Kriolipoliza to szybka, nieinwazyjna metoda redukowania tkanki tłuszczowej, wykorzystująca zaawansowaną technologię zamrażania. Istotą kriolipolizy jest niszczenie komórek tłuszczowych niską temperaturą (od 0 do -10*C) bez uszkadzania innych tkanek.

W wyniku miejscowego działania niskiej temperatury dochodzi po około 3 dniach do obumierania komórek tłuszczowych, tzw. apoptozy. Po upływie 14 dni martwe komórki są eliminowane drogą układu limfatycznego i usuwane z organizmu w wyniku naturalnej przemiany materii. W eliminacji lipidów bierze udział wątroba, dlatego też zabiegów nie można wykonywać u osób z chorobami tego narządu.
O ile pacjent zachowa zdrowy stylu życia, utrata komórek tłuszczowych jest trwała, podobnie jak w przypadku tradycyjnej liposukcji. Efekt nie jest widoczny od razu po zabiegu, ponieważ proces usuwania komórek trwa około 4-6 tygodni. Po tym okresie dochodzi do redukcji tkanki tłuszczowej o ok. 22-28 procent, co oznacza 1-1,5 cm tkanki tłuszczowej.


Zabieg przeprowadza się w ramach kilku sesji, ich ilość jest uzależniona od wielkości obszaru zabiegowego oraz depozytów tłuszczu. Zabieg na 1 obszarze twa ok. 30-60 minut  Zalecany odstęp pomiędzy kolejnymi zabiegami wynosi: 6-8 tygodni.


Zabieg nie jest bolesny, ale pacjenci będą  na początku intensywnie odczuwać zimno, a także mogą odczuwać lekkie napięcie w miejscu, które jest poddawane działaniu próżni.
Do kilka godzin po kriolipolizie może się pojawić zaczerwienie i drętwienie obszarów poddanych zabiegowi. Przez około 7-10 dni należy ograniczyć intensywne ćwiczenia fizyczne, ale pacjent może powrócić do codziennych obowiązków


Zabieg jest przeznaczony głównie dla pacjentów, którzy chcą zredukować tkankę tłuszczową w obrębie: brzucha, ud, bioder czy pośladków, tj.  w miejscach trudnych do jej usunięcia klasycznymi metodami.

Publikowane: 18.06.2013

Jesteś specjalistą? Dodaj opis tego zabiegu. Opis musi być zgodny z zasadami naszego portalu. Do opisu zostanie załączona Twoja wizytówka odsyłająca do prezentacji Zobacz przykładowy fragment opisu i przeczytaj warunki.

Kriolipoliza - Nowości

Więcej opinii na ten temat

Karolina :) 12.04.2018
Warto

to jest mój kolejny zabieg w klinice Metamorforsis -( bo wcześniej robiłam laser na twarz) , caly zespół z panem Doktorem Bromą na czele to fachowcy którzy potrafią rewelacyjnie dobrać zabieg do potrzeb. Ja miałam robion... Więcej 

1 Lubię to  

Kriolipoliza - Cenniki

Klinika La Perla
Warszawa, Zakopane, Kraków, Józefów, Bolesławiec, Rzeszów
Ceny od 700 zł
zazwyczaj do 1 350 zł
Klinika La Perla
Dr Ewa Rybicka
Warszawa
Ceny od 1 200 zł
Dr Ewa Rybicka
Chirurgia Plastyczna E.A. Barańscy
Słubice, Frankfurt (Oder)
Ceny od 200 zł
Chirurgia Plastyczna E.A. Barańscy
Ceny od 200 zł
Klinika Beauty Medica Katowice
Ceny od 150 zł
Dr n. med. Kazimierz Cieślik
Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni