Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Implanty zębowe

Warto
96%
Warto
Na podstawie 27 historii
Średnia cena
2.750 zł
Średnia cena
Według 5 specjalistów
  • Znieczulenie miejscowe
  • Nie wymaga hospitalizacji
  • 1-3 godziny
  • Bez rekonwalescencji
  • Efekty widoczne od razu
  • Trwałe efekty

Czym są implanty zębowe?

Implant

Implant to przypominający śrubę element, na którym umocowuje się koronę

Implant zębowy to wykonany ze sztucznego tworzywa, przypominający śrubę element, mający zastąpić korzeń usuniętego lub utraconego wcześniej zęba. Umieszcza się je w kościach szczęki, co umożliwia umocowanie sztucznego zęba, czyli korony. Korona może być wykonana z różnych materiałów, takich jak porcelana czy cyrkon.

Eksperci z centrum medycyny estetycznej FORMMED Es podkreślają, że implanty zębowe to najnowocześniejsza, najpewniejsza i najbardziej naturalna istniejąca metoda uzupełniania braków w uzębieniu. Po wszczepieniu implantów pacjent może przeżuwać w taki sam sposób, jakby miał naturalne zęby. Ich budowa jest praktycznie taka sama jak naturalnych zębów. Nie różnią się one także pod względem estetycznym.

Według Amerykańskiej Akademii Implantologii (ang. AAID – American Academy of Implant Dentistry) wskaźnik powodzenia zabiegu implantacji wynosi aż 98%. Może mieć to związek z tym, że implanty to najstabilniejsza podpora dla nowych protez. Dzięki nim nowe zęby nie tylko wyglądają naturalnie, ale też sprawiają, że szczęka działa możliwie w najbardziej naturalny sposób. Ten wynik wskazuje także na fakt, że zabieg można wykonać u większości pacjentów i że tego rodzaju protezy zębowe są zazwyczaj dobrze przyjmowane przez organizm.

Dla kogo?

Metamorfoza uśmiechu

Metamorfoza uśmiechu: implanty + licówki (MediArt Clinic)

Wszczepienie implantu to zabieg potocznie okraślany jako wstawienie zęba. Zgodnie z zapewnieniami Amerykańskiej Akademii Implantologii (AAID), będącej jedną z najważniejszych organizacji implantologicznych na świecie, zabieg założenia implantów jest na tyle prosty i bezpieczny, że można go wykonać u większości pacjentów, zarówno w celu uzupełnienia braku jednego jak i kilku zębów. Również młode osoby mogą zdecydować się na zabieg implantacji; należy jednak pamiętać, że kości twarzy i szczęki rozwijają się do ukończenia 16 roku życia w przypadku dziewcząt i do 18 roku życia w przypadku chłopców, dlatego też z implantacją należy poczekać do końca tego procesu.

Mimo że implant zęba pozwala pacjentom funkcjonować i przeżuwać w normalny sposób i jest to znacznie wygodniejsze niż ruchoma proteza, należy pamiętać, że żaden implant stomatologiczny nie może w pełni zastąpić naturalnego zęba i nie będzie tak samo doskonały. Stąd nacisk stomatologów na higienę i dbanie o zdrowie jamy ustnej, o których rodzice powinni zacząć myśleć już kiedy dziecko ukończy 1 rok życia.

Nie należy zapominać, że każda osoba jest inna i chociaż implanty można wykonać u większości osób, powinniśmy udać się po poradę do zaufanego stomatologa lub ortodonty i dopiero wtedy podjąć decyzję.

Wskazania

Brak zęba

Brakujący ząb to główne wskazanie do implantacji

O tym, czy dana osoba powinna poddać się zabiegowi wszczepienia implantów, zawsze decyduje specjalista. Istnieją jednak pewne przypadki, w których możemy zacząć zastanawiać się nad udaniem się na konsultację do implantologa. Możemy zacząć rozważać konieczność implantacji:

  • w przypadku braku jednego lub kilku zębów;
  • kiedy braki w uzębieniu utrudniają przeżuwanie i mówienie;
  • kiedy braki w uzębieniu negatywnie wpływają na zgryz, co prowadzi do przeciążenia stawów skroniowo-żuchwowych;
  • kiedy brak jednego lub kilku zębów negatywnie wpływa na nasz wygląd.

Bibliografia:

Dentica Bieleccy (data nieznana). Uzupełnij braki zębowe implantami. Dostępny: http://implanty-bieleccy.pl/.... [dostęp: 20.02.2020]

Formmed Es (data nieznana). Implanty zębów – i nic nie jest stracone! Dostępny: https://formmedes.pl/.... [dostęp: 20.02.2020]

Medyk-Dent (data nieznana). Opis zabiegu implantacji. Dostępny: https://www.medykdent.pl/.... [dostęp: 20.02.2020]

Medyk-Dent (data nieznana). Przed implantacją. Dostępny: https://www.medykdent.pl/.... [dostęp: 20.02.2020]

Medyk-Dent (data nieznana). Schemat implantacji. Dostępny: https://www.medykdent.pl/.... [dostęp: 20.02.2020]

"Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej lub operacji plastycznej albo masz jakiekolwiek wątpliwości natury medycznej, skontaktuj się z Twoim lekarzem specjalistą. Portal Estheticon nie potwierdza ani nie poleca żadnych treści, zabiegów, produktów, opinii, specjalistów ani żadnych innych materiałów i informacji, o których mowa w tym tekście lub w jakimkolwiek innym miejscu na tej stronie internetowej."
Zobacz specjalistów