Bieńkowscy Clinic®
Bieńkowscy Clinic®

Bieńkowscy Clinic® Premium

(19 Opinii) ·100% poleca
Dodaj opinię
2 ośrodki w Kujawsko-pomorskie, Śląskie... Zobacz mapę
Zwykle odpowiada w ciągu 20 godzin
Godziny pracy: pon-pt 9:00 - 19:00 sob 9:00 - 17:00
Bieńkowscy Clinic®
Bieńkowscy Clinic® Premium
(19 Opinii) ·100% poleca

Informacje

Klinika współpracuje z najlepszymi producentami sprzętu medycznego i stosuje jedynie renomowane preparaty estetyczne. Otrzymała prestiżowy tytuł Ambasadora marki Restylane. lekarze pracujący w klinice aktywnie uczestniczą w rozwoju medycyny estetycznej w Polsce. Swoje umiejętności rozwijają praktykując w Polsce i zagranicą oraz odbywając staże w najlepszych ośrodkach chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej na świecie, m.in. w klinice dr. Javier’a Beut’a na Majorce, dr. Romulo Mene w Brazylii, czy w Akademikliniken w Sztokholmie - największej prywatnej klinice chirurgii plastycznej w Europie oraz m.in. na kursach Masterclass firmy QMED® w Uppsala w Szwecji. Wiedza medyczna zdobyta przez specjalistów w dziedzinie chorób wewnętrznych i chirurgii doskonale się uzupełnia zapewniając wszechstronność i multidyscyplinarność w podejściu do problemów pacjentów. Lekarze kilka razy w roku uczestniczą w międzynarodowych i krajowych kongresach, workshopach i sympozjach poświęconych medycynie estetycznej, laseroterapii i chirurgii plastycznej m.in. Polanicy Zdroju, Warszawie, Berlinie, Wiedniu, Paryżu, Rzymie, Monte Carlo, Dubaju, Singapurze, Majorce, Rio de Janeiro i innych. Rozwój kliniki wsparty został również funduszami Unii Europejskiej. Lekarze należą do krajowych i międzynarodowych towarzystw naukowych poświęconych Medycynie Estetycznej i Anti-Aging, takich jak:

 • Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anty Aging przy Polskim Towarzystwie Lekarskim (PSME),
 • Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych (SLDE),
 • Polskiego Towarzystwo Mezoterapii (PTMe),
 • Światowego Towarzystwa Medycyny Anti Aging (WOSAAM),
 • Europejskiego Towarzystwa Dermatologii Estetycznej i Kosmetycznej (ESCAD)

Bieńkowscy Clinic® to dwie kliniki medycyny estetycznej, laseroterapii i dermatochirurgii prowadzone przez nas w Częstochowie oraz w Bydgoszczy. Pod wspólną marką funkcjonują od 2011 roku, czyli od momentu połączenia Gabinetu Estetyka w Częstochowie i Kliniki Esteticmed.pl w Bydgoszczy, istniejących na rynku od 2002 roku.

Oferta zabiegowa Bieńkowscy Clinic®, obejmuje poza pełnym zakresem małoinwazyjnych i nieinwazyjnych zabiegów odmładzających również kompleksowe leczenie uciążliwych problemów, takich jak różnego rodzaju blizny (pooparzeniowe, potrądzikowe, pourazowe i pooperacyjne), rozstępy oraz wrodzone i nabyte zmiany naczyniowe (naczyniaki, rumień, malformacje, żylaki i popękane naczynka). Specjalnością kliniki są także małoinwazyjne techniki operacyjne z zakresu medycyny regeneracyjnej, wykorzystujące czynniki wzrostu, komórki macierzyste, przeszczep własnej tkanki tłuszczowej oraz inne zabiegi chirurgiczne, ortopedyczne oraz ginekologii estetycznej.

Do zespołu specjalistów Bieńkowscy Clinic® należą:

- Doktor Ilona Wnuk-Bieńkowska, dyplomowany lekarz medycyny estetycznej. Jest współtwórczynią Kliniki w Częstochowie. Wspólnie z doktorem Marcinem Bieńkowskim zarządza i kieruje pracą personelu medycznego klinik. Doktor Ilona Wnuk- Bieńkowska specjalizuje się w małoinwazyjnych technikach zwalczaniu cellulitu, odmładzania i biorewitalizacji skóry, modelowaniu sylwetki oraz leczeniu zmian naczyniowych, rozstępów i blizn. Należy do krajowych i międzynarodowych towarzystw naukowych poświęconych medycynie estetycznej, chirurgii oraz anti-aging.

- Doktor nauk medycznych Marcin Bieńkowski, specjalista chirurgii. Twórca i założyciel kliniki w Bydgoszczy oraz współzałożyciel kliniki w Częstochowie. Wspólnie z doktor Iloną Wnuk-Bieńkowską zarządza i kieruje pracą personelu medycznego w klinikach. Dr n.med. Marcin Bieńkowski specjalizuje się w małoinwazyjnych technikach odmładzania i biorewitalizacji skóry, kompleksowym leczeniu wszelkich zmian naczyniowych, rozstępów, blizn i modelowaniu sylwetki. Prowadzi szkolenia i wykłady na międzynarodowych kongresach, m.in. w Rzymie, Paryżu i Monte Carlo, gdzie dzieli się doświadczeniem i zaawansowanymi autorskimi technikami zabiegowymi. Należy do krajowych i międzynarodowych towarzystw naukowych poświęconych medycynie estetycznej, chirurgii oraz medycynie anti-aging.

- Doktor nauk medycznych Jacek Skórczewski, specjalista ginekologii i położnictwa. Jest ekspertem w dziedzinie korekcji zmian poporodowych, wrodzonych i nabytych zaburzeń anatomicznych oraz asymetrii i przerostu kobiecych zewnętrznych narządów płciowych. Doktor Skórczewski wykonuje pełen zakres zabiegów ginekologii estetycznej oraz chirurgii intymnej, w tym m. in. leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu. Do zabiegów ginekologicznych wykonywanych w klinice należą zarówno procedury chirurgii plastycznej i radiochirurgii (urządzenie Pelleve®) zewnętrznych narządów płciowych - tzw. chirurgii intymnej, jak i procedury laserowe (laser MonaLisa Touch®), które pozwalają na bezpieczną i skuteczną rewitalizację i regenerację śluzówki i obkurczenie błony mięśniowej pochwy, zarówno w zakresie zmian poporodowych, jak i związanych ze starzeniem się i wiotczeniem tego narządu.

- Doktor nauk medycznych Michał Klag, specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej. Doktor Michał Klag w klinice prowadzi pracownię dermatoskopową, która wyposażona jest w sprzęt cyfrowy najnowszej generacji pracujący w rozdzielczości HD. Zajmuje się oceną zmian skórnych z wykorzystaniem videodermatoskopu oraz profilaktyką i leczeniem nowotworów i łagodnych guzków skóry. Wykonuje zabiegi z zakresu dermatoonkologii, dermatochirurgii oraz zabiegi laserowe z oferty kliniki.

- Doktor Bartosz Pułtorak, specjalista chirurgii ogólnej. Ukończył w 2007 roku wydział lekarski Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Zajmuje się chirurgią ogólną i małoinwazyjną. Od ponad 10 lat wykonuje zabiegi z zakresu laseroterapii. Oprócz tego przeprowadza badania diagnostyczne USG Doppler oraz zajmuje się leczeniem naczyń żylnych. Należy do towarzystw zrzeszających chirurgów i flebologów. Swoją wiedzę rozwija i udoskonala biorąc udział w licznych konferencjach i sympozjach w kraju i za granicą.

- Doktor Grzegorz Gradzewicz, absolwent Wydziału Lekarskiego bydgoskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, zajmuje się laserowym leczeniem blizn, teleangiektazji oraz innych zmian naczyniowych i usuwaniem tatuaży. Przeprowadza zabiegi z zakresu dermatochirurgii, medycyny przeciwstarzeniowej i naprawczej oraz zabiegi chirurgiczne, takie jak liposukcja i przeszczep własnej tkanki tłuszczowej (lipofilling). Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w krajowych oraz zagranicznych szkoleniach i kursach.

- Doktor Andrzej Koczorowski, specjalista chirurgii ogólnej, absolwent Wydziału lekarskiego Collegium Medicum, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Swoje kwalifikacje oraz umiejętności zdobył pracując w oddziałach chirurgii ogólnej oraz chirurgii naczyń. Stale podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach, konferencjach, kongresach, pogłębiając doświadczenia zarówno w dziedzinie medycyny estetycznej, jak i chirurgii ogólnej oraz plastycznej. Członek Towarzystwa Chirurgów Polskich.

- Doktor Łukasz Michalski, lekarz rezydent ortopeda. Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego bydgoskiego Collegium Medicum, które ukończył w 2014 roku. W 2015 roku odbył 6 miesięczne szkolenie specjalizacyjne w zakresie radiologii i diagnostyki obrazowej – Diagnostyka Obrazowa Układu Narządu Ruchu, a rok później szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie Ortopedii i Traumatologii. W Bieńkowscy Clinic® wykonuje zabiegi takie jak: zabiegi małoinwazyjne w obrębie narządu ruchu, USG narządu ruchu, nowoczesne metody leczenia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego (PRP) oraz komórek macierzystych (MSC) w schorzeniach układu mięśniowo-szkieletowego. Jest członkiem Europejskiego Towarzystwa Traumatologii Sportowej, Chirurgii Kolana i Artroskopii (ESSKA), Polskiego Towarzystwa Artroskopowego (PTArtro), oraz Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii (PTOiTr). Pełnił funkcję lekarza Reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Lekkiej Atletyce (Bydgoszcz 2016). Uczestniczył w międzynarodowym projekcie badawczym, dotyczącym zastosowania kwasu hialuronowego w chorobie zwyrodnieniowej stawów kolanowych. Regularnie poszerza swoją wiedzę na kursach i konferencjach organizowanych przez wiodące ośrodki ortopedyczne w Polsce i zagranicą.

- Doktor Krzysztof Dąbrowski - jest specjalistą ginekologii i położnictwa oraz certyfikowanym lekarzem medycyny estetycznej i ultrasonografistą. Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Politechniki Śląskiej oraz Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej GWSH. Już podczas studiów zaangażowany był praktycznie i naukowo w tematykę ginekologii oraz położnictwa. Swoją karierę zawodową zaczynał na Klinicznym Oddziale Położnictwa i Ginekologii w Rudzie Śląskiej, gdzie zdobywał doświadczenie niezbędne do opieki nad pacjentkami w ciąży wysokiego ryzyka oraz uczył się od najlepszych specjalistów z zakresu perinatologii. Zajmuje się kompleksową diagnostyką i leczeniem schorzeń kobiecych oraz prowadzeniem ciąży. Wykonuje zabiegi i operacje ginekologiczne. Doktor Krzysztof Dąbrowski zajmuje się także uroginekologią, ginekologią plastyczną oraz estetyczną, a także medycyną estetyczną. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w konferencjach i szkoleniach zarówno w kraju jak i za granicą. Ponadto jest szkoleniowcem i ekspertem firmy ITP S.A. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu labioplastyki oraz wykorzystania laserów w ginekologii i medycynie estetycznej.

Wszystkie wykonywane przez nas zabiegi oparte są na podstawach medycznych i badaniach naukowych, natomiast nigdy nie ulegamy chwilowym trendom i modom przy wyborze i wprowadzaniu nowych zabiegów. Wypracowaliśmy również własne, sprawdzone i unikalne terapie, dzięki wieloletniemu doświadczeniu. Naszym celem jest osiągnięcie długotrwałych rezultatów przy zapewnieniu najwyższego bezpieczeństwa i komfortu pacjentom.

Od 2002 roku ściśle współpracujemy z jednym z najlepszych prywatnych ośrodków chirurgii plastycznej w Polsce – kierowanym przez doktora Wiesława Bieńkowskiego w Bydgoszczy. Korzystając z wzajemnych doświadczeń pełnoprofilowych klinik możemy zapewnić Państwu bardzo szeroką ofertę na rynku medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej. Dokładamy wszelkich starań by spełnić oczekiwania naszych Pacjentów i zapewnić im usługi na najwyższym poziomie pod okiem najlepszych specjalistów.

Od listopada 2012 roku Klinika Bieńkowscy w Bydgoszczy posiada nową siedzibę. Nowoczesna aparatura, luksusowe, przyjazne wnętrza oraz najwyższej jakości usługi medyczne przeprowadzane przez wykwalifikowany zespół ekspertów to wyznaczniki jakościnaszej kliniki. Komfort w klinice zapewnia sześć gabinetów zabiegowych, pracownia dermatoskopowa, sala operacyjna oraz VIP room.

NOWOŚCI W BIEŃKOWSCY CLINIC®:

 • LASER CUTERA Excel V+ - nowoczesny oraz bardzo skuteczny laser naczyniowy wysokiej klasy. Umożliwia terapię wszystkich schorzeń o podłożu naczyniowym, a oprócz tego blizn i zmian barwnikowych skóry.
 • Laser Genesis V - wykorzystywany do terapii objawów starzenia się skóry, fotouszkodzeń oraz redukcji rumienia bez okresu rekonwalescencji.
 • ONDA® MIKROFALE COOLWAVES™ - terapia miejscowej otyłości, cellulitu i wiotkości skóry.
 • HIFU ULTRAVERA® - rewitalizacja okolic intymnych kobiety.
 • SMART GRAFT® - rewolucyjna metoda przeszczepu włosów.
 • REGENERA ACTIVA - komórki macierzyste stosowane m.in. w leczeniu łysienia i wypadania włosów.
 • OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE HD - Arthrex® ACP (Autologous Conditioned Plasma) – nowa forma zabiegu osoczem bogatopłytkowym PRP najwyższej jakości.
 • UNIVERSKIN® - francuska marka naukowo opracowanych, spersonalizowanych dermatologicznych preparatów do leczenia i pielęgnacji skóry
 • CUTERA ENLIGHTEN® TRIPLEX - wszechstronny medyczny system laserowy amerykańskiej firmy CUTERA®. Możliwości lasera zapewniają szerokie spektrum zastosowań w terapii: przebarwień, melasmy, fotostarzenia, rozstępów, blizn, wiotkości oraz usuwania tatuaży
 • Dr.CYJ HAIR FILLER - peptydowa terapia włosów i skóry. Powstrzymuje wypadanie i utratę włosów oraz przyspiesza ich odrost poprzez pobudzenie krążenia i rewitalizację mieszków włosowych
 • NITHYA® - ATELOKOLAGEN - odmładzająca terapia kolagenowa, która doprowadza do intensywnej stymulacji fibroblastów skóry pacjenta i powstawania cząsteczek prokolagenu, a w następstwie tego, endogennego kolagenu typu III.
 • ATTIVA ® - metoda aplikacji fal radiowych RF - podskórnie, bezpośrednio do miejsca, gdzie występuje problem
 • SCIZER ® - technologia skoncentrowanych ultradźwięków (HIFU). System stworzony do zwalczania miejscowej otyłości, większych depozytów tkanki tłuszczowej oraz zaawansowanego cellulitu
 • ACCENT PRIME - system medyczny do nieinwazyjnego modelowania sylwetki oraz ujędrniania skóry twarzy i ciała.
 • NICI SPRING THREAD - niewchłanialne, silikonowe nici do niechirurgicznego liftingu twarzy i ciała.
 • ULTRAFORMER III - nieinwazyjny lifting twarzy i ciała wykorzystujący technologię HIFU (High Intensity Focused Ultrasound)
 • CELLULAZE - małoiwazyjny zabieg laserowy do leczenia cellulitu.
 • Plasma Complex i fibryna komórkowa oraz strukturalna - naturalna biostymulacja tkanek w procesach regenerujących oraz odmładzających
 • VENUS LEGACY™ - medyczny system multipolarnej radiofrekwencji (RF) do nieinwazyjnego liftingu skóry twarzy i ciała.
 • VAGINAL NARROWER - lifting krocza za pomocą nici.
 • N.I.L.- redukcja tkanki tłuszczowej za pomocą liposukcji infradźwiękowej.
 • TriWings LED System - wszechstronne urządzenie terapeutyczne z diodami LED, stosowane w terapii teleangiektazji, rozstępów a także trądziku, łuszczycy czy bielactwa. Zapobiega starzeniu się skóry i odmładza, stymuluje wzrost włosów i proces gojenia ran.
 • CUTERA EXCEL V - technologia laserowa wykorzystywana w leczeniu rozszerzonych naczyń krwionośnych twarzy i ciała, naczyniaków i zaczerwienienia skóry
 • LIPOFILLING - przeszczep własnej tkanki tłuszczowej
 • OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE PRP - biorewitalizacja skóry za pomocą komórek macierzystych
 • MONALISA TOUCH® - laser stworzony z myślą o pięknie i zdrowiu intymnym kobiety do zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej oraz estetycznych zabiegów rekonstrukcyjnych
 • PELLEVE® - medyczna, nieinwazyjna metoda liftingu wykorzystująca fale radiowe wysokiej częstotliwości z możliwością wykonania procedur na dotychczas nieosiągalnych okolicach: oczu włącznie z powiekami, ust i okolicach intymnych.
 • ENDERMOLAB® - naturalna metoda mechanicznej stymulacji komórek skóry, której celem jest działanie przeciwstarzeniowe oraz redukujące tkankę tłuszczową, cellulit, obrzęki i ból.
 • VECTUS™ - system laserowy przeznaczony do trwałego usuwania owłosienia.
 • INTRACEUTICALS - metoda nieinwazyjnego odmładzania i nawilżania skóry.

Wizytę zarówno umówić, potwierdzić, jak i odwołać można telefonicznie, mailowo oraz poprzez wiadomość sms. Można także skorzystać z portalu społecznościowego Facebook oraz Estheticon. Umawiając się na konsultację, warto też zarezerwować czas na zabieg tego samego dnia, gdyż większość z zabiegów jest nieinwazyjna i można je wykonać bezpośrednio po konsultacji

Chcąc rozwijać nasze umiejętności, odbywamy staże w ośrodkach medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej na całym świecie, m.in. w klinice dr Javiera Beuta na Majorce, dr Romulo Mene w Brazylii czy w Akademikliniken w Sztokholmie, największej prywatnej klinice chirurgii plastycznej w Europie. Uczestniczyliśmy również w wielu kursach, m. in. Masterclass firmy QMED® w Uppsala w Szwecji.

Członkostwo:

 • Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging

Rodzaj działalności

 • Klinika medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej

Czy to prywatna klinika/gabinet?

 • Tak

Rok założenia:

 • 2002

Filozofia zawodowa:

 • COFNIJ CZAS... BEZPIECZNIE!

Miejsce prowadzenia działalności:

 • Klinika

Doświadczenie:

 • >10 lat

Zabiegi:

 • Medycyna estetycza, przeciwstarzeniowa, medycyna regeneracyjna, dermatologia, laseroterapia, dermatochirurgia i dermatoonkologia, chirurgia ogólna i estetyczna, ginekologia estetyczna, ortopedia, flebologia oraz terapia włosów.

Najbardziej innowacyjne zabiegi:

 • Cutera® Excel V+, Cutera Enlighten Triplex, medycyna regeneracyjna

Umowa z NFZ lub innymi prywatnymi ubezpieczycielami:

 • Nie

Pacjenta przyjmuje:

 • Specjalista

Godziny pracy:

 • pon-pt 9:00 - 19:00 sob 9:00 - 17:00

Pierwsza wizyta gratis:

 • Nie

Cena konsultacji:

 • 150-300 zł

Sposoby płatności:

 • Gotówka
 • Karta płatnicza lub kredytowa
 • Przelew

Ułatwienia płatnicze:

 • Płatność w ratach

Usługi

Chirurgia plastyczna

Zabiegi okolic intymnych

Dermatologia

Medycyna estetyczna

Zabiegi kosmetologiczne

Opinie (19)

4.9
średnia ocen
100% poleca

Pragnę zarekomendować zabieg blepharoplastyki powiek górnych wraz z usunięciem przepuklin tłuszczowych w wykonaniu doktora Marcina Bieńkowskiego, z którego jestem bardzo zadowolona. Zabieg był wykonany 18 02.2021. W czasie tej operacji nie czułam na...Czytaj więcej

Bieńkowscy Clinic®
Bieńkowscy Clinic® · 9 mar 2021

Dzień dobry,

Pani Grażyno bardzo dziękuję za pozytywną opinię.
Bardzo mnie cieszy, że zabieg spełnił Pani oczekiwania, pozytywnie wpłynął na Pani samopoczucie i codzienny komfort życia.

Serdecznie pozdrawiam,
dr Marcin Bieńkowski
Bieńkowscy Clinic

Witam! Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że moja opinia jest wywnioskowana z oceny z kilku klinik, w których miałem przyjemność odwiedzić i Bieńkowscy Clinic zaoferowali mi najlepsze porady, najlepszą, bardzo miłą i profesjonalną obsługę, dzięki której...Czytaj więcej

Usuwanie przebarwień na twarzy

Historia ukończona (Usuwanie znamion):

Wiele lat walczylam z wielkimi przebarwieniami. Zabiegi ktore mialam wykonywane u innych lekarzy nie przyniosly zamierzonych efektow. Jedyna szansa byla dlanie klinika p. Bienkowskich. Wykonano mi zabiegi na twarzy laserem Vpl. Efekt porazajacy. Tera...Czytaj więcej

Zobacz więcej opinii
Bieńkowscy Clinic® udzieli Ci więcej informacji o zabiegu
Spełnij Twoje marzenia!

Historie (5)

Zobacz więcej historii

Umów wizytę

Umów się na wizytę u tego specjalisty w proponowanych przez nas godzinach. Wybrany ośrodek skontaktuje się z Tobą w celu potwierdzenia dostępności danej daty.

Umów się na wizytę w klinice:
Umów wizytę
Poniedziałek 23/05 Wtorek 24/05 Środa 25/05 Czwartek 26/05 Piątek 27/05

Zdjęcia (27)

Filmy (9)

Bieńkowscy Clinic® udzieli Ci więcej informacji o zabiegu
Spełnij Twoje marzenia!

Odpowiedzi na pytania (261)

Bliznowiec po plastyce brzucha
Odpowiedź specjalisty · 1 paź 2018

Nasza Klinika specjalizuje się w leczeniu wszelkiego rodzaju blizn, stosujemy terapię lekami hamującymi przerost blizn, laserami naczyniowymi, które ograniczają ukrwienie blizny a tym samym jej odżywienie oraz lasery fra...

Zobacz więcej pytań z odpowiedziami

Artykułów (13)

Więcej artykułów

Specjaliści z tej kliniki

Dr n. med. Marcin Bieńkowski

Dr n. med. Marcin Bieńkowski

Dr Ilona Wnuk-Bieńkowska

Dr Ilona Wnuk-Bieńkowska

Bieńkowscy Clinic® udzieli Ci więcej informacji o zabiegu
Spełnij Twoje marzenia!