Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Warto
95%
Warto
Na podstawie 55 historii
Średnia cena
1.319 zł
Średnia cena
Według 202 specjalistów

Czym jest powiększanie ust kwasem hialuronowym?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to małoinwazyjny zabieg medycyny estetycznej, polegający na wstrzyknięciu w górną, dolną lub obie wargi preparatu z kwasem hialuronowym w celu nadania im pożądanego rozmiaru i kształtu. Obecnie zabiegi medycyny estetycznej cieszą się coraz większą popularnością, a wśród nich szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się metody powiększania ust. Jedną z najpopularniejszych metod poprawienia wyglądu ust jest właśnie korekcja z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Przy pomocy jego preparatów możemy zwiększyć objętość ust, wymodelować wargi ust, skorygować kontury lub zniwelować asymetrię. Zabieg pozwala również na spłycenie zmarszczek nad górną wargą (tzw. zmarszczek palacza) lub podniesienia kącików ust.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to krótka, niemal nieinwazyjna procedura, a kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w organizmie. Ponadto zabieg jest odwracalny, ponieważ kwas w wargach można rozpuścić przy pomocy hialuronidazy. Wszystko to sprawia, że jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych obecnie w gabinetach medycyny estetycznej. 

Co to jest kwas hialuronowy?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to polisacharyd, substancja naturalnie występująca w ludzkiej skórze. Chroni ją przed wysychaniem i wiotczeniem, ponieważ jedną z jego podstawowych funkcji jest zdolność wiązania wody. Z wiekiem zmniejsza się jego ilość, zmniejsza się również nawilżenie skóry, włókna kolagenowe tracą elastyczność i pojawiają się zmarszczki. Kwas hialuronowy ma taki sam skład we wszystkich żywych organizmach , stąd jego stosowanie nie wymaga testów skórnych, a wypełniacze na jego bazie są dobrze tolerowane. Nie są znane również interakcje z innymi lekami czy substancjami.

Dobór preparatu

Właściwości i zastosowania kwasu hialuronowego

O właściwościach kwasu hialuronowego opowiada dr n. med. Wojciech Rybak

Jest wiele doskonałych preparatów kwasu hialuronowego stosowanych do wypełnień. Mogą mieć różną gęstość i lepkość w zależności od stopnia usieciowania, co wpływa na długość utrzymywania się w skórze. Usieciowany preparat sprawdza się w roli wypełniacza, a więc wtedy, kiedy chcemy usta powiększyć. Nieusieciowany kwas hialuronowy ma większe możliwości wiązania wody, sprawdza się więc wtedy, kiedy jest pożądana poprawa struktury, wyglądu i nawilżenia ust.

Czasami mamy co do czynienia z czystym kwasem hialuronowym, niektóre preparaty mogą również zawierać naturalny antyoksydant (mannitol) lub środek znieczulający (lidokainę). Produkty z antyoksydantem charakteryzują się dużą elastycznością i dają naturalny efekt korekcji. Zawartość mannitolu ma również działanie przeciwobrzękowe.

W celu podkreślenia kształtu ust na próbę warto skorzystać z nieusieciowanego kwasu hialuronowego, który ma głęboki efekt nawilżający, a jednocześnie pozwoli na hydrolifting zmarszczek nad górną wargą.

"Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej lub operacji plastycznej albo masz jakiekolwiek wątpliwości natury medycznej, skontaktuj się z Twoim lekarzem specjalistą. Portal Estheticon nie potwierdza ani nie poleca żadnych treści, zabiegów, produktów, opinii, specjalistów ani żadnych innych materiałów i informacji, o których mowa w tym tekście lub w jakimkolwiek innym miejscu na tej stronie internetowej."
Zobacz specjalistów