Abdominoplastyka, plastyka powłok brzucha

Planujesz zabieg?

Wypełnij krótki formularz i wyślij niezobowiązujące pytanie do 4 lekarzy. Dzięki temu uzyskasz konkretne odpowiedzi od najlepszych specjalistów w tej dziedzinie - szybko i bezpłatnie.

Jesteś po zabiegu?

Podziel się swoimi doświadczeniami w krótkiej ankiecie i pomóż innym podejmować lepsze decyzje.

 1. Step 24
 2. Step 25
 3. Step 26
 4. Step 27
 5. Step 28
 6. Step 29
 7. Step 30
 8. Step 31

Co Ci się najbardziej nie podoba w wyglądzie Twojego brzucha?

Jak do tego doszło?

Czy interesują Cię również inne zabiegi? Interesuje mnie:

Jak długo zastanawiasz się nad zabiegiem?

Kiedy chcesz poddać się operacji?

Jesteś…

Czy podjęcie decyzji o zabiegu ułatwiłaby możliwość płatności w ratach?

Czy chciałabyś się ubezpieczyć na wypadek powikłań?

Autor:

Abdominoplastyka czyli plastyka powłok brzucha, popularnie nazywana plastyką brzucha to zabieg, który ma na celu poprawę jego wyglądu poprzez wycięcie nadmiaru skóry oraz tkanki tłuszczowej. Podczas zabiegu można również usunąć rozstępy, przepuklinę oraz wzmocnić zwiotczałe mięśnie. Abdominoplastyka jest wykonywana w znieczuleniu ogólnym i trwa ok. 2 godzin lub więcej. Hospitalizacja trwa 3-4 dni, po czym pacjent wraca do domu i pozostaje na zwolnieniu przez kolejne 5-7 dni. Pełny wysiłek fizyczny można podjąć po 4 tygodniach. Przez okres miesiąca po zabiegu zalecane jest noszenie pasa elastycznego.

Abdominoplastyka, powszechnie znana jako operacja plastyczna brzucha, jest rozległym zabiegiem chirurgicznym, który prowadzi do spłaszczenia brzucha, usunięcia nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej oraz zbędnych partii skóry i ma na celu wzmocnienie mięśni ściany jamy brzusznej. Plastyka brzucha może wyraźnie poprawić wygląd tej części ciała.

Plastyka brzucha - wskazania do zabiegu

 1. Zmiana wyglądu brzucha po ciąży

 2. Zmiana wyglądu brzucha po dużym spadku masy ciała

 3. Rozstęp mięśni prostych jamy brzusznej i osłabienie mięśni jamy brzusznej

Gwałtowne zmiany wagi ciała, a tym samym obwodu pasa, prowadzą do powstania zdeformowanego i nieestetycznego brzucha.

W przypadku kobiet zdarza się to najczęściej po przebytej ciąży lub w wyniku nagłej redukcji wagi, co dodatkowo pogarsza wygląd skóry w tej części ciała, ponieważ  jej nadmiar nie znika wraz z ubytkiem tkanki tłuszczowej. W efekcie skóra bywa też często oszpecona przez rozstępy skórne (striae distensae) - pęknięcia na skórze powstałe w skutek jej nadmiernego napinania i rozciągania.

W ciąży może się również pojawić rozstęp mięśni prostych brzucha w obrębie kresy białej spowodowany funkcyjną wadą ściany jamy brzusznej. W przestrzeni międzymięśniowej powstaje rozstęp (diastaza), który prowadzi do deformacji kształtu brzucha („wystaje” bądź „zwisa”). Podczas abdominoplastyki zostaje zredukowany odstęp między mięśniami prostymi, usunięty nadmiar skóry i dochodzi do przesunięcia pępka.

Abdominoplastyka jest również dobrym roziwązaniem dla mężczyzn, którym kiedyś zdarzyło się przytyć, a następnie schudli, w wyniku czego pozostał im nadmiar zbędnej skóry w okolicy brzucha. U mężczyzn często dochodzi do odkładania się tłuszczu bezpośrednio do jamy brzusznej, a nie pod skórę. W związku z tym należy pamiętać, że abdominoplastyka nie rozwiąże tego problemu.


Plastyka brzucha przeznaczona jest więc dla osób, które mają dobry ogólny stan zdrowia, wyniki ich badań są prawidłowe i pragną zmienić wygląd brzucha po ciąży, zmianie wagi lub pozbyć się rozstępu mięśni. Abdominoplastyka to zabieg, którego nie stosuje się po to, aby schudnąć, dlatego też nie jest przeprowadzany u pacjentów, którzy mają problem z nadwagą czy otyłością.


Abdominoplastyka czy liposukcja?

Przez lata chirurdzy unikali łączenia plastyki powłok brzusznych z abdominoplastyką. Zarówno jeden, jak i drugi zabieg upośledza ukrwienie powłok brzusznych, w związku z tym obawiano się powikłań w postaci martwicy czy zaburzenia ukrwienia skóry i podskórnej tkanki tłuszczowej.

Obecnie stosuje się coraz częściej liposukcję wraz z abdominoplastyka, a zabieg taki określamy jako lipoabdominoplastyka. Dzięki nowoczesnym urządzeniem, dzięki lipolizie ultradźwiękowej czy lipolizie laserowej jest możliwe jednoetapowe wykonanie liposukcji z abdominoplastyką z bardzo dobrym efektem.

Lipoliza laserowa nie tylko rozpulchnia tkankę tłuszczową i ułatwia jej odessanie, ale wiązka laserowa stymuluje od wewnątrz skórę do regeneracji, jak i do produkcji włókien elastycznych I kolagenowych, co sprzyja jej obkurczaniu. Jest to  niezwykle istotne w procesie rekonwalescencji, aby skóra pozostała po liposukcji i abdominoplastyce była jak najbardziej jędrna i jak najlepszej jakości. Urządzeniami wykorzystującymi energię lasera są SLIM-LIPO, LIPO-LIFE, ale należy też wspomnieć o wykorzystaniu ultradźwięków przy liposukcji VASER-LIPO.

Sama liposukcja jest zalecana w przypadku, kiedy skóra jest ogólnie w dobrym stanie, pozbawiona blizn i rozstępów oraz kiedy jej nadmiar jest stosunkowo niewielki. Liposukcja jest stąd częściej zalecana młodszym osobom, których skóra jest elastyczniejsza i szybciej się regeneruje. Zabieg ten jest  metodą mniej inwazyjną w porównaniu z abdominoplastyką i nie pozostawia blizn.

Plastyka brzucha - zakres zabiegu

 1. Redukcja skóry i tkanki tłuszczowej w dolnej części brzucha

 2. Redukcja skóry i tkanki tłuszczowej całego brzucha

 3. Redukcja skóry i tkanki tłuszczowej wraz z plastyką mięśni prostych brzucha

Typy plastyki brzucha

 1. Całkowita abdominoplastyka

 2. Abdominoplastyka modyfikowana

 3. Miniabdominoplastyka

Całkowita abdominoplastyka

Całkowita plastyka brzucha trwa zazwyczaj 2 godziny i więcej, w zależności od powierzchni, która jest poddana zabiegowi chirurgicznemu.

bricho-nakres
Wyznaczenie operowanego obszaru

Dziś często abdominoplastyka jest wspomagana liposukcją (SLA). Przed właściwym nacięciem zostaje wprowadzona pompa ssąca, za pomocą której odsysana jest podskórna tkanka tłuszczowa.

Jeżeli została zaplanowana rozległa redukcja skóry, należy liczyć się z koniecznością przemieszczenia pępka.

Najpierw za pomocą cięcia wokół pępka zapewniony zostaje jego swobodny ruch w stosunku do otaczającej tkanki. Następnie chirurg wykonuje najczęściej długie cięcie prowadzące od jednej kości biodrowej do drugiej, nad linią owłosienia łonowego. Kolejno zostaje odseparowana skóra od ściany brzusznej, przeciągnięta w kierunku żeber i podniesiona. Dzięki temu zostają odsłonięte  mięśnie proste jamy brzusznej, które zostają zebrane i zszyte w nowym położeniu. Zapewni to nie tylko wzmocnienie ściany brzusznej, ale daje również efekt wyszczuplenia talii.

Nadmierna ilość skóry zostaje usunięta i wycina się otwór, do którego zostaje doszyty pępek.

Rana pooperacyjna zszywana jest zazwyczaj w kilku warstwach, w większości przypadków stosuje się szwy rozpuszczalne, czasem dodatkowo klei się klejem tkankowym. Pod skórą czasem umieszczane zostają dreny ssące, a ścianę brzuszną odciąża się specjalnym elastycznym bandażem kompresyjnym, którego noszenie zaleca się przez okres jednego miesiąca.

Częścią abdominoplastyki jest w większości przypadków lipektomia, czyli chirurgiczne usunięcie nadmiaru podskórnej tkanki tłuszczowej.

Abdominoplastyka modyfikowana

Chodzi o zabieg, który ze względu na swój poziom trudności jest klasyfikowany pomiędzy całkowitą abdominoplastyką a abdominoplastyką częściową. W przypadku tego zabiegu cięcie jest krótsze, nie sięga do kości biodrowej, ale tylko do trzonu kości, tzn. 10-15 cm mniej niż przy operacji całkowitej abdominoplastyki. Chirurg jest w stanie za pomocą szycia wzmocnić luźną ścianę jamy brzusznej aż do okolicy pępka. Pierwszą noc po operacji należy spędzić w pozycji półsiedzącej. Ten rodzaj operacji zalecany jest pacjentom, których ściana brzuszna jest dość wyraźnie rozciągnięta w okolicach pępka a w dolnej części brzucha zwisają fałdy tłuszczu.

Częściowa abdominoplastyka - miniabdominoplastyka

Abdominoplastykę częściową, tzw. miniabdominoplastykę przeprowadza się u pacjentów, u których zasoby tkanki tłuszczowej zmagazynowane są pod skórą  w dolnej części brzucha. Zaletą tej metody jest krótkie cięcie i szybszy powrót do aktywności. Chirurg podczas tej operacji potrafi rozwiązać problem dotyczący luźnej skóry podbrzusza, ale nie rozstępu mięśnia prostego jamy brzusznej.

Miniabdominoplastyka trwa około 1 godziny, ale nie jest wskazana u pacjentów z wyraźnym nadmiarem skóry.

Cięcie w kształcie elipsy ma około 5-10 cm długości. Jest umieszczone na linii owłosienia łonowego.

Noc po operacji pacjent spędza w pozycji półsiedzącej.

Istnieje również możliwość wykonania miniabdominoplastyki endoskopowej. Powstałe blizny znajdują się tylko w trzech punktach i mają średnicę jednego centymetra. Są to blizny po wprowadzonych endoskopach (urządzeniu, które obsługuje kamerę, urządzeniu pracującym i oświetleniu), dzięki którym chirurg przeprowadza operację nawet wtedy, kiedy nie posiada bezpośredniego dostępu do operowanego miejsca. Podczas tego typu operacji pacjent nie może liczyć na redukcję nadmiernej ilości skóry, dlatego zalecana jest u młodszych i szczuplejszych pacjentów, u których głównym problemem jest rozstęp mięśni brzucha.

Po miniabdominoplastyce pacjent pielęgnuje bliznę w identyczny sposób jak po tradycyjnej operacji brzucha, ale wykonywanie lżejszej pracy biurowej jest możliwe po tygodniu, a pełna aktywność fizyczna po 3-4 tygodniach.

Abdominoplastyka odwrócona

Stosowana jest najczęściej u pacjentów z tkanką tłuszczową nagromadzoną  w górnej części brzucha. Podczas zabiegu usuwany jest fałd skórno-tłuszczowy w górnej części brzucha, dlatego cięcie jest przeprowadzane na wysokości łuków żebrowych tuż pod piersiami i ma kształt odwróconej litery "V". Ten typ abdominoplastyki bywa łączony z operacją zmniejszania lub liftingu piersi.

Poprawa wyglądu pępka - umbilikoplastyka

Niektórym pacjentom zaleca się jedynie zabieg umbilikoplastyki (poprawienia wyglądu pępka). Zabieg nie jest skomplikowany, przeprowadza się go w miejscowym znieczuleniu, a blizna pozostaje wyłącznie wewnątrz pępka. Podczas zabiegu nie dochodzi do przesunięcia pępka, ale zmiany jego kształtu. Jeśli chodzi o ten zabieg, to większość pacjentów stanowią osoby pragnące pozbyć się wypukłego pępka.

Plastyka brzucha - czy jestem odpowiednim kandydatem?

Operacja plastyczna brzucha jest odpowiednia zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet cieszących się dobrym ogólnym stanem zdrowia, którzy borykają się z nadmiarem tkanki tłuszczowej i skóry w obrębie brzucha. Sposób rozmieszczenie tkanki tłuszczowej jest uwarunkowany przede wszystkim genetycznie i hormonalnie, dlatego nawet u szczupłych osób może wystąpić jej nadmiar na tym obszarze.

Z operacją warto poczekać, jeżeli planujemy redukcję wagi ciała. Operację odradza się również osobom, które mają otyłość patologiczną. Ich masa jest wyższa o 30 kg i więcej w stosunku do ich wagi należnej. 

Operacja plastyczna brzucha wyraźnie pomaga kobietom, które po kilkukrotnych porodach mają rozciągnięte mięśnie brzucha, a skóra w tym miejscu nie powróciła już do normalnego stanu.

Kobietom, które planują kolejne dziecko, zaleca się odłożenie operacji, pomimo tego, że plastyka brzucha nie stanowi żadnej przeszkody dla zajścia w ciążę czy porodu.

Jeżeli nie minął jeszcze rok od porodu, operację warto odłożyć i pozwolić ciału na powrót do stanu sprzed porodu. Karmienie piersią to też powód do wstrzymania się od decyzji o poddaniu się operacji brzucha.

U starszych pacjentów, pomimo tego, że ich skóra nie jest już tak elastyczna, dzięki abdominoplastyce można osiągnąć bardzo dobre rezultaty mające na celu poprawę wyglądu brzucha.

Plastyka brzucha pomaga również pozbyć się blizn po poprzednich operacjach wykonywanych w dolnej części brzucha (np. po cesarskim cięciu, itp.). Ceną za uzyskanie efektu płaskiego brzucha jest wprawdzie długa blizna, można ją jednak łatwo ukryć pod bielizną.


Odpowiednimi kadydatami do plastyki brzucha są:

 • kobiety i mężczyźni z nadmiarem tkanki tłuszczowej i/lub obwisłą skórą w obrębie brzucha, którego nie udaje się zredukować pomimo diety i ćwiczeń
 • kobiety po ciążach, u których doszło do rozstępu mięśni brzucha
 • osoby starsze, u których skóra zwisa poniżej pępka z powodu spadku jej elastyczności

Plastyka brzucha - przygotowanie do zabiegu

Podczas pierwszej konsultacji lekarz oceni Twój stan zdrowia, określi ilość i lokalizację tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha i starannie oceni napięcie skóry. Wykona również zdjęcia przedniego i bocznego profilu. Fotodokumentacja ułatwia zaplanowanie operacji.

Jeśli palisz papierosy, przyjmujesz leki, witaminy lub inne preparaty farmakologiczne, koniecznie poinformuj o tym lekarza.

Przed operacją przemyśl dokładnie, czego oczekujesz i przedyskutuj to z Twoim chirurgiem. Lekarz przedstawi, jaką propnuje metodę, jakie efekty zabiegu można osiągnąć i jakie są zagrożenia związane z daną operacją. Plastyka brzucha jest operacją ciężką, dlatego należy dokładnie się zastanowić  i nie śpieszyć się z podjęciem decyzji.

Od swojego lekarza otrzymasz szczegółowe instrukcje dotyczące przygotowań do zabiegu, włącznie z informacjami dotyczącymi palenia papierosów lub używania czy odstawienia niektórych leków, szczególnie tych, które zawierają kwas acetylosalicynowy (np. aspiryna) i zwiększają ryzyko krwawienie podczas i po operacji.

Zakłada się, że trzy tygodnie przed planowaną operacją nie zachorujesz na żadną poważną chorobę (chorobę wirusową czy bakteryjną). O każdej indyspozycji poinformuj lekarza. Przed plastyką brzucha unikaj nadmiernego kontaktu ze słońcem (nie wolno opalać brzucha), nie stosuj diety, ponieważ może to mieć negatywny wpływ na proces gojenia pooperacyjnego.

Przebieg plastyki brzucha

Abdominoplastyka to zabieg chirurgiczny przeprowadzany w pełnej narkozie, stąd wymaga odpowiedniego przygotowania przedoperacyjnego.

Przynajmniej 6 godzin przed planowanym zabiegiem nie wolno spożywać posiłków.

Operacja wiąże się ze zwiększonym ryzykiem powstania zatoru, dlatego konieczne jest podawanie pacjentowi dostatecznej ilości płynów i obandażowanie kończyn dolnych chroniące przed wystąpieniem tromboembolii oraz profilaktyka farmakologiczna (heparyny drobnocząsteczkowe podawane podskórnie).

Cięcie jest prowadzone powyżej łona w miejscu, które potem będzie ukryte pod bielizną. Skóra zostaje odseparowana od powięzi mięśniowej aż do wysokości łuków żebrowych. Następnie jej nadmiar oraz nadmiar tkanki tłuszczowej zostają usunięte. Pępek jest również odseparowany, aby móg zostać przeniesiony w nowe miejsce. W skórze nad blizną wycina się niewielki otwór, w który jest on wszywany. Przeprowadza się plastykę mięśni brzucha, które są zszywane. Dzięki temu dochodzi do wzmocnienia ściany brzucha, a talia robi się szczuplejsza.

Minimalny okres hospitalizacji po operacji brzucha wynosi 2 dni. Wówczas pacjent otrzymuje środki przeciwbólowe i jest unieruchomiony ze względu na umieszczone dreny, które są usuwane po 2-3 dniach od operacji. W niektórych przypadkach nie stosuje się drenów. Wiąże się to z możliwością użycia specjalnego kleju tkankowego do tkanki podskórnej, co pozwala na znaczne zmniejszenie ryzyka krwawienia pooperacyjnego.

Plastyka brzucha - rekonwalescencja

Zmiany opatrunków

Po upływie tygodnia dokonuje się pierwszej zmiany opatrunku. Kolejne wizyty są ustalane indywidualnie, w zależności od przebiegu procesu gojenia.

Ból po zabiegu

Pacjenci po plastyce brzucha mogą odczuwać ból. Brzuch boli podczas oddychania lub w czasie kaszlu. Przez kilka pierwszych dni stosowane są leki przeciwbólowe. Brzuch jest w tym okresie zabandażowany, a stosowanie pasa elastycznego ułatwia poruszanie się i przyspiesza proces gojenia. Największe kłopoty powoduje zmiana położenia ciała z pozycji siedzącej do leżącej, a więc wymagającej napięcia mięśni brzucha.

Dieta po plastyce brzucha

Po abdominoplastyce ważne jest stosowanie diety ze względu na zmiany w położeniu jelit. Warto wspomagać perystaltykę jedząc częściej, mniejsze porcje i unikając ciężkich pokarmów (węglowodanów, smażonych potraw).

Blizna i jej pielęgnacja

Wygląd i wielkość blizny pooperacyjnej zależą od metody zabiegowej i rozmiarów brzucha oraz zlokalizowania nadmiaru tkanek. Jeśli skóra jest mocno zwiotczała i pacjent ma tzw. obwisły brzuch, blizna pozioma znajdzie się nisko na podbrzuszu, nad wzgórkiem łonowym, skryta pod bielizną. Blizna będzie również wokół pępka, który w czasie operacji zostanie przemieszczony w nowe miejsce. Jeżeli nadmiar tkanek był zlokalizowany wokół pępka, pozioma blizna będzie nisko na podbrzuszu, a druga pionowa prostopadle do niej.

bricho-zasity Umiejscowienie blizn

Bardzo ważna jest pielęgnacja blizn pooperacyjnych. Masaże uciskowe powodują ich zmiękczenie i wspierają proces gojenia. Dodatkowo można stosować silikonowe żele, kremy lub plastry zakładane na noc (np. Contractubex).

Niektóre kliniki dodatkowo zalecają terapię enzymatyczną  (wobenzym) lub terapię laserem biostymulacyjnym. Stosowanie maści (np. Heparoid, Hirudoid) likwiduje obrzęki i sińce.

Po usunięciu większej ilości skóry pacjent odczuwa napięcie w bliźnie, ale stan ten jest przejściowy i po około 3 tygodniach powinien ustąpić.

Umiejscowienie blizny abdomino Wojcicki
Umiejscowienie blizny po plastyce brzucha - prof. Piotr Wójcicki
Umiejscowienie blizny abdomino 2 Wojcicki Umiejscowienie blizny po plastyce brzucha - prof. Piotr Wójcicki

Powrót do aktywności

Do pracy można powrócić po mniej więcej 2 - 4 tygodniach. Niektórzy wracają do pracy już po 2 tygodniach, ale jest to możliwe tylko w przypadku wykonywania pracy, która nie wymaga wysiłku fizycznego.

Nadal należy dbać o blizny, przez 4 miesiące starając się chronić je przed słońcem, a po upływie tego czasu stosować krem z wysokim UV filtrem.

Powikłania po plastyce brzucha

Ze względu na to, że abdominoplastyka to rozległy zabieg, mogą mu towarzyszyć mniej lub bardziej poważne komplikacje, jak: krwawienie, krwiaki i infekcje.

Zdarzają się też komplikacje związane z przemieszczeniem i właściwym ulokowaniem pępka, które czasami wymagają ponownego nacięcia, którego konsekwencją jest poprzeczna blizna.

Pacjent może stracić czucie w operowanym miejscu, ale często jest to tylko przejściowa indyspozycja, która jest spowodowana lekkim uszkodzeniem nerwów powierzchniowych.

Inną możliwą komplikacją jest otwarcie się rany.

Przy rozległej abdominoplastyce istnieje ryzyko asymetrii brzucha lub może dojść do asymetrycznego ulokowania pępka.

Powikłania mogą dotyczyć również blizn, mogą wytworzyć się blizny przerostowe (keloidalne), w których dochodzi do przerostu kolagenu, albo do powstania pseudotorbieli (zdarzają się często, ale nie stanowią zagrożenia dla operowanego miejsca). W przypadku zaburzeń ukrwienia w obrębie blizny może dojść do martwicy tkanek

W wyniku operacji dochodzi do przesunięcia się tkanki tłuszczowej, co może powodować powstawanie tzw. martwych przestrzeni, które mogą wypełniać się płynem tkankowym.

Efekty po zabiegu plastyki brzucha

Efekty całkowitej lub częściowej plastyki brzucha są zazwyczaj bardzo widoczne.

W większości przypadków wynik operacji jest trwały, zwłaszcza wtedy, jeżeli pacjent stosuje zrównoważoną dietę i wykonuje zalecone ćwiczenia. Nie oznacza to jednak, że po abdominoplastyce w poddanych zabiegowi obszarach ciała nie dojdzie do ponownego nagromadzenia się tkanki tłuszczowej.

Abdomino  Januszek
Plastyka brzucha - efekty przed/po dr Konrad Januszek
Abdomino Jaworowski
Plastyka brzucha - efekty przed/po - dr Janusz Jaworowski
Abdomino Debski
Efekty po zabiegu abdominoplastyki - dr Tomasz Dębski

Plastyka brzucha po ciąży

U pań, które przebyły ciążę i poród, brzuch jest nie tylko zwiotczały, ale dochodzi do rozejścia się kresy białej, której czasem towarzyszy przepuklina pępkowa lub przepuklina w kresie białej. Zabieg plastyki brzucha po ciąży polega więc nie tylko na usunięciu nadmiaru tkanek, ale przede wszystkim na zaopatrzeniu kresy białej siatką. Jeżeli mamy do czynienia z nadmiarem tkanki tłuszczowej, to przy okazji abdominoplastyki i usuwaniu całego nadmiaru skóry pomiędzy spojeniem łonowym a pępkiem, możemy odessać tkankę tłuszczową. Operację warto wykonywać po zakończeniu okresu rozrodczeg, kiedy kobieta już urodzi tyle dzieci, ile sobie zaplanowała, aby kolejną ciążą nie zepsuć efektu tej operacji. Jeżeli jednak brzuch bardzo źle wygląda, można to zrobić wtedy, kiedy jest takie zapotrzebowanie.

Cena abdominoplastyki

Ubezpieczenie pokrywa koszty zabiegu rozstępu mięśni brzucha lub usunięcia przepukliny. Te operacje nie mogą być jednak porównywane z abdominoplastyką.

Srednia cena abdominoplastyki w Polsce waha się w granicach 8 - 12 tysięcy złotych. Miniabdominoplastyka zaczyna się na cenie 4-5 tysięcy zł.

Aktualizowane: 08.03.2019

Abdominoplastyka (operacja powłok brzucha) - Nowości

Więcej opinii na ten temat

Abdominoplastyka (operacja powłok brzucha) - Cenniki

Ceny od 11 000 zł
zazwyczaj do 22 000 zł
AMC Art Medical Center dr n. med. Artur Śliwiński
Ceny od 18 000 zł
zazwyczaj do 22 000 zł
Dr Szczyt Klinika Chirurgii Plastycznej
Ceny od 8 500 zł
zazwyczaj do 19 500 zł
dr n. med. Wojciech Rybak - ARS ESTETICA
Ceny od 13 000 zł
zazwyczaj do 17 968 zł
dr n. med. Łukasz Ulatowski
dr n. med. Artur Sandelewski
Jaworzno, Bielsko-Biała, Kraków, Katowice
Ceny od 14 000 zł
dr n. med. Artur Sandelewski
Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zdjęcia pacjentów
Zabiegi, na które wybierają się inni