Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Kriolipoliza

Warto
88%
Warto
Na podstawie 11 historii
Średnia cena
815 zł
Średnia cena
Według 37 specjalistów
 • Znieczulenie nie jest wymagane
 • Nie wymaga hospitalizacji
 • Mniej niż 1 godzina
 • Bez rekonwalescencji
 • Efekty widoczne po 1 miesiącu
 • Trwałe efekty

Czym jest kriolipoliza?

Kriolipoliza

Kriolipoliza pozwala zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej 

Kriolipoliza to nieinwazyjna technika redukcji miejscowej tkanki tłuszczowej wykorzystująca zimno. Od lat wykorzystuje się niskie temperatury w celu niszczenia niektórych tkanek skóry, takich jak brodawki i inne zmiany skórne. Przyjrzyjmy się etymologii zabiegu, co pozwoli nam lepiej zrozumieć, na czym on polega. Na nazwę „kriolipoliza” składają się następujące słowa: lisis – niszczenie, lipo – tłuszczu, crio – zimnem. W ostatnich latach zabieg ten zyskał dużo na popularności, dlatego że pozwala na osiągnięcie dobrych rezultatów bez konieczności oddawania się w ręce chirurga i bez długiego okresu rekonwalescencji, a także jest bardziej ekonomiczną opcją.

Dr Krsytyna Lubelska wyjaśnia, że komórki tłuszczowe (adipocyty) ulegają rozpadowi pod wpływem niskich temperatur (-5°C do -10°C), dzięki czemu możliwa jest redukcja tkanki tłuszczowej bez naruszenia powłok skóry.

Proces usuwania zbędnych komórek tłuszczowych w terapii zimnem przebiega w następujący sposób:

 • Kwasy tłuszczowe zawarte w komórkach tłuszczowych ulegają krystalizacji.
 • Adipocyty stopniowo ulegają procesowi samozniszczenia – proces ten trwa od 6 tygodni do 3 miesięcy.
 • Komórki tłuszczowe obumierają i stopniowo są usuwane przez organizm naturalną drogą.

Istnieje wiele różnych marek urządzeń do kriolipolizy. W naszym kraju dopuszczane do użytku są jedynie urządzenia zatwierdzone przez Komisję Europejską. W Stanach Zjednoczonych certyfikowaniem urządzeń zajmuje się Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA). 

Dla kogo?

Kriolipoliza nieinwazyjna liposukcja

Opisywany zabieg nie powinien być metodą na walkę z otyłością

Idealnym kandydatem do zabiegu będzie osoba o prawidłowej wadze, u której tłuszcz mimo zdrowej diety i ćwiczeń odkłada się w konkretnych partiach ciała. Zabiegowi mogą poddać się osoby pełnoletnie i o dobrym stanie zdrowia. Kriolipolizę można wykonywać zarówno u mężczyzn jak i u kobiet. Dr Marcin Ambroziak podkreśla, że mimo że zabieg pozwala na osiągnięcie dobrych efektów, nie może równać się liposukcji, która wciąż pozostaje najskuteczniejszą metodą usuwania tkanki tłuszczowej.

Kriolipoliza nie może być traktowana jako metoda odchudzania i nie jest przeznaczona dla osób, zmagających się z ogólną nadwagą lub otyłością. Zespół ekspertów z krakowskiej kliniki DER-MED podkreśla, że zabieg można wykonać jedynie u pacjentów, których waga nie przekracza ich optymalnej wagi o więcej niż 13-15 kg. Osoby otyłe będą musiały najpierw zastosować dietę i ćwiczenia, bądź inne metody odchudzania – specjaliści z krakowskiego centrum zaznaczają, że krioterapię można stosować jako technikę modelowania sylwetki po utracie wagi.

Przeciwwskazaniami do zabiegu są także:

 • ciąża i karmienie piersią;
 • krioglobulinemia;
 • pokrzywka z zimna;
 • choroba Raynauda;
 • egzema lub rany w miejscu, które chce się poddać zabiegowi;
 • rozrusznik serca;
 • zaburzenia krążenia.

Wybór specjalisty

Kriolipoliza przed i po

Rezultaty zabiegu (Fabskin Dr Rzepnikowski)

Wybór kompetentnego i doświadczonego lekarza jest niezwykle ważny. Możesz udać się do lekarza medycyny estetycznej lub do chirurga plastyka.

Gabinety kosmetologii również mają w swojej ofercie zabieg kriolipolizy. Warto jednak pamiętać, że zabieg zostanie wykonany przy pomocy innego urządzenia z racji na to, że kosmetolodzy nie mogą obsługiwać maszyn, osiągających najniższe z możliwych temperatur. Dlatego też zabiegi będą mniej skuteczne i prawdopodobnie w celu uzyskania takich samych efektów będziesz musiał wykonać więcej niż jedną sesję.

Warto pamiętać, że nieprawidłowe operowanie urządzeniem (niewłaściwa regulacja temperatury) może doprowadzić do martwicy tkanek, dlatego decyzja o wyborze lekarza jest tak znacząca.

Bibliografia:

Bellazone (data nieznana). Kryolipo – Kriolipoliza – nieinwazyjny i nowatorski system redukcji tkanki tłuszczowej. Dostępmy: https://www.bellazone.pl/pages/.... [dostęp: 23.01.2020]

Der-med (data nieznana). Kriolipoliza – usuń tłuszcz zimnem. Dostępmy: https://krakow.dermed.pl/.... [dostęp: 23.01.2020]

Dr Szczyt (data nieznana). Kriolipoliza CoolTech. Dostępmy: https://www.drszczyt.pl/zabiegi/zabiegi-hi-tech/.... [dostęp: 23.01.2020]

Klinika Urody (data nieznana). Kriolipoliza. Dostępmy: https://klinikiurody.com.pl/kriolipoliza/. [dostęp: 22.01.2020]

La Perla (data nieznana). ProShock Ice. Dostępmy: https://klinikalaperla.pl/zabiegi/.... [dostęp: 22.01.2020]

"Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej lub operacji plastycznej albo masz jakiekolwiek wątpliwości natury medycznej, skontaktuj się z Twoim lekarzem specjalistą. Portal Estheticon nie potwierdza ani nie poleca żadnych treści, zabiegów, produktów, opinii, specjalistów ani żadnych innych materiałów i informacji, o których mowa w tym tekście lub w jakimkolwiek innym miejscu na tej stronie internetowej."
Zobacz specjalistów