Mikrodermabrazja

Warto
100%
Warto
Na podstawie 5 historii
Średnia cena
392 zł
Średnia cena
Według 73 specjalistów
  • Znieczulenie nie jest wymagane
  • Nie wymaga hospitalizacji
  • Mniej niż 1 godzina
  • Bez rekonwalescencji
  • Efekty widoczne po 1 tygodniu
  • Efekty tymczasowe

Czym jest mikrodermabrazja?

Mechanizm mikrodermabrazji

Ta metoda ma wiele korzyści dla skóry

Mikrodermabrazja to łagodny, niewymagający chirurgicznej interwencji zabieg, który pozwala na bezbolesne złuszczenie naskórka przy użyciu kryształów (lub innych substancji), czego efektem jest młodsza, zdrowsza i ładniejsza skóra. To złuszczanie naskórka bez użycia substancji chemicznych, przez co proces jest dużo mniej agresywny niż klasyczny peeling.

Celem tego mechanicznego peelingu – tak jak i innych zabiegów złuszczających – jest usunięcie suchego naskórka i martwych komórek, pozbycie się niedoskonałości, a także spłycenie blizn i zmarszczek, co prowadzi do regeneracji zewnętrznych warstw skóry oraz stymulacji produkcji kolagenu.

Wyróżniamy trzy rodzaje mikrodermabrazji: korundową, wodno-tlenową (tzw. oksybrazję) oraz diamentową. Specjaliści z krakowskiego Zakładu Dermatologii Doświadczalnej i Kosmetologii jasno objaśniają różnice między nimi:

  • mikrodermabrazja korundowa: wykorzystuje dyszę wyrzucającą kryształy korundu i dyszę zasysającą martwy naskórek. Podczas zabiegu kryształy ścierają się, dlatego wymagane jest użycie okularów ochronnych; korund kosmetyczny to tlenek aluminium, mający postać kryształów średnicy ok. 100 mikrometrów.
  • oksybrazja: najmniej inwazyjna, polegająca na aplikacji roztworu soli fizjologicznej i sprężonego powietrza.
  • mikrodermabrazja diamentowa: polega na mechanicznym złuszczaniu naskórka przy pomocy głowicy diamentowej.

Według wyżej wymienionych specjalistów, najczęściej wybieraną przez kosmetologów metodą w naszym kraju jest mikrodermabrazja diamentowa.

Mikrodermabrazja a dermabrazja

Zabieg mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja to nieinwazyjny zabieg pozwalający na złuszczenie martwego naskórka

Upływ czasu, zanieczyszczenia powietrza i promieniowanie UV mają wpływ na stan naszej skóry. Proces starzenia jest naturalny i nie da się go zatrzymać, można go jednak spowolnić i dążyć do zminimalizowania jego skutków.

Lekarze medycyny estetycznej i kosmetolodzy oferują gamę rozwiązań, które pomogą zachować młody wygląd oraz poprawić kondycję skóry. Wśród dostępnych technik znajdują się, między innymi, zabiegi laserowe, karboksyterapia, peeling chemiczny, fotoodmładzanie czy też dermabrazja i jej młodsza siostra, mikrodermabrazja.

Ostatnia z wymienionych metod – mikrodermabrazja – powstała w 1985 roku we Włoszech jako mniej inwazyjna alternatywa dla tradycyjnej dermabrazji. W 1996 roku zabieg został oficjalnie zatwierdzony przez Amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA).

Specjaliści medycyny estetycznej, tworzący zespół Kaniowscy Clinic, podkreślają zalet tej techniki: to łagodny i mało inwazyjny, ale skuteczny sposób walki z oznakami starzenia – takimi jak przebarwienia, płytkie zmarszczki, matowa cera – który pozwala uniknąć bólu i długiej rekonwalescencji.

Dla kogo?

Mikrodermabrazja - zabieg

Zabieg nie jest wskazany przy ciemnej karnacji

Zabieg mogą rozważuć osoby pełnoletnie i o dobrym stanie zdrowia, niezależnie od typu cery, które zaobserwowały u siebie:

  • oznaki starzenia;
  • przebarwienia;
  • drobne, płytkie zmarszczki;
  • matowy, pozbawiony blasku koloryt cery;
  • blizny potrądzikowe;
  • rozszerzone pory;
  • tendencje do przetłuszczania się skóry;
  • zrogowaciały naskórek;
  • chęć poprawy ogólnego stanu i faktury skóry;
  • rozstępy.

Mikrodermabrazję odradza się osobom o ciemnej karnacji a także pacjentom, którzy borykają z infekcjami i zmianami skórnymi, opryszczką, brodawkami, oparzeniami słonecznymi lub przebarwieniami.

Bibliografia:

Kaniowscy Clinic (data nieznana). Mikrodermabrazja diamentowa [online]. Dostępny: https://kaniowscy.pl/.... [dostęp: 18.12.2019]

Zakład Dermatologii Doświadczalnej i Kosmetologii (2011). „Badania motywów wyboru rodzajów mikrodermabrazji oraz opinii o ich skuteczności w praktyce kosmetologicznej” w: Estetologia [online]. Dostępny: http://www.estetologia.pl/art/emk2011-004.pdf. [dostęp: 18.12.2019]

"Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej lub operacji plastycznej albo masz jakiekolwiek wątpliwości natury medycznej, skontaktuj się z Twoim lekarzem specjalistą. Portal Estheticon nie potwierdza ani nie poleca żadnych treści, zabiegów, produktów, opinii, specjalistów ani żadnych innych materiałów i informacji, o których mowa w tym tekście lub w jakimkolwiek innym miejscu na tej stronie internetowej."
Zobacz specjalistów