Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Powiększanie biustu

Warto
97%
Warto
Na podstawie 590 historii
Średnia cena
18.002 zł
Średnia cena
Według 135 specjalistów
 • Znieczulenie ogólne
 • 1 dzień
 • 1-3 godziny
 • 7-10 dni rekonwalescencji
 • Efekty widoczne po 1 miesiącu
 • Trwałe efekty

Czym jest powiększanie biustu?

Powiększanie biustu, czyli augmentacja piersi lub mammoplastyka to operacja, która ma na celu zwiększenie lub przywrócenie rozmiaru piersi za pomocą implantów z żelem silikonowym, solą fizjologiczną lub wypełnieniem kombinowanym albo za pomocą przeszczepu tłuszczu. Powiększanie piersi to obecnie jedna z najpopularniejszych i najczęściej wykonywanych operacji plastycznych. Od wielu lat zwiększa satysfakcję kobiet, które chcą poprawić wygląd piersi lub przywrócić proporcje swojej sylwetki.

Jędrny, pełny biust to niewątpliwie atrybut kobiecości. To przekonanie jest głęboko zakodowane w kulturze zachodniej i od zawsze związane z ideą piękna kształtowaną w powszechnej świadomości, za pośrednictwem literatury i sztuki.

Niestety nie wszystkie panie są w pełni zadowolone z ich kształtu i wielkości. Zmienia się on wraz z upływem lat. Wpływ na to mają przebyte ciąże i karmienie. U niektórych kobiet mały biust jest uwarunkowany genetycznie, u innych wady wrodzone są przyczyną jego asymetrii lub niedorozwoju. W takich przypadkach operacja powiększenia piersi z zastosowaniem implantów pozwala na uzyskanie/odzyskanie wymarzonego kształtu i wielkości, jest to także możliwe, kiedy kobieta planuje dziecko i karmienie drogą naturalną.

Techniki

Zabieg powiększania piersi i rodzaje implantów

O doborze implantów opowiada dr n. med. Daria Charytonowicz

Sprawdzonymi i rekomendowanymi technikami są:

 • zabieg z wykorzystaniem implantów;
 • przeszczep tłuszczu.

Ze względu na ryzyko wystąpienia powikłań oraz ograniczenia w zakresie diagnostyki chorób piersi nie jest zalecane stosowanie niektórych preparatów wypełniających w obrębie piersi.

Czy jesteś odpowiednią kandydatką do zabiegu?

Zmiana sylwetki po użyciu implantów

Przed i po zabiegu augmentacji piersi (prof. dr hab. Piotr Wójcicki)

Oto kilka powodów, dla których można rozważać tę operację, kiedy Twój biust:

 1. jest mniejszy lub mniej jędrny po urodzeniu dzieci;
 2. zmniejszył się, kiedy schudłaś;
 3. twoje piersi są asymetryczne;
 4. uważasz, że jest zbyt mały i jest to powodem dyskomfortu psychicznego a nawet zaniżonej samooceny;
 5. uważasz, że interwencja poprawi proporcje Twojej sylwetki.
"Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej lub operacji plastycznej albo masz jakiekolwiek wątpliwości natury medycznej, skontaktuj się z Twoim lekarzem specjalistą. Portal Estheticon nie potwierdza ani nie poleca żadnych treści, zabiegów, produktów, opinii, specjalistów ani żadnych innych materiałów i informacji, o których mowa w tym tekście lub w jakimkolwiek innym miejscu na tej stronie internetowej."
Zobacz specjalistów