Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Radiofrekwencja mikroigłowa

Warto
100%
Warto
Na podstawie 12 historii
Średnia cena
1.177 zł
Średnia cena
Według 72 specjalistów
  • Znieczulenie miejscowe
  • Nie wymaga hospitalizacji
  • Mniej niż 1 godzina
  • Bez rekonwalescencji
  • Efekty widoczne po 1 miesiącu
  • Efekty tymczasowe

Wstęp

Radiofrekwencja mikroigłowa i bezigłowa to małoinwazyjne zabiegi medycyny estetycznej wykorzystujące działanie fal radiowych, które przenikając w głąb skóry, wywołują szereg procesów w tkankach i w efekcie dochodzi do poprawy jakości skóry na wybranym obszarze.

Wzrost popularności zabiegów medycyny estetycznej jest spowodowany między innymi faktem, że przez stres, zanieczyszczenie czy opalanie skóra szybciej się starzeje, pojawiają się plamy i zmarszczki, które wizualnie wpływają na nasz wygląd. Jednocześnie dzięki postępowi technologicznemu medycyna estetyczna szybko się rozwija i pojawiają się rozwiązania i zabiegi, takie jak radiofrekwencja (RF) bezigłowa i mikroigłowa, które pomagają zmniejszyć skutki starzenia się dzięki nieinwazyjnemu i bardzo bezpiecznemu zabiegowi estetycznemu.

Wskazania

Zabieg radiofrekwencji twarzy

Zabieg wykonywany na twarzy

Radiofrekwencja ma wiele zalet, a jest ich z każdym rokiem więcej ze względu na ewolucję sprzętu medycznego, którym jest wykonywana. Dzięki niej można spłycić zmarszczki mimiczne, które pojawiają się wraz z upływem czasu, zniwelować rozstępy i blizny i pomóc cerze trądzikowej. Ponadto na każdej sesji można po trochu korygować owal twarzy. Technologia fal radiowych pomoże także w modelowaniu sylwetki: bioder, boczków, ud, brzucha i innych. Dzięki niej możliwe jest osiągnięcie liftingu bez skalpela i napiąć skórę zarówno twarzy jak i innych części ciała

Radiofrekwencja twarzy pomaga również skórze w produkcji nowych włókien kolagenowych, dlatego jest bardzo pożądana przed ważnymi wydarzeniami, takimi jak ślub, urodziny lub po prostu specjalne okazje. Ponieważ jest to zabieg estetyczny, który zwykle wykonuje się w kilku sesjach, wyniki są kumulatywne. Dzięki stymulacji komórek spowodowanej przez radiofrekwencję wytwarzanie kolagenu odbywa się nawet kilka tygodni po zabiegu, o ile pacjent zachowuje niezbędną ostrożność przed i po leczeniu.

Jak działa radiofrekwencja?

Niechirurgiczny lifting twarzy

Radiofrekwencja pozwala w małoinwazyjny sposób poprawić napięcie tkanek

Radiofrekwencja (RF) to technologia, która pozwala na nieoperacyjny lifting twarzy lub ciała; to najnowocześniejsza metoda terapeutyczna służąca do odmładzania i leczenia skóry na jakimkolwiek obszarze ciała. Umożliwia poprawę jędrności, gęstości i kolorytu skóry, korekcję okolicy oka i poprawę owalu twarzy, redukcję lub spłycenie zmarszczek, blizn i rozstępów, a także modelowanie sylwetki. Technologia wykorzystuje działanie fal elektromagnetycznych o częstotliwości radiowej, jak wyjaśniają specjaliści Mediderm.

Z kolei frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa to metoda stosowana w medycynie estetycznej, która łączy w sobie dwie techniki: RF, która wykorzystuje prąd o częstotliwości fal radiowych do podgrzania tkanek skóry, oraz mikronakłuwanie, które służy do mechanicznego pobudzania skóry.

Fale o częstotliwości radiowej wywołują efekt termiczny, jak wyjaśnia zespół Mediderm, co powoduje kurczenie oraz napięcie włókien kolagenowych. Głowica urządzenia, która jest wyposażona w kilkadziesiąt mikroigieł dzięki nakłuwaniu przenosi to działanie w głąb skóry.

Podczas zabiegu nie dochodzi do poparzenia naskórka, prąd bowiem zaczyna działać dopiero po wprowadzeniu igieł w skórę właściwą na głębokość regulowaną przez lekarza. Głębokość wkłucia jest uzależniona od obszaru, który poddajemy zabiegowi. Może być więc 0,5 mm dla delikatnej okolicy oka, aż do 3,5 mm w przypadku leczenia blizn czy rozstępów. Lekarz określa również czas oraz intensywność działania urządzenia.

Wielką zaletą technologii RF w porównaniu z laserami jest to, że każda warstwa skóry jest nagrzewana równomiernie, jej działanie jest więc wyjątkowo skuteczne.

Bibliografia:

Dr Dethloff (data nieznana). Radiofrekwencja mikroigłowa i bezigłowa [online]. Dostępny: https://drbeatadethloff.pl/zabiegi/.... [dostęp: 12.01.2020]

Medestetis (data nieznana). Frakcyjna radiofrekwencja (RF) [online]. Dostępny: https://www.medestetis.pl/zabiegi/.... [dostęp: 12.01.2020]

"Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej lub operacji plastycznej albo masz jakiekolwiek wątpliwości natury medycznej, skontaktuj się z Twoim lekarzem specjalistą. Portal Estheticon nie potwierdza ani nie poleca żadnych treści, zabiegów, produktów, opinii, specjalistów ani żadnych innych materiałów i informacji, o których mowa w tym tekście lub w jakimkolwiek innym miejscu na tej stronie internetowej."
Zobacz specjalistów