Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Powiększenie penisa

Średnia cena
4.425 zł
Średnia cena
Według 25 specjalistów
  • Znieczulenie miejscowe
  • Nie wymaga hospitalizacji
  • 1-3 godziny
  • 1-7 dni rekonwalescencji
  • Efekty widoczne od razu
  • Trwałe efekty

Czym jest powiększenie penisa?

Budowa penisa

Zabieg zwiększenia obwodu penisa pozwala powiększyć go o 2,5-5 cm

Powiększenie penisa to zabieg zwiększenia obwodu i długości członka różnymi technikami, zwykle poprzez wstrzyknięcie pewnego rodzaju substancji (kwasu hialuronowego, własnego tłuszczu); najczęściej zabieg wykonuje się w trybie ambulatoryjnym i w znieczuleniu miejscowym. 

Jak informuje dr. n. med. Piotr Pietruski najlepszym sposobem na zwiększenie obwodu prącia jest przeszczep własnej tkanki tłuszczowej (lipotransfer). Cel zabiegu jest wyłącznie estetyczny, ponieważ nie poprawia sprawności seksualnej ani nie leczy chorób układu rozrodczego.

Mowa o minimalnie inwazyjnym zabiegu – tkanka tłuszczowa jest naturalnym wypełniaczem, który pobiera się od samego pacjenta dzięki miejscowej liposukcji. 

Dr n. med. Rafał Pabiańczyk zapewnia, że mężczyźni, którzy zdecydują się na zabieg, mogą spodziewać się zwiększenia obwodu prącia o 2,5-5 cm; podkreśla jednak, że jest to kwestia indywidualna. Przeszczepiony tłuszcz częściowo wchłania się, dlatego zabieg można powtórzyć, aby uzyskać większą objętość.

Historia

Starożytny Egipt = sztuka

Udowodniono, że mężczyźni szukali sposobów na powiększenie penisa już 3000 lat przed Chrystusem

Rozmiar penisa od zawsze był istotny dla mężczyzn, dlatego już w starożytności szukano sposobu na powiększenie tegoż organu. Pierwsze przypadki zabiegów powiększenia członka udokumentowane zostały na papirusie Edwina Smitha, który uważa się za najstarszy traktat medyczny (pochodzi z 3000 roku p.n.e.).

Zabiegi powiększenia penisa były szczególnie popularne w Japonii, w czasach Imperium – Samuraje wprowadzali małe ilości naturalnego silikonu w napletek lub umieszczali drobne, szklane kuleczki pod skórą napletka, w celu zwiększenia przyjemności kobiety podczas stosunku.

Od tego czasu medycyna estetyczna znacznie się rozwinęła i obecnie oferuje wiele skutecznych metod trwałego powiększenia penisa.

Dla kogo?

Powiększenie penisa: wizyta u specjalisty

Zabieg zaleca się u mężczyzn z obwodem penisa mniejszym niż 7 cm

Już nastoletni chłopcy mogą czuć presję społeczną związaną ze swoją męskością. W okresie dojrzewania, który jest czasem rewolucyjnych przemian fizycznych i epoką odkrywania na nowo swojego ciała, chłopcy zaczynają porównywać się z innymi rówieśnikami, co może prowadzić do kompleksów na punkcie narządów płciowych (tzw. syndrom szatni; ang. locker room syndrome). Kompleksy z tym związane mogą towarzyszyć mężczyźnie także w dorosłym życiu, wpływając negatywnie na jego związki i relacje intymne. Na szczęście w dzisiejszych czasach istnieje wiele rozwiązań, które pomogą mężczyźnie poczuć się pewniej we własnym ciele.

Nie ma przeciwwskazań związanych z wiekiem, aby poddać się temu zabiegowi. Jednak, podobnie jak w przypadku innych zabiegów chirurgii plastycznej, pacjenci powinni cieszyć się doskonałym zdrowiem i nie powinni cierpieć na choroby układu krążenia. Eksperci z kliniki dra Rzepnikowskiego Fab Skin są zdania, że nie ma medycznych wskazań do wykonania takiego zabiegu – mogą się mu poddać wszyscy mężczyźni niezadowoleni z wyglądu swojego członka i chcący poprawić jakość swojego życia seksualnego.

Mężczyźni, którzy odwiedzają gabinety medycyny estetycznej w celu poddania się zabiegowi zwiększenia obwodu penisa, zazwyczaj czują wstyd związany z anatomią swojego prącia, co nieraz sprawia, że zastanawiają się, czy są wystarczająco dobrzy w łóżku. Niektórzy panowie mogą podjąć decyzję o zabiegu na prośbę partnerki seksualnej, która nie jest w pełni usatysfakcjonowana z pożycia seksualnego. W tym konkretnym przypadku, chirurg może zasugerować także pewne rozwiązanie dla partnerki – waginoplastyka pozwoli zwęzić pochwę.

Na błędną ocenę możliwości seksualnych mężczyzny w dużej mierze wpływają czynniki kulturowe. Mężczyźni zazwyczaj przywiązują nadmierną uwagę do długości i grubości członka. Czynnik psychologiczny odgrywa kluczową rolę w podjęciu decyzji o poddaniu się zabiegowi pogrubienia penisa, dlatego też przed zabiegiem lekarz może zasugerować konsultację z psychologiem.

Bibliografia:

Intima Art&Este (data nieznana). Powiększanie penisa własnym tłuszczem - lipotransfer. [online]. Dostępny: https://klinikaintima.pl/powie... [dostęp: 18 lipca 2022].

Klinika Ambroziak (data nieznana). Powiększenie obwodu prącia. [online]. Dostępny: https://klinikaambroziak.pl/zabiegi/powiekszenie-obwodu-pracia. [dostęp: 23 grudnia 2019].

Klinika Fab Skin (data nieznana). Powiększenie prącia kwasem hialuronowym. [online]. Dostępny: https://fabskin.pl/kwas-hialuronowy-.... [dostęp: 23 grudnia 2019].

Pietruski, P. (data nieznana). Powiększenie prącia [online]. Dostępny: https://drpietruski.com/.... [dostęp: 24 grudnia 2019].

Pabiańczyk, R. (data nieznana). Powiększenie prącia [online]. Dostępny: http://drpabianczyk.pl/zabiegi/.... [dostęp: 24 grudnia 2019].

"Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej lub operacji plastycznej albo masz jakiekolwiek wątpliwości natury medycznej, skontaktuj się z Twoim lekarzem specjalistą. Portal Estheticon nie potwierdza ani nie poleca żadnych treści, zabiegów, produktów, opinii, specjalistów ani żadnych innych materiałów i informacji, o których mowa w tym tekście lub w jakimkolwiek innym miejscu na tej stronie internetowej."
Zobacz specjalistów