Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Przeszczep włosów

Warto
93%
Warto
Na podstawie 47 historii
Średnia cena
13.539 zł
Średnia cena
Według 10 specjalistów
  • Znieczulenie miejscowe
  • Nie wymaga hospitalizacji
  • 1-3 godziny
  • Bez rekonwalescencji
  • Efekty widoczne po 1 miesiącu
  • Trwałe efekty

Czym jest przeszczep włosów?

Przeszczep włosów to chirurgiczny zabieg, który polega na pobraniu włosów z miejsca dawczego (najczęściej potylicy) i wszczepieniu uzyskanych włosów do miejsca biorczego, najczęściej zakoli i szczytu głowy. Dedykowana jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn borykających się z wypadaniem i utratą włosów w następstwie zmian hormonalnych, skłonności dziedzicznych, procesu starzenia lub chorób czy urazów. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym i trwa od 3 do 7 godzin. Pozwala na odtworzenie ubytku włosów na głowie, ale również na odbudowanie brwi lub wzmocnienie zarostu na twarzy.

Historia

Metody przeszczepu włosów

O metodach przeszczepu włosów opowiada dr n. med. Artur Sandelewski

„Ojcem" zabiegu przeszczepu włosów jest amerykański dermatolog dr Orentreich. To on w 1959 roku wykonał przeszczep włosów u pacjenta z łysieniem androgenowym.

Procedura jest powszechnie stosowana od końca XX wieku. Zabieg FUE wykonuje się od około 10 lat.

Aby przeczytać o innych metodach leczenia łysienia, kliknij tutaj.

Metoda FUT

FUT - metoda tzw. „paska-strip”

FUT, czyli metoda tzw. „paska-strip”

Najpopularniejszymi i najczęściej stosowanymi metodami transplantacji włosów są metody FUT i FUE.

Polega na wycięciu paska na skórze głowy okolicy potylicy długości zależnej od ilości pozyskiwanych graftów. Po pobraniu paska skóry powstaje rana, któa zostaje zaszyta. W tym miejscu pozostaje linijna blizna. Z uzyskanego paska skóry pod mikroskopem wydzielane zostają pojedyncze jednostki włosowe, tzw. grafty.

Zalety: mieszki włosowe o dużej żywotności, wskazana dla pacjentów, którzy nie chcą golić głowy, szczególnie dobra dla kobiet.

Wady: duży uraz zabiegowy, długi okres rekonwalescencji, widoczna linijna blizna.

"Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej lub operacji plastycznej albo masz jakiekolwiek wątpliwości natury medycznej, skontaktuj się z Twoim lekarzem specjalistą. Portal Estheticon nie potwierdza ani nie poleca żadnych treści, zabiegów, produktów, opinii, specjalistów ani żadnych innych materiałów i informacji, o których mowa w tym tekście lub w jakimkolwiek innym miejscu na tej stronie internetowej."
Zobacz specjalistów