Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Powiększanie ust własnym tłuszczem

Warto
100%
Warto
Na podstawie 10 historii
Średnia cena
3.642 zł
Średnia cena
Według 57 specjalistów
  • Znieczulenie miejscowe
  • Nie wymaga hospitalizacji
  • Mniej niż 1 godzina
  • Bez rekonwalescencji
  • Efekty widoczne od razu
  • Trwałe efekty

Czym jest powiększanie ust własnym tłuszczem, czyli lipofilling warg?

Powiększanie ust tłuszczem: przed i po

Powiększanie ust tłuszczem: przed i po (Medestetis)

Powiększanie ust własnym tłuszczem, zwane lipofillingiem, to chirurgiczna metoda powiększania warg poprzez przeszczep tkanki tłuszczowej pochodzącej z innej partii ciała tego samego pacjenta. Innymi słowy, zabieg polega na wypełnieniu ust komórkami tłuszczowymi pobranymi od osoby, której wargi następnie będą nim napełniane. Przeszczep tłuszczu, który wykorzystany będzie jako wypełniacz, poprzedza w tym wypadku zabieg liposukcji, czyli pobrania z wyznaczonego przed zabiegiem obszaru ciała niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej. Pobrany na tej drodze tłuszcz zostaje następnie poddany specjalistycznym procedurom przygotowawczym, między innymi filtracji, po czym zostaje wprowadzony w obręb czerwieni wargowej przy użyciu cienkiej igły lub kaniuli. Materiał do przeszczepu pobierany jest najczęściej z okolic brzucha, obszaru kolca biodrowego, z ud lub wewnętrznej części kolana. Jeżeli pobrany tłuszcz posłużyć ma jedynie wypełnieniu ust, pobierane jest około 20-30 ml tej tkanki. Liposukcja wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Cały zabieg kończący się wypełnieniem warg jest nieskomplikowany i trwa 20-40 minut.

Rekonwalescencja po zabiegu również nie jest uciążliwa i przebiega szybko. Ponieważ jako wypełniacz używana jest naturalna tkanka pochodząca od tej samej pacjentki, potencjalne ryzyko, wystąpienia reakcji alergicznych czy odrzucenia przeszczepianej tkanki tłuszczowej przez organizm jest niezwykle niskie, niemal zerowe, a cała procedura nie jest obarczona dużą ilością ewentualnych niepożądanych skutków ubocznych czy powikłań. Wypełnianie warg przeszczepionym tłuszczem własnym, dzięki temu jest z jednej strony dobrą alternatywą dla bardziej inwazyjnych sposobów zwiększania objętości warg np. dla implantów, a z drugiej bezpieczniejszą od wypełnień kwasem hialuronowym czy kolagenem. Dr n. med. Maria Noszczyk z Kliniki Melitus ocenia nawet, że lipofilling jest jedną z najbardziej naturalnych i bezpiecznych metod wykorzystywanych w medycynie estetycznej. Lipofilling ust ma przede wszystkim na celu nadanie wargom pożądanej objętości i sprężystości, wymodelowanie ich kształtu, redukcję asymetrii, odmłodzenie poprzez wygładzenie drobnych zmarszczek.

Powiększanie ust

Powiększanie ust - przed i po

Powiększanie ust to bardzo popularny zabieg (źródło: La Perla)

Usta przyciągają uwagę i w istotny sposób wpływają na wygląd całej twarzy, a przez to są bardzo ważnym elementem naszego wizerunku. Usta są nie tylko nośnikiem emocji, ale potrafią zdradzić wiele innych informacji o danej osobie. Mogą świadczyć o nastawieniu czy samopoczuciu, ale otoczenie z ich wyglądu i kondycji może także wyciągać wnioski o usposobieniu danej osoby, jej pewności siebie, o stanie zdrowia, wieku i wreszcie również o jej atrakcyjności. Usta są zresztą postrzegane jako jeden z najistotniejszych atrybutów kobiecości, silnie kojarzony z jej zmysłowością.

Pełne usta, o wyraźnym konturze, ładnych proporcjach i idealnym kształcie są z tego powodu częstym marzeniem wielu kobiet. Z naturalnego wyglądu swych ust bywają również nie w pełni zadowoleni mężczyźni, dlatego różnorodne zabiegi kosmetyczne i medycyny estetycznej, zmierzające do korekty wyglądu ust, polegającej na ich powiększeniu, od lat cieszą się wielką popularnością. Zabiegi medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej pozwalają uzyskać efekt trwale powiększonych ust przy wykorzystaniu mniej lub bardziej inwazyjnych metod. Wydatne, kształtne i odmłodzone usta w miejsce nieakceptowanych – zbyt wąskich, dotkniętych asymetrią czy pozbawionych jędrności, znacząco odmieniają samopoczucie i samoocenę osoby, która poddała się korekcie. Większa pewność siebie, poczucie akceptacji względem siebie i wzrost zadowolenia ze swojego wyglądu to pierwsze, ale wcale nie jedyne pozytywne efekty zabiegu powiększenia ust.

Metody powiększania ust

Powiększanie ust

Wiele kobiet marzy o pełniejszych ustach

Jedną z najczęstszych metod powiększania ust, jest wolumetria, prowadząca do zwiększenia objętości warg poprzez wypełnianie ich odpowiednio dobranymi preparatami. Powiększanie ust poprzez zastosowanie zabiegów wolumetrycznych jest bardzo częstym wyborem, ponieważ jest zabiegiem małoinwazyjnym, bezpiecznym i skutecznym. Wypełnienie ust jest prostą procedurą i jednocześnie pozwala osiągnąć oczekiwane rezultaty, które w dodatku mają charakter długotrwały. Do zabiegów wypełniania i powiększania warg wykorzystuje się obecnie najczęściej wypełniacze medyczne, takie jak: usieciowany kwas hialuronowy, wypełniacze kolagenowe czy własna tkanka tłuszczowa. Specjaliści medycyny estetycznej z kliniki Noviline podkreślają przy tym, iż występujące naturalnie w organizmie substancje, jako bardziej biokompatybilne, są bezpieczniejsze niż tzw. wypełniacze trwałe o syntetycznym pochodzeniu. Warto zatem przy wyborze metody powiększania warg, skierować swoją uwagę na jedną z najbardziej naturalnych metod zwiększania objętości ust, jaką jest lipofilling, czyli wypełnianie warg własną tkanką tłuszczową.

Bibliografia:

Aestetic Clinic (2016). Powiększanie ust własnym tłuszczem [online]. Dostępny: https://www.wrosinski.pl/.... [dostęp 04.02.2020].

Dream-Med (data nieznana). Lipofiling - przeszczep tkanki tłuszczowej [online]. Dostępny: https://dream-med.pl/oferta/ch.... [dostęp 29.09.2023].

Dr Olender Prywatny Szpital Chirurgii Plastycznej (data nieznana). Powiększanie ust [online]. Dostępny: http://chplast.com.pl/zabiegi/.... [dostęp 03.02.2020].

Lembas L. (2018). Aspiracyjny przeszczep tkanki tłuszczowej w praktyce chirurga plastyka [online]. Dostępny: https://lembas.pl/zabiegi/inne/.... [dostęp 04.02.2020].

Kupczyńska D. (2019). Jak planować zabiegi, czyli ile trwa regeneracja skóry [online]. Dostępny: https://www.arsestetica.pl/blog/.... [dostęp 04.02.2020].

Noviline Klinika Chirurgii i Medycyny Estetycznej (data nieznana). Powiększanie ust [online]. Dostępny: https://noviline.pl/chirurgia-estetyczna/twarz/.... [dostęp 03.02.2020].

"Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej lub operacji plastycznej albo masz jakiekolwiek wątpliwości natury medycznej, skontaktuj się z Twoim lekarzem specjalistą. Portal Estheticon nie potwierdza ani nie poleca żadnych treści, zabiegów, produktów, opinii, specjalistów ani żadnych innych materiałów i informacji, o których mowa w tym tekście lub w jakimkolwiek innym miejscu na tej stronie internetowej."
Zobacz specjalistów