Kriolipoliza to szybka, nieinwazyjna metoda redukowania tkanki tłuszczowej, wykorzystująca zaawansowaną technologię zamrażania. Istotą kriolipolizy jest niszczenie komórek tłuszczowych niską temperaturą (od 0 do -10*C) bez uszkadzania innych tkanek.

W wyniku miejscowego działania niskiej temperatury dochodzi po około 3 dniach do obumierania komórek tłuszczowych, tzw. apoptozy. Po upływie 14 dni martwe komórki są eliminowane drogą układu limfatycznego i usuwane z organizmu w wyniku naturalnej przemiany materii. W eliminacji lipidów bierze udział wątroba, dlatego też zabiegów nie można wykonywać u osób z chorobami tego narządu.
O ile pacjent zachowa zdrowy stylu życia, utrata komórek tłuszczowych jest trwała, podobnie jak w przypadku tradycyjnej liposukcji. Efekt nie jest widoczny od razu po zabiegu, ponieważ proces usuwania komórek trwa około 4-6 tygodni. Po tym okresie dochodzi do redukcji tkanki tłuszczowej o ok. 22-28 procent, co oznacza 1-1,5 cm tkanki tłuszczowej.


Zabieg przeprowadza się w ramach kilku sesji, ich ilość jest uzależniona od wielkości obszaru zabiegowego oraz depozytów tłuszczu. Zabieg na 1 obszarze twa ok. 30-60 minut  Zalecany odstęp pomiędzy kolejnymi zabiegami wynosi: 6-8 tygodni.


Zabieg nie jest bolesny, ale pacjenci będą  na początku intensywnie odczuwać zimno, a także mogą odczuwać lekkie napięcie w miejscu, które jest poddawane działaniu próżni.
Do kilka godzin po kriolipolizie może się pojawić zaczerwienie i drętwienie obszarów poddanych zabiegowi. Przez około 7-10 dni należy ograniczyć intensywne ćwiczenia fizyczne, ale pacjent może powrócić do codziennych obowiązków


Zabieg jest przeznaczony głównie dla pacjentów, którzy chcą zredukować tkankę tłuszczową w obrębie: brzucha, ud, bioder czy pośladków, tj.  w miejscach trudnych do jej usunięcia klasycznymi metodami.

Publikowane: 18.06.2013

Jesteś specjalistą? Dodaj opis tego zabiegu. Opis musi być zgodny z zasadami naszego portalu. Do opisu zostanie załączona Twoja wizytówka odsyłająca do prezentacji Zobacz przykładowy fragment opisu i przeczytaj warunki.

Kriolipoliza - Nowości

Więcej opinii na ten temat

Kriolipoliza - Cenniki

Ceny od 750 zł
zazwyczaj do 1 750 zł
Dr Szczyt Klinika Chirurgii Plastycznej
Dr Ewa Rybicka
Warszawa
Ceny od 1 200 zł
Dr Ewa Rybicka
Ceny od 500 zł
dr n. med. Ewa Żabińska - Czas Kobiety
Chirurgia Plastyczna E.A. Barańscy
Słubice, Frankfurt (Oder)
Ceny od 200 zł
Chirurgia Plastyczna E.A. Barańscy
Ceny od 1 200 zł
zazwyczaj do 2 200 zł
Dr Barbara Parda-Glomska
Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni