Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Wypełnianie zmarszczek

Warto
90%
Warto
Na podstawie 32 historii
Średnia cena
3.100 zł
Średnia cena
Według 94 specjalistów
  • Znieczulenie miejscowe
  • Nie wymaga hospitalizacji
  • Mniej niż 1 godzina
  • Bez rekonwalescencji
  • Efekty widoczne od razu
  • Efekty tymczasowe

Czym jest wypełnianie zmarszczek?

Wypełnianie zmarszczek

Zabieg wypełniania zmarszczek

Wypełnianie zmarszczek jest małoinwazyjną alternatywą dla zabiegów chirurgii plastycznej, stosowaną w celu wypełnienia zmarszczek, zwiększenia utraconej jędrności skóry i modelowania konturów twarzy. Zabieg wykonywany jest w obrębie twarzy, szyi, dekoltu i dłoni. Po aplikacji wypełniaczy skóra jest wyraźnie gładsza i bardziej sprężysta, pacjent odzyskuje świeży i młodzieńczy wygląd. To jedna z najbardziej popularnych procedur medycyny estetycznej, ponieważ gwarantuje natychmiastowy efekt, jest obarczona niewielkim ryzykiem i nie wymaga długiej rekonwalescencji.

Wypełniacze są substancjami wstrzykiwanymi śródskórnie lub podskórnie i mają na celu odbudowę utraconej objętości tkanki podskórnej lub wygładzenie zmarszczek. Są wykorzystywane do leczenia objawów starzenia, a nie zapobiegawczo. Wszystko dzięki temu, że naśladujemy naturę, dostarczając naszemu organizmowi składniki, których ubywa z wiekiem.

Wypełniacze niwelują efekty starzenia, które są spowodowane fizjologiczną utratą tkanki tłuszczowej i łącznej, ale również przebudową struktur kostnych i chrzęstnych. Preparaty te nadają się więc również do modelowania twarzy – poprawią jej owal, dodadzą objętości ustom i policzkom.

Wiele z nich ma nie tylko działanie wypełniające, ale i stymulujące. Skóra pod wpływem ich działania się regeneruje, a efekty dobrze wykonanego zabiegu wyglądają bardzo naturalnie.

Zabiegi medycyny estetycznej i anti-aging

Z roku na rok rośnie popularność zabiegów medycyny estetycznej i nieinwazyjnych technik odmładzania. Producenci preparatów stosowanych w medycynie anti-aging oraz specjaliści odpowiadają na potrzeby pacjentów, co powoduje dynamiczny rozwój tej dziedziny, a zatem wprowadzanie do gabinetów nowych preparatów i technik. W ostatnich latach dużą popularność zyskały zabiegi z wykorzystaniem wypełniaczy.

Według danych ISAPS (International Society of Aesthetic Plastic Surgery) z 2021 roku iniekcja kwasu hialuronowego to druga najczęściej wykonywana małoinwazyjna procedura medycyny estetycznej na świecie (4 053 016 przeprowadzonych zabiegów). Wśród pierwszych 10 pozycji znalazły się także zabiegi z wykorzystaniem hydroksyapatytu wapnia) i kwasu L-polimlekowego.

Zainteresowanie wypełniaczami jest coraz większe, a pacjenci coraz częściej szukają odpowiedzi na pytania o to, czym są wypełniacze, jakie są ich rodzaje, kiedy są stosowane i w jaki sposób się je podaje. Poniżej odpowiadamy na te i inne często występujące pytania.

Historia wypełniaczy w medycynie estetycznej

Wypełnianie zmarszczek efekty

Wypełnianie zmarszczek i bruzd nosowo-wargowych (UniEstetica)

Medycyna estetyczna jako dyscyplina medyczna pojawiła się w latach 70-tych XX wieku. Jej kolebką jest Francja: to właśnie tam endokrynolog Jean Jacques Legranda założył pierwsze Towarzystwo Medycyny Estetycznej.

Kwas hialuronowy został po raz pierwszy wykorzystany w medycynie w 1961 r. przy operacji siatkówki oka. Dwadzieścia lat później naukowcy zajęli się badaniami nad jego wykorzystaniem w dermatologii. Pierwsze preparaty na bazie kwasu hialuronowego wprowadzono na rynek w Europie w 1996 roku. Zabiegi z wykorzystaniem wypełniaczy od samego początku stały się jednym z podstawowych zabiegów wykonywanych przez lekarzy specjalizujących się w tej dziedzinie.

Bibliografia

Centrum Medyczne Bieńkowski (data nieznana). Kwas hialuronowy. Dostępny: https://wbienkowski.pl/medycyna-estetyczna/kwas-hialuronowy/. [dostęp: 15.07.2022]

Dr Katarzyna Mudel (data nieznana). Wypełnianie zmarszczek. Dostępny: https://drmudel.com/wypelnianie-zmarszczek/. [dostęp: 09.08.2022]

Estetica Nova (data nieznana). Hydroksyapatyt wapnia. Dostępny: https://esteticanova.com.pl/zabieg/radiesse-hydroksyapatyt-wapnia-112. [dostęp: 15.07.2022]

ISAPS (data nieznana). Body Fillers. Dostępny: https://isaps.org/discover/pat... [dostęp: 10.01.2023]

"Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej lub operacji plastycznej albo masz jakiekolwiek wątpliwości natury medycznej, skontaktuj się z Twoim lekarzem specjalistą. Portal Estheticon nie potwierdza ani nie poleca żadnych treści, zabiegów, produktów, opinii, specjalistów ani żadnych innych materiałów i informacji, o których mowa w tym tekście lub w jakimkolwiek innym miejscu na tej stronie internetowej."
Zobacz specjalistów