Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Powiększanie ust

Warto
86%
Warto
Na podstawie 24 historii
Średnia cena
2.301 zł
Średnia cena
Według 152 specjalistów
  • Znieczulenie miejscowe
  • Nie wymaga hospitalizacji
  • Mniej niż 1 godzina
  • Bez rekonwalescencji
  • Efekty widoczne od razu
  • Efekty tymczasowe

Czym jest powiększanie ust?

Różne techniki powiększania ust są dostępne już od wielu lat, jednak zabiegi powiększania ust zaczęły wzbudzać tak duże zainteresowanie stosunkowo niedawno. Metody powiększania ust zyskały na popularności, ponieważ pełne, wydatne usta stały się kanonem piękna. Zazwyczaj kobiety szukają metody, która pozwoli im uzyskać subtelny, naturalny efekt, który nie zaburzy proporcji ich twarzy. Większość pacjentek chce uniknąć przerysowane efektu nazywanego czasami „kaczymi ustami”.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to jeden z najpopularniejszych zabiegów. Procedura polega na wstrzyknięciu wypełniacza w okolice ust, tak aby stały się bardziej wydatne i pełne. Kwas hialuronowy to substancja występująca w organizmie jako w postaci soli sodowej, która jest naturalnym spoiwem międzykomórkowym i odpowiada za sprężystość i gładkość skóry, jak objaśnia dr Katarzyna Mudel. Technika ta pozwala uzyskać subtelne, naturalne efekty. 

Warto jednak zaznaczyć, że wypełnianie ust kwasem hialuronowym nie jest jedyną dostępną metodą pozwalającą uzyskać pełniejsze i wydatniejsze wargi. Dostępne są także techniki chirurgiczne, takie jak Lip Lift czy implant ust, których efekty są trwałe. 

Aktualnie dostępnych jest kilka różnych, mniej i bardziej inwazyjnych technik powiększania ust, które pozwalają w zależności od potrzeb pacjenta nie tylko zwiększyć objętość warg, ale także zmienić kształt i kontur ust.

Jakich efektów można się spodziewać?

Powiększanie ust

Na harmonijną twarz składa się wiele elementów, w tym pełne, kształtne usta

Dzięki zabiegowi powiększenia ust można osiągnąć różne rezultaty, a wśród nich: 

  • uzyskać bardziej wyrazisty kontur ust, poprawić kształt warg i łuku Kupidyna;
  • uzyskać pełniejsze wargi
  • uzyskać właściwe proporcje i zredukować asymetrię między górną i dolną wargą (w przypadku pacjentów, u których górna warga jest dużo pełniejsza od dolnej lub odwrotnie); 
  • spłycić zmarszczki nad ustami, nazywane czasami kodem kreskowym, które często pojawiają się u osób palących papierosy. 

Dla kogo?

Metody powiększania ust

Kwas hialuronowy to jedna z najpopularniejszych metod powiększania ust

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni, mogą poddać się zabiegowi powiększenia ust, chociaż statystycznie większość pacjentów zainteresowanych tym zabiegiem to kobiety. Procedura ta przeznaczona jest dla osób, które z powodu czynników genetycznych lub w wyniku procesów starzenia mają wąskie lub asymetryczne wargi albo chcą poprawić swój profil. Nie ma granicy wieku, po przekroczeniu której nie można wykonać zabiegu, jednak zaleca się zaczekać z wykonaniem zabiegu do ukończenia 18 roku życia.

Wśród przeciwwskazań do wykonania procedury powiększenia ust wymienić możemy opryszczkę, uczulenie na składniki preparatów, a także ciążę i okres karmienia piersią.

Bibliografia

Anna Olender (data nieznana). Powiększanie ust [online]. Dostępny: https://drolender.pl/zabiegi/p... [dostęp: 14 grudnia 2022].

Katarzyna Mudel (data nieznana). Kwas hialuronowy [online]. Dostępny: https://drmudel.com/kwas-hialu... [dostęp: 16 grudnia 2022].

ISAPS (data nieznana). Lip Lift [online]. Dostępny: https://www.isaps.org/discover... [dostęp: 19 grudnia 2022].

National Library of Medicine (data nieznana). Do you know where your fillers go? An ultrastructural investigation of the lips [online]. Dostępny: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/p... [dostęp: 19 grudnia 2022].

UniEstetica (data nieznana). Lifting wargi górnej [online]. Dostępny: https://uniestetica.pl/chirurg... [dostęp: 14 grudnia 2022].

"Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej lub operacji plastycznej albo masz jakiekolwiek wątpliwości natury medycznej, skontaktuj się z Twoim lekarzem specjalistą. Portal Estheticon nie potwierdza ani nie poleca żadnych treści, zabiegów, produktów, opinii, specjalistów ani żadnych innych materiałów i informacji, o których mowa w tym tekście lub w jakimkolwiek innym miejscu na tej stronie internetowej."
Zobacz specjalistów