj więcej

Witam. W wieku 15 lat uległem poparzeniu zasadą (ług) w obrębie jamy ustnej. Mam bliznę na dolnej wardze, ktora ściąga ją przy uśmiechu. Jestem również po operacji przeszczepu skóry do jamy ustnej, która miała na celu oddzielenie języka od od dna jamy ustnej, który był przyrosnięty za pomocą blizn. Czy te bliznowce można usunąć, np. laserem?

Brak odpowiedzi

Witam, od kilku lat interesuję się piercingiem, przez co obecnie posiadam wiele przekłuć w płatkach uszu oraz w chrząstce. Przez ten okres wiele przekłuć mi się nie spodobało lub było źle przekłute, przez co zostały blizny. Kiedy zdecydowałam, jaki piercing ma być na stałe i jest dobrze wykonany - pozostałości powcześniejszych szpecą ich wygląd. Mimo zakładania kolczyków wciąż je widać, co mi przeszkadza. Czy jest możliwość usunięcia ich?

Brak odpowiedzi

Mój 2-letni syn przechodził ospę i pod noskiem zrobiła mu się dość duża krosta którą zbyt wcześnie zdrapał. Została mu po niej blizna-dziurka. Czy i kiedy można ją usunąć?

Brak odpowiedzi

Dzień Dobry, Mam pytanie. Chciałbym poddać się zabiegowi laserem w celu usunięcia blizn. Czy powinienem w związku z tym odstawić suplement diety Kerabione Booster? Jeśli tak to na ile przed? Z góry dziękuję.

Brak odpowiedzi

Witam, jestem po zabiegu zmniejszenia otoczek sutkowych, jednam mam spory biust przez co moje blizny się rozciągnęły. Czy są Państwo w stanie za pomocą lasera zredukować moje blizny do minimum?

Dzień dobry Tego typu blizny można zredukować serią zabiegów laserem frakcyjnym CO2; lub / i laserem Picosekundowym lub i termoliftingiem RF INFINI Warunkiem skuteczności takich zabiegów jest bardzo dobrej klasy sprzęt w rękach doświadczonego lekarza

1 odpowiedź czytaj więcej

Chciałam zapytać, czy Laser Q-SWITCH ND:YAG będzie odpowiedni do usunięcia czerwonego przebarwienia na nosie po niefortunnym opalaniu na słońcu za młodu. Strupki po poparzeniu zostały zdrapane i pozostała czerwona plama, która towarzyszy cały czas.

Najlepiej zamieścic zdjęcie. Laser Q switch Nd Yag służy do usuwania tatuaży , przebarwień ,do peelingów laserowych . Blizny i zmiany naczyniowe usuwane są innymi metodami ( Laser frakcyjny CO2 , laser Nd Yag- ale nie Q switch, laser picosekundowy,

1 odpowiedź czytaj więcej

Dzień dobry. W październiku miałam wykonany peeling TCA 35. Planuję wykonać zabieg laserem frakcyjnym po upływie 3 miesięcy od TCA - by znów zmniejszyć moje blizny potrądzikowe. Cera 60 dni po TCA wciąż jest reaktywna podczas stosowania niektórych kosmetyków w miejscach, gdzie wystąpiły wysięki po peelingu TCA (policzki pod oczami, dookoła i poniżej nosa). Jakie są zalecenia co do czasu między zabiegami? Dziękuję!

Dr Iwona Radziejewska-Choma

Dr Iwona Radziejewska-Choma

Najlepsza odpowiedź

Dzień dobry. Jeśli skóra jest nadal reaktywna w miejscach po zastosowaniu TCA oznacza to, ze wymaga ona nadal regeneracji. Laser frakcyjny, zwłaszcza CO2 nie powinien być stosowany w tych miejscach dopóki nie dojdzie do całkowitej regeneracji. Może warto rozważyć osocze bogatopłytkowe? Pozdrawiam Iwona Radziejewska

1 odpowiedź czytaj więcej

Mój synek obecnie ma 2 lata. W niedzielę wielkanocną 2020 r. oparzył się gorącą herbatą – pojechaliśmy na SOR, do przychodni, następnie przebywał 5 tygodni w szpitalu w Lublinie, gdzie przez pierwsze dwa dni nic nie miał wykonywanego prócz podawania antybiotyku, lekarze nie zajrzeli pod opatrunek zrobiony na przez lekarza w przychodni – potem rozpoczęła się seria usuwania martwicy – miał łącznie 7 narkoz i przeszczep skóry. W tym czasie miał 2 x przetaczaną krew i podawane immunoglobuliny. W szpitalu nie było 1 lekarza prowadzącego, prowadził pacjenta każdy, kto akurat był, za każdym razem kto inny oczyszczał ranę, była słaba wymiana informacji. Panowała ogólna atmosfera zamieszania z uwagi na covid. Potem było 5 tygodni dojeżdżania do Lubilna do przychodni na konsultacje 2 x w tygodniu, były zmiany opatrunku – rana się nie goiła, przeszczep się nie przyjmował, był regres w przeszczepie, z tygodnia na tydzień rany się powiększały na ręku. Po 5 tygodniach zaczęliśmy poszukiwania pomocy gdzie indziej – znaleźliśmy się w Katowicach w przychodni – gdzie pobrano posiewy – gronkowiec skórny, zrobiono 3 x oczyszczanie rany i kolejny przeszczep, czyli kolejne narkozy. Dziś mamy taki wygląd blizny, że mamy widoczne sznury twarde, sztywne, mamy blizny przerostowe i 2 grudki widoczne i wyczuwalne pod blizną, jakby krostki w środku blizny się zrobiły. Od kilku miesięcy stosujemy ubranko uciskowe, plastry silikonowe sutricon i dermatix na noc, 2 x masujemy – smarujemy maścią silaurum i dermatix zamiennie w ciągu dnia. Nawilżamy 1 x dziennie. Potrzebuję pomysłu jak najefektywniej pomóc mojemu synkowi, co robić, a czego unikać – już tyle błędów po drodze popełniliśmy w procesie leczenia – nie chcemy popełniać kolejnych. Proszę o radę, jak mamy pomóc dziecku, co możemy jeszcze zrobić? Jakie zabiegi możemy zrobić?

Dzień dobry! Blizny tego typu można skutecznie zredukować stosując terapie laserami - frakcyjnym CO2 Oraz/ i laserem Nd Yag picosekundowym Wymagać to będzie jednak współpracy z pacjentem a więc podejrzewam ze dopiero za kilka lat Aktualnie można podjąć próby naświetlania medycznymi lampami LED 830 nm ( np w moim gabinecie stosuje Healithe. ... czytaj więcej

1 odpowiedź czytaj więcej