Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Lifting twarzy

Warto
96%
Warto
Na podstawie 51 historii
Średnia cena
14.062 zł
Średnia cena
Według 83 specjalistów
  • Znieczulenie ogólne lub sedacja
  • 1 dzień
  • 1-3 godziny
  • Ponad 10 dni rekonwalescencji
  • Efekty widoczne po 1 tygodniu
  • Trwałe efekty

Czym jest lifting twarzy?

Lifting twarzy to operacja plastyczna, dzięki której możliwe jest przywrócenie jędrności skórze i znaczne odmłodzenie skóry twarzy i szyi. Zabieg polega na usunięciu nadmiaru skóry, wzmocnieniu tkanek głębszych czyli powięzi SMAS odpowiedzialnej za utrzymanie jędrności, podniesieniu opadniętych struktur oraz przemieszczeniu depozytów tłuszczu. Efektem jest odmłodzenie twarzy, poprawa konturu szyi, linii żuchwy, policzków, skroni. Zabieg jest wykonywany głównie w znieczuleniu ogólnym, trwa około 3 do 4 godzin. Hospitalizacja jest niezbędna przez co najmniej dobę po zabiegu. Całkowity opatrunek głowy jest usuwany w 1-5 dniu po operacji. Rekonwalescencja trwa około 2 - 4 tygodni, a powrót do pełnej aktywności jest możliwy nie wcześniej niż po upływie miesiąca.

Cele liftingu

Wady i zalety liftingu

Wady i zalety liftingu (dr n. med. Lubomir Lembas)

Wraz z upływającym czasem, przeważnie po 50. roku życia, zaczynają pogłębiać się zmarszczki, tworzą się bruzdy nosowo-wargowe, opadają policzki i kąciki ust. Słabnie napięcie skóry w okolicy dolnej szczęki i szyi, skóra wiotczeje, tworzą się tzw. chomiki. Na szyi pojawiają się fałdy z wyraźnie luźną skórą w okolicy podbródka. Kiedy zabiegi nieinwazyjne lub małoinwazyjne nie radzą sobie z nadmiarem skóry i opadaniem tkanek, najlepszym rozwiązaniem, które przynosi spektakularne efekty, są chirurgiczne lifting twarzy i lifting szyi (ang. face lifting i neck lifting).

Poprzez usunięcie nadmiernej ilości rozluźnionej skóry, wzmocnienie tkanek głębszych czyli powięzi SMAS, tzw. Superficial muscular aponeurotic system - systemu powięzi i mięśni odpowiedzialnych za utrzymanie jędrności, oraz poprzez właściwe przemieszczenie depozytów tłuszczu osiągniemy efekt odmłodzenia, napięcia skóry, przywrócenia młodzieńczych konturów twarzy - linii żuchwy, policzków, skroni.

Zabiegami często łączonymi z tą operacją jest lifting brwi i podbródka oraz korekcją powiek (blefaroplastyką) czy przeszczepem tłuszczu.

Współcześnie przebieg tego zabiegu znacznie różni się od tych metod, którymi wykonywano go wiele lat temu. Obecnie polega on na modelowaniu całej twarzy, mięśni, skóry, z zastosowaniem klejów tkankowych, odpowiednich szwów, czasem endoskopią czoła, czy też operacją nosa czyli przemodelowaniem praktycznie całej twarzy.

MACS lift

Alternatywą dla pełnego liftingu może być również minilifting - tzw. MACS lift (ang. minimal access cranial suspension). Jest uważany za mniej inwazyjny sposób walki ze skutkami starzenia, wskazany dla odmłodzenie twarzy u osób nawet w okolicy 40. roku życia.

"Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej lub operacji plastycznej albo masz jakiekolwiek wątpliwości natury medycznej, skontaktuj się z Twoim lekarzem specjalistą. Portal Estheticon nie potwierdza ani nie poleca żadnych treści, zabiegów, produktów, opinii, specjalistów ani żadnych innych materiałów i informacji, o których mowa w tym tekście lub w jakimkolwiek innym miejscu na tej stronie internetowej."
Zobacz specjalistów