Korekcja nosa (Operacja nosa) Wideo - pytanie wyróżnione
Uraz nosa Amanda843894 · 26 maj 2020

Czy możliwe jest przesunięcie, wypadniecie, nazywane chyba wylustrowaniem chrząstki skrzydłowej lub innych chrząstek, lub zwichnięciem chrząstek po wlaniu do nosa wody od spodu ze słuchawki prysznicowej pod dość wysokim ciśnieniem, gdzie woda wlała się chyba do zatok bo nastąpił dość silny ból i pieczenie nosa przez ok. 2 minuty lub po napisaniu nosa, bez jego dotykania, tylko samo jego napinanie raz w lewą raz w prawa stronę? Jeśli nie, to jakie ewentualne inne mogłyby być tego przyczyny oprócz żadnych innych urazów? Dodam, że minęło ok 6 miesięcy i od tego czasu mam dość silny ból w nosie, zwłaszcza podczas spania i zabierania powietrza, czasami też pieczenie, ból głowy, uczucie zatkania nosa, przy braku kataru, a przede wszystkim bardzo dziwne i niekomfortowe nawracajcie uczucie przemieszczania, ruszania się jakby chrząstki, przegrody (?). W nosie, zwłaszcza podczas spania, kiedy zmieniam pozycję i kładę się na prawy bok, to jest uczucie jakby razem z ciałem przedstawiały się też chrząstki albo przegroda w prawo, kiedy w lewo to w lewo, uczucie znika kiedy leżę na wprost. Czasami dochodzi też takie uczucie rozpierania w nosie. Minęło już 6 miesięcym a teraz zauważyłam, że też w drugiej dziurze w nosie ta chrząstka skrzydłowa robi się bardziej widoczna, a od tamtego czasu też nie miałam żadnych urazów.

Dzień dobry. Mało prawdopodobne, ale nie całkowicie niemożliwe. Proponuję udać się w pierwszym kroku do dobrego Specjalisty Laryngologa na konsultację. Pozdrawiam serdecznie. Dr Bartłomiej Zoń, Specjalista Chirurgii Plastycznej, Specjalista Chirurgii Ogólnej

1 odpowiedź czytaj więcej
Zmniejszenie dziurek w nosie Laura178 · 19 maj 2020

Czy możliwe jest wyłącznie zmniejszenie dziurek w nosie? Jaki to byłby orientacyjny koszt? I czy w takim przypadku znieczulenie jest ogólne czy miejscowe?

Dzień dobry. Teoretycznie, taki zabieg jest możliwy do wykonania w znieczuleniu miejscowym. Cena zabiegu zmniejszenia nozdrzy przednich to 8000 PLN. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam. Dr Bartłomiej Zoń, Specjalista Chirurgii Plastycznej, Specjalista Chirurgii Ogólnej

2 odpowiedzi czytaj więcej

Dzień dobry, moim ogromnym kompleksem jest nos. Od paru lat marzę o jego operacji. Mam szeroki nos w podstwie, czeroki koniec nosa, a w dodatku podczas uśmiechania się rozszerza. Dodam tylko że nie ma garbka i jest lekko poddarty. Nie mam pojęcia czy dałoby się to naprawić, przeglądałam miliony zdjęć nosów po operacji, ale nikt nie ma podobnego do mojego. Moim marzeniem byłoby zwężenie czubka nosa, zwężenie podstawy nosa i zrobienie czegoś, aby nie rozszerzał się podczas uśmiechania. Boję się że wyszedłby mi nos a'la Michaela Jacksona, bardzo waski czubek, a nozdrza nadal szeroko rozstawione. Bardzo proszę o odpowiedź czy operacja w moim przypadku jest trudną operacją i czy jest możliwe osiągnięcie tego co chciałabym. Z góry dziękuję :)

Dzień dobry! Zwężenie czubka nosa można wykonać zabiegiem korekty czubka nosa (koszt od 5 000PLN), natomiast jeśli chodzi o skrzydełka nosa, potrzebna byłaby konsultacja osobista z naszym chirurgiem plastycznym w celu omówieniu za i przeciw. Zapraszamy do kontaktu :)

1 odpowiedź czytaj więcej

Trzy miesiące temu miałam korektę nosa , przez mechaniczne uciśnięcie skrzydełek nosa nastąpiło zapadnięcie w formie wgnieceń. Czy możliwy jest powrót skory / chrząstek nosa do prawidłowego wyglądu? Czy takie odkształcenie jest trwałe?

ClinicForYou

Najlepsza odpowiedź

Dzień dobry! Generalnie proces gojenia po plastyce nosa trwa do około roku ii w tym czasie wygląd nosa może ulegać zmianie. W celu podania dokładnych informacji, potrzebna jest osobista konsultacja. Pozdrawiamy :)

2 odpowiedzi czytaj więcej
Korekta nosa nicni aptos Anka68 · 13 maj 2020

Witam, Czy jest możliwa korekcja części chrzesntnej nosa nicmi aptos. Zależy mi na chocby minimalnej poprawie tj. wyprostowaniu i zmniejszeniu. Mam niedoczynność nadnerczy, zatem zabieg pod narkoza raczej odpada. Dziękuję za informację

ClinicForYou

Najlepsza odpowiedź

Dzień dobry. Chirurgiczna korekta części chrzęstnej nosa (zapewniająca lepsze efekty niż nici) jest możliwa również w znieczuleniu miejscowym (cena zaczyna się od 5 000 PLN). Zapraszamy do kontaktu i przesłanie większej liczby zdjęć nosa z rożnych perspektyw w celu otrzymania bezpłatnej wyceny od naszego chirurga plastycznego :)

1 odpowiedź czytaj więcej
korekta zbyt okrągłego nosa LauraCh · 14 maj 2020

Chciałabym zapytać, jak wyglądałaby, oraz ile orientacyjnie kosztowałaby korekta nosa. Newralgiczne części zaznaczone są na zdjęciu. Nos jest zbyt okrągły, sprawia wrażenie jakby na końcu "odcinała się" kulka, szczególnie kiedy szeroko się uśmiecham. Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Witam. Koszt ok 6 -7 tyś . Dobór metody zależy od lekarza. Niezbędna jest konsultacja lekarska. Pozdrawiam

2 odpowiedzi czytaj więcej
Operacja korekcyjna nosa Laura178 · 5 maj 2020

Witam. W grudniu ubiegłego roku miałam wykonane dwa zabiegi (w odstępie 1.5 miesiąca) trwałego wyszczuplania nosa u lek. med. medycyny estetycznej; zostało podane: diprophos 0,4ml w rozcieńczeniu 1:1 z Nacl oraz enzymy triada/lipaza Hialuronidaza i kolagenaza /0,5 ml. Czy jest możliwa operacyjna korekta nosa Ile ewentualnie muszę odczekać po podaniu tych leków, aby wykonać operację? Zabieg mnie nie zadowala, niewiele się zmieniło. Mam szeroki nos i przerośnięta chrząstkę nosa.

Dzień dobry. Wymienione zabiegi medycyny estetycznej mogą dać tylko bardzo delikatne, subtelne zmiany. Radykalną i trwałą poprawę wyglądu nosa można uzyskać raczej tylko operacyjnie. Od zabiegów musi upłynąć minimum pół roku, więc druga połowa tego roku powinna być dobrym terminem. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam. Dr Bartłomiej Zoń, Specjali ... czytaj więcej

3 odpowiedzi czytaj więcej

Mam pytanie odnośnie całaj plastyki nosa. Interesuje mnie sposób oddychania przy setonach? Ewentualnie czy istnieje inny sposób aby móc chociaż trochę oddychać. Dodam, że często uruchamia mi się panika a przy tym nasilone duszności i obawiam się takiego zachowania przy calkowitej niemożności oddychania nosem? Zdiagnozowaną alergię z astmę miałam 16 lat temu nie jestem pod stałą kontrolą alergologa,ponieważ leki przypisuje mi lekarz rodzinny, a napady duszności mam rzadko zwykle podczas wysiłku lub tak jak wspomniałam wcześniej gdy włącza mi się panika na tle różnych sytuacji. Pozdrawiam

Dr Bartłomiej Zoń

Najlepsza odpowiedź

Dzień dobry. Całkowita pooperacyjna niedrożność nosa jest nieodłącznym elementem zabiegu - oddycha się tylko i wyłącznie przez usta. Po usunięciu tamponady nosa (zwykle po 2 dniach) drożność nosa także może być przejściowo przez kilka-kilkanaście dni ograniczona. Sama astma nie jest przeciwskazaniem bezwzględnym - ale musi być aktualnie skonsultow ... czytaj więcej

2 odpowiedzi czytaj więcej
Deformacja nosa? Amanda843894 · 14 kwi 2020

Dzień dobry, Mam takie pytanie. Podczas mycia twarzy niefortunnie wlała mi się woda do nosa, od spodu pod dość wysokim ciśnieniem, nos przez ok 30 sekund jakby bolał albo piekł, i zatoki też... czy od czegoś takiego mogło dojść do skrzywienie przegrody nosa ?

Nie, taka sytuacja nie mogła spowodować skrzywienia przegrody nosa.

1 odpowiedź czytaj więcej