Dr n. med. Lubomir Lembas

Dr n. med. Lubomir Lembas

(21 Opinii)·100% poleca
Dodaj opinię
Puławska 455, Warszawa, Mazowieckie
Nr prawa do wykonywania zawodu lekarza 4172536
Skontaktuj się ze zweryfikowanymi klinikami, które mogą zaoferować Ci ten zabieg.
Dr n. med. Lubomir Lembas
Dr n. med. Lubomir Lembas
(21 Opinii)·100% poleca
Skontaktuj się ze zweryfikowanymi klinikami, które mogą zaoferować Ci ten zabieg.

Informacje

Dr n. med. Lubomir Lembas jest specjalistą chirurgii plastycznej i ogólnej; zawodowo związany z Warszawą

Dr n. med. Lubomir Lembas wiedzę i doświadczenie zawodowe buduje już ponad 25 lat. Początki nauki medycyny to Akademia Medyczna w Warszawie, potem 10 lat praktyki w chirurgii ogólnej, a potem kilkanaście lat w chirurgii plastycznej w akademickim ośrodku w Warszawie. Kierownikiem jego specjalizacji z chirurgii plastycznej był światowej sławy mikrochirurg Dr Marek Molski. Od ponad 10 lat specjalizuje się w chirurgii plastycznej estetycznej. Największe doświadczenie praktyczne zdobył w Klinice Dr Andrzeja Sankowskiego. Sporo cennej wiedzy teoretycznej i praktycznej zyskał też w Sztokholmie w Akademikliniken od Prof. Per Hedena.

Dr n. med. Lubomir Lembas ukończył studia na Akademii Medycznej w Warszawie w 1991 roku, a w 1994 roku ukończył specjalizację w zakresie chirurgii ogólnej, a trzy lata później – tytuł doktora nauk medycznych. W 1999 roku ukończył II stopień specjalizacji w zakresie chirurgii ogólnej, a w 2005 roku specjalizację z dziedziny chirurgii plastycznej. 

W latach 1991-2001 pracował na stanowisku asystenta, a później adiunkta w Klinice Chirurgii Ogólnej CMKP w Warszawie. Następnie od 2001 do 2009 roku pełnił funkcję adiunkta w tej samej placówce. Od 2006 do 2013 roku zdobywał doświadczenie, pracując w Klinice Chirurgii Plastycznej Dr Andrzeja Sankowskiego, a od 2011 roku współpracuje ze Szpitalem LuxMed w Warszawie. 

Specjalizacje

Dr n. med. Lubomir Lembas specjalizuje się w operacjach twarzy i piersi. Do jego szczególnych zainteresowań należą chirurgia nosa i powłok jamy brzusznej. Najczęściej wykonywanym przez niego zabiegiem na twarzy jest funkcjonalna plastyka nosa i operacje powiek. W przypadku piersi najczęściej koryguje je implantami oraz przeszczepem własnej tkanki tłuszczowej. Wykonuje też plastykę piersi i plastykę z redukcją. Przywraca też męski wygląd klatki piersiowej pacjentom z ginekomastią.

W jego praktyce lekarskiej najważniejsze jest bezpieczeństwo pacjenta. Podejmuje się tylko tych operacji, które z dużym prawdopodobieństwem przyniosą korzyść przy ograniczonym ryzyku powikłań. Stara się wsłuchiwać w oczekiwania moich pacjentów i delikatnie weryfikować je w świetle możliwości, jakie daje chirurga plastyczna w jego rękach.

Dr n. med. Lubomir Lembas prowadzi także działalność dydaktyczną. Był założycielem, przewodniczącym a później opiekunem Studenckiego Koła Naukowego przy warszawskiej Klinice Chirurgii Ogólnej CMKP. Przez wiele lat był nauczycielem akademickim w zakresie chirurgii ogólnej i plastycznej w warszawskim Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego Lekarzy. Pełnił też funkcję opiekuna Studenckiego Koła Naukowego przy Klinice Chirurgii Plastycznej CMKP. Prowadził wykłady z dziedziny chirurgii plastycznej na katowickiej Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej na Wydziale Kosmetologii dla Lekarzy. W 2003 roku zdobył nagrodę zespołową za osiągnięcia dydaktyczne w 2003 roku wydawaną przez Dyrektora Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.

Autor i współautor wielu publikacji z zakresu chirurgii plastycznej i ogólnej; opublikował między innymi książkę Chirurgia Plastyczna Estetyczna Wybrane zagadnienia. Książka porusza najważniejsze zagadnienia z zakresu estetycznej chirurgii plastycznej. Powstała w oparciu o wieloletnie doświadczenie jako chirurga plastyka. Książkę można zakupić w Bibliotece Górnośląskiej katowickiej Wyższej Szkoły Handlowej.

Poza praktykowaniem medycyny jako chirurg jego pasją jest dzielenie się własnymi doświadczeniami z innymi lekarzami. Jest lub był konsultantem medycznym dla wielu firm, a także wykładowcą chirurgii plastycznej dla Wydziału Kosmetologii dla lekarzy GWSH, Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych i Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-aging.

Lokalizacja

Swoją praktykę chirurgiczną prowadzę na bazie szpitala LuxMed w Warszawie – jest to przyjazna pacjentowi placówka spełniająca najwyższe normy bezpieczeństwa. Atmosferę szpitala tworzy wysoko wykwalifikowany i perfekcyjnie współpracujący ze sobą personel, którego głównym celem jest satysfakcja pacjenta.

Data uzyskania uprawnień:

 • 2005

Ukończone specjalizacje:

 • Chirurgia Plastyczna

Członkostwo:

 • Polskie Twarzystwo Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej
 • Inne:
 • International Confederation for Plastic Reconstructive Aesthetic Surgery

Czy to prywatna klinika/gabinet?

 • Tak

Doświadczenie:

 • >10 lat

Pacjenta przyjmuje:

 • Lekarz

Pierwsza wizyta gratis:

 • Nie

Cena konsultacji:

 • 300

Ułatwienia płatnicze:

 • Płatność w ratach

Opinie (21)

4.9
średnia ocen
100% poleca
Zobacz więcej opinii
Skontaktuj się ze zweryfikowanymi klinikami, które mogą zaoferować Ci ten zabieg.

Odpowiedzi na pytania

Artykuły (3)

Efekty korekcji nosa - nos idealny

Efekty korekcji nosa - nos idealny

Na ostateczny efekt operacji plastycznej nosa wpływa bardzo wiele zmiennych i dlatego ten wynik nie jest nigdy w stu procentach przewidywalny.
17 sie 2023
Więcej artykułów
Skontaktuj się ze zweryfikowanymi klinikami, które mogą zaoferować Ci ten zabieg.