Powiększanie ust

Warto
90%
Warto
Na podstawie 23 historii
Średnia cena
2.098 zł
Średnia cena
Według 181 specjalistów
 • Znieczulenie miejscowe
 • Nie wymaga hospitalizacji
 • Mniej niż 1 godzina
 • Bez rekonwalescencji
 • Efekty widoczne od razu
 • Efekty tymczasowe

Czym jest powiększanie ust?

Powiększanie ust to zabieg polegający na nadaniu ustom pożądanej objętości i modelowaniu warg, aby uzyskać ich odpowiedni kształt, co możemy osiągnąć przez zastosowanie różnych technik, z których najpopularniejszy jest zabieg wypełniania ust kwasem hialuronowym. 

Piękne, kształtne i pełne wargi są marzeniem wielu kobiet, dlatego korekta ust jest jednym z najpopularniejszych zabiegów w Polsce. To krótki zabieg medycyny estetycznej, który daje dobre efekty, o ile jest wykonany prawidłowo, uwzględnia wiek pacjentki oraz jej rysy twarzy. Najpopularniejsze zabiegi to powiększanie ust, tzw. augmentacja, korekcja kształtu, dodawanie objętości, nawilżanie, a także podnoszenie kącików. Interwencja chirurgiczna daje dobre rezultaty przy dużej asymetrii, krzywych ustach, opadającej czy wydłużonej wardze. Usta możemy powiększać przy użyciu kwasu hialuronowego, własnego tłuszczu, implantów, przeszczepu skóry lub odpowiedniego cięcia. Zabiegi z wykorzystaniem wypełniaczy trwają około 15-20 minut, a efekt utrzymuje się od kilku do kilkunastu miesięcy. Chirurgiczna korekcja ust jest przeprowadzana na bloku operacyjnym w znieczuleniu miejscowym i trwa około 40 minut. Efekt jest trwały.

Dla kogo?

Powiększanie ust

Na harmonijną twarz składa się wiele elementów, w tym pełne, kształtne usta

Piękne i kształtne usta są pożądane niezależnie od mody i lansowanych trendów. Dokładnie tak, jak mała czarna. Pasują niemal do każdego typu urody. Z tego powodu są marzeniem wielu kobiet.

Do niedawna na zabiegi korekcyjne decydowały się tylko osoby z show-biznesu, ale wraz z rozwojem i postępem medycyny estetycznej zabieg stał się dostępny dla większości kobiet. Najpopularniejsze jest powiększanie ust, korekcja ich kształtu, dodanie objętości (symbolu młodości), nawilżanie, a także podnoszenie kącików.

Dzisiejsza medycyna estetyczna potrafi sobie doskonale radzić z większymi niedoskonałościami. Interwencja chirurgiczna daje dobre rezultaty przy dużej asymetrii, krzywych ustach, opadającej czy wydłużonej wardze – wiadomo bowiem, że długi dystans między podstawą nosa a górną wargą jest typowy dla osób w dojrzałym wieku, w młodości najczęściej chcemy się tego pozbyć.

Najpopularniejsze metody powiększania ust

Metody powiększania ust

Kwas hialuronowy to jedna z najpopularniejszych metod powiększania ust

 • Powiększenie ust gotowymi preparatami np. na bazie silikonu
 • Wstrzykiwanie gotowych preparatów prz pomocy strzykawki i igły (wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego)
 • Wypełnianie własnym tłuszczem pacjenta (przeszczep tłuszczu)
 • Powiększanie objetości ust przeszczepem tkanek (skóra, powięź)
 • Powiększanie czerwieni wargowej cięciem na krawędzi ust (gull wing lip lift)
 • Podniesienie i nieznaczne powiększenie ust cięciem pod nosem (bullhorn lip lift)
 • Oowiększenie ust trwałe implantem silikonowym (implant Permalip)
"Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej lub operacji plastycznej albo masz jakiekolwiek wątpliwości natury medycznej, skontaktuj się z Twoim lekarzem specjalistą. Portal Estheticon nie potwierdza ani nie poleca żadnych treści, zabiegów, produktów, opinii, specjalistów ani żadnych innych materiałów i informacji, o których mowa w tym tekście lub w jakimkolwiek innym miejscu na tej stronie internetowej."
Zobacz specjalistów