dr n. med. Zbigniew Gruszka

dr n. med. Zbigniew Gruszka

Brak opinii
Dodaj opinię
Gen. Jankego 145, Katowice, Śląskie Zobacz mapę
Zwykle odpowiada w ciągu 48 godzin
dr n. med. Zbigniew Gruszka
dr n. med. Zbigniew Gruszka
Brak opinii

Informacje

 • 1042 wizyty na profilu

Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach (1978).

Wieloletnim pracownikiem Kliniki Chirurgii Przewodu Pokarmowego w Katowicach Ligocie.

Od roku 2004 ordynatorem Oddziału chirurgii Szpitala św. Józefa w Mikołowie.

W roku 2011 zarejestrowałem własny NZOZ DERMEDICAL.

Szczególne doświadczenie osiągnąłem w:

 • diagnostyce i kompleksowym chirurgicznym leczeniu chorób piersi

 • jednoczasowej rekonstrukcji piersi

 • chirurgii żołądka i jelita grubego

 • chirurgii tarczycy

 • laparoskopowym wycięciu pęcherzyka żółciowego

 • plastyce przepuklin z użyciem siatek

 • diagnostyce ultrasonograficznej

W ostatnich latach po uczestnictwie w kongresach Medyczny Estetycznej rozwinąłem zainteresowania także tą dziedziną medycyny. Odbyłem szkolenia z zakresu najnowszej metody liposukcji infradźwiękowej –N.I.L. w wiodących ośrodkach szkoleniowych Belgii w Verviers i w On.

Prywatnie: żona Joanna Żak-Gruszka dr n. med. specjalista chorób wewnętrznych, syn Tomasz Gruszka dr n. med. specjalista chirurg, synowa Aneta Walaszek-Gruszka dr n. med. specjalista ginekolog położnik, wnuczka Natalia, bokserka Figa.

Dr n. med. Zbigniew Gruszka jest specjalistą z zakresu chirurgii ogólnej, plastycznej i rekonstrukcyjnej. Przyjmuje w Katowicach, w klinice medycyny estetycznej Dermedical, która powstała z jego inicjatywy w 2011 roku. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego (PTU) i Towarzystwa Chirurgów Polskich (TCP).

Dr n. med. Zbigniew Gruszka specjalizuje się w chirurgii ogólnej, plastycznej i rekonstrukcyjnej. Stał się ekspertem szczególnie w dziedzinie operacyjnego leczenia raka piersi. Swoim pacjentkom może dzięki temu zaproponować kompleksową diagnostykę, operację mastektomii oraz późniejszą rekonstrukcję piersi.

Kobiety niezadowolone ze swojego wyglądu mogą także skorzystać u tego wybitnego specjalisty z zabiegów modelujących sylwetkę. Wśród nich znalazła się plastyka powłok brzucha, a także liposukcja lipoliza iniekcyjna, które pozwalają na uzyskanie optymalnego, szczupłego i zadbanego wyglądu. Z kolei osoby, które nie są zadowolone z kształtu lub wielkości swojego biustu, mogą poddać się operacji jego zmniejszania, powiększania lub modelowania.

W gabinecie dr n. med. Zbigniewa Gruszki przeprowadzane są także konsultacje z zakresu zmian skórnych, takich jak między innymi brodawki czy znamiona. Specjalista przeprowadza zabiegi ich chirurgicznego usuwania. Pomaga także w korekcji blizn.

Specjalista ma holistyczne podejście do pacjentów i stara się, aby każdy, kto odwiedza jego klinikę, czuł się komfortowo i bezpiecznie. Dzięki swojemu doświadczeniu wszystkie operacje i zabiegi przeprowadza z dbałością o ich najwyższą jakość. Każda osoba, która przychodzi do niego po pomoc, jest traktowana indywidualnie, co wpływa na zadowolenie pacjentów i częste korzystanie z jego usług.

Dr n. med. Zbigniew Gruszka przyjmuje w prywatnej klinice w Katowicach. W placówce można znaleźć nowoczesny sprzęt, gwarantujący wysoką jakość przeprowadzanych zabiegów i operacji.

Dzięki wiedzy i empatii całego personelu panuje tam miła i komfortowa atmosfera, co przekłada się na zadowolenie osób, przechodzących na konsultacje i decydujących się na wykonanie zabiegów w klinice.

Specjalista przyjmuje pacjentów również w Szpitalu im. Św. Józefa w Mikołowie.

Dr n. med. Zbigniew Gruszka w 1978 roku ukończył studia na Wydziale Lekarskim Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. W 1988 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych.

Przez wiele lat pracował w Klinice Chirurgii Przewodu Pokarmowego w Katowicach. W 2004 został ordynatorem oddziału chirurgii Szpitala im. Św. Józefa w Mikołowie. W 2011 roku otworzył własną klinikę NZOZ Dermedical, do której obecnie zaprasza swoich pacjentów.

Od wielu lat zajmuje się projektem kompleksowego, chirurgicznego i rekonstrukcyjnego leczenia raka piersi. Wziął udział w tworzeniu pierwszego śląskiego ośrodka Breast Cancer Unit, który powstał w 2013 roku.

Regularnie uczestniczy w kongresach dotyczących medycyny estetycznej, a także w szkoleniach z tego zakresu, odbywających się w Polsce i poza jej granicami.

Data uzyskania uprawnień:

 • 1985

Ukończone specjalizacje:

 • Chirurgia Ogólna
 • Chirurgie

Członkostwo:

 • Inne:
 • Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne PTU
 • Inne:
 • Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne PTU

Pierwsza wizyta gratis:

 • Nie

Cena konsultacji:

 • 120

Usługi

Medycyna estetyczna

Zabiegi kosmetologiczne

Zdjęcia (4)

dr n. med. Zbigniew Gruszka udzieli Ci więcej informacji o zabiegu
Spełnij Twoje marzenia!

Odpowiedzi na pytania (4)

Usuwanie znamion a karmienie piersią
Odpowiedź specjalisty · 21 sty 2014
Dzień dobry Uważam, że optymalnym sposobem postępowania jest usunięcie chirurgiczne zmian po wcześniejszym zbadaniu ich dermatoskopem. Po zabiegu wskazane jest wstrzymanie się od karmienia dziecka przez kilka godzin. Pozdrawiam
Włókniak a ciekły azot
Odpowiedź specjalisty · 7 lis 2013
Dzień dobry. Uważam , że usuwanie włókniaków poprzez wymrożenie jest złym rozwiązaniem. Osobiście polecałbym klasyczne wycięcie, które daje możliwość oceny histopatologicznej wycinanej zmiany. Pozdrawiam Zbigniew Gruszka
dr n. med. Zbigniew Gruszka udzieli Ci więcej informacji o zabiegu
Spełnij Twoje marzenia!