Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Labioplastyka

Warto
99%
Warto
Na podstawie 212 historii
Średnia cena
5.047 zł
Średnia cena
Według 127 specjalistów
  • Znieczulenie ogólne lub sedacja
  • Nie wymaga hospitalizacji
  • 1-3 godziny
  • 1-7 dni rekonwalescencji
  • Efekty widoczne od razu
  • Trwałe efekty

Czym jest labioplastyka

Labioplastyka nazywana korekcją lub plastyką warg sromowych to zabieg, którego celem jest przywrócenie prawidłowego wyglądu i symetrii warg sromowych. Decydują się na nią kobiety w każdym wieku. Powodem jest nieprawidłowa budowa anatomiczna okolic intymnych, przeszkadzająca w codziennym funkcjonowaniu lub względy estetyczne. Nadmierna wielkość warg sromowych może powodować problemy z utrzymaniem higieny, aktywnym uprawianiem sportu, odczuwaniem doznań seksualnych. Labioplastykę można wykonać metodą laserową lub tradycyjnym skalpelem. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, trwa zależnie od rozległości problemu około 60-120 minut. Okres pełnej rekonwalescencji po labioplastyce trwa zaledwie 4 tygodnie, a efekt zabiegu jest trwały.

Dla kogo?

Techniki labioplastyki

O różnych metodach labioplastyki opowiada dr Dawid Serafin

Głównym zadaniem warg sromowych jest ochrona narządów płciowych. Niestety, gdy przez nieprawidłową budowę kobiecych okolic intymnych odczuwany jest dyskomfort, ból lub brak samoakceptacji, naprzeciw wychodzi ginekologia estetyczna i rekonstrukcyjna, dziedzina chirurgii plastycznej rozwijająca się w wyjątkowo szybkim tempie. Zainteresowanie zabiegami medycyny estetycznej osiąga w ostatnich latach rozkwit, szczególnie w Polsce. Wzrasta świadomość społeczeństwa na temat medycznych aspektów przeprowadzania tego typu operacji, a tym samym przestają być kreowane jako fanaberie bogatych ludzi.

Wargi sromowe mniejsze i większe - budowa i funkcja

Wargi sromowe mniejsze i większe - budowa i funkcja

Wargi sromowe mniejsze i większe mają swoje funkcje

Zewnętrzne narządy płciowe kobiet tworzy ujście pochwy, ujście cewki moczowej i wyrostek z wieloma wrażliwymi zakończeniami nerwowymi, tzw. clitoris czyli łechtaczka. Z obu stron są one otoczone delikatnymi fałdami skóry – mniejszymi wargami sromowymi, które łączą się właśnie w okolicy łechtaczki. Zewnętrzne narządy płciowe kobiet są po obu stronach schowane pod grubszymi fałdami skórnymi z dodatkową tkanką tłuszczową – wargami sromowymi większymi.

Podstawową funkcją większych warg sromowych jest funkcja ochronna - przykrycie i zamknięcie zewnętrznych narządów płciowych.

"Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej lub operacji plastycznej albo masz jakiekolwiek wątpliwości natury medycznej, skontaktuj się z Twoim lekarzem specjalistą. Portal Estheticon nie potwierdza ani nie poleca żadnych treści, zabiegów, produktów, opinii, specjalistów ani żadnych innych materiałów i informacji, o których mowa w tym tekście lub w jakimkolwiek innym miejscu na tej stronie internetowej."
Zobacz specjalistów