Powiększanie biustu Wideo - pytanie wyróżnione
Ból po drenie Marta871402 · 26 lis 2020

Witam! Tydzień temu miałam operację powiększenia piersi - implanty mentor okrągłe 350 ml pod mięsień. Na trzecią dobę zostały usunięte dreny, dren w lewej piersi nie sprawił bólu, ale w prawej uczucie szarpnięcia. Lekarz, który operował, uważa, że mocniej się trzymał. Do tej pory boli i piecze mnie miejsce po drenie w tej piersi. Jestem po kontroli i zdjęciu szwów, wszystko goi się prawidłowo, nie mam gorączki, ale ten ból nie daje mi spokoju. Czy tak może wyglądać proces gojenia się rany?

Brak odpowiedzi
Przykurcz torebki - jaki stopień Karla854155 · 25 lis 2020

Witam, mam pytanie dotyczące komplikacji po operacji powiększenia piersi, konkretnie o przykurcz torebki. Jestem 3 tygodnie po operacji, to jest już moja druga operacja, która była z powodu obkurczenia torebki. Wcześniej po pierwszej operacji miałam również zabieg podcięcia torebki w obu piersiach, niestety nie przyniósł on rezultatów. Aktualnie lewa pierś jest nieco wyżej, jest twarda, mniejsza i boli, obawiam się, że operacja ze zmianą implantów nie pomogła. Jestem załamana, nie stać mnie na kolejną operację, co robić w tej sytuacji? Różnica jest widoczna, nie jest dramatyczna, ale jest widoczna, ból jest uciążliwy, ale nie na tyle, żeby brać środki przeciwbólowe. W razie następnej operacji chciałabym się starać o pieniążki z ubezpieczenia implantów, które obejmuje również taki problem tylko w stopniu trzecim i czwartym. Pierś nie jest zdeformowana, jadnak jest duża różnica w dotyku (jest twarda) i kształcie (jest wyżej i jest nieco mniejszą). Jestem załamana, nie wiem, co robić. Moje pytanie, czy mój problem kwalifikuje się do tego i czy mogłabym w takiej sytuacji zmienić klinikę?

Brak odpowiedzi

Witam. 7 lat temu miałam powiększane piersi implantami Eurosilicone. 2 miesiące temu pierś nagle ogromnie spuchła, na badaniu USG wyszło, że doszło do pęknięcia implantu. Lekarz wykonujący operację zaproponował ponowną, ale nie w ramach gwarancji na implantach Mentor. Zgodziłam się. Aktualnie jestem 8 tygodniu po operacji i znowu mam objawy jak przy pęknięciu. Pierś boli, spuchła bardzo, dokładnie jak ostatnim razem. Operacja była wykonywana w Czechach. Lekarz ze względu na pandemie odmówił jakiejkolwiek rozmowy. Nawet nie odczytał emaila ze zdjęciem, mimo mojej prośby. Czy może to być coś innego niż pęknięcie? Jest jaka nadzieja, że obędzie się bez kolejnej operacji? Kolejny problem to czy gwarancja również obejmuje w Polsce? Jutro mam USG.

Brak odpowiedzi

Jestem 10 dzień po powiększeniu biustu implantami silikonowymi cięciem pod biustem, pod mięsień. Nie miałam zakładanych żadnych drenów, tylko szwy rozpuszczalne. Stosuję Octisept i okład z gazy, ponieważ rana się sączy. Czy to normalny proces? Ile to może trwać?

Dzień dobry, najlepiej skonsultować się z lekarzem przeprowadzającym zabieg- proces gojenia może przebiegać w różny sposób w zależności od pacjenta (historii medycznej), użytych szwów itp, dlatego ciężko doradzić bez informacji. Mamy nadzieję, że rana szybko się zagoi i pozdrawiamy serdecznie :)

2 odpowiedzi czytaj więcej
Wychodzące szwy wewnętrzne JustynaOrszulak · 24 lis 2020

Witam, proszę o informację co zrobić z nitkami białymi, które wyszły z brodawki po powiększaniu z liftingiem. Jestem 3 tygodnie po operacji. Czy może mi rana się rozejść, czy trzeba coś szyć?

Dzień dobry. To najprawdopodobniej są szwy podskórne wchłanialne - w związku z tym mają szansę się wchłonąć. Jest dokładnie tak, jak pisze Pan Dr Jamont. Pozdrawiam serdecznie. Dr Bartłomiej Zoń, Specjalista Chirurgii Plastycznej, Specjalista Chirurgii Ogólnej

2 odpowiedzi czytaj więcej
Czy może to być wyciek z implantu? kinkaKarolinka · 24 lis 2020

Witam, Mam 35 lat. 9 lat temu wykonałam powiększenie piersi podmięśniowo. Allergan Plus Inspira 255.Od 2 lat mam dziwne uczucie w lewej piersi, ciężko mi to określić tak jakby "poszła" trochę bardziej w bok (bliżej pachy), do tego czasem (co 2 msc) miewałam silne bóle w okolicy brodawki, wewnątrz takie szczypanie, przy masowaniu okrężnymi ruchami dziwny ciągnący szczypiący ból. Od kilku msc nie boli mnie. Pierś od dołu w dotyku jest jakby pofałdowana, ale wizualnie tego nie widać, jedynie przy napięciu mięśni klatki robi się jakby double bubble, piersi są miękkie, może ta lewa jest minimalnie twardsza. Byłam tego roku u swojego lekarza który wykonywał zabieg, nie widzi nic złego, nic niewłaściwego. Dziś profilaktycznie (raz do roku) wykonałam usg piersi, okazało się, że w lewej jest "coś", lekarce usg nie bardzo się to podoba i stwierdziła że albo jest to torbiel albo coś z implantu, na przesłane wyniki lakarzowi chirurgowi odpowiedział mi, że nic nie właściwego tam nie widzi. Hm, zaczęłam czytać w internecie, choć wiem, że to zły doradca, że w ogóle te silikony, które mam, zostały wycofane, że powinnam zrobić wymianę ponieważ spory % kobiet nabawiła się chłoniaków. Jestem bardzo zdenerwowana i potrzebuję innych opinii, czy mój obraz usg może wskazywać na coś poważniejszego? Co dalej robić z implantami i tą lewą piersią? Czy faktycznie nic złego się nie dzieje, tak się może zdarzyć, a ja panikuje i lepiej ich nie wymieniać? Bardzo proszę o porady.

Dzień dobry, jeśli ma Pani wątpliwości to radzę wykonać rezonans magnetyczny i z wynikiem udać się do operatora. Pozdrawiam R.Jamont

1 odpowiedź czytaj więcej

Witam. Chciałabym powiększyć biust, 4 lata temu miałam wycinanego pieprzyka na środku klatki piersiowej – w tym momencie znajduje się tam blada blizna. Czy jest to przeciwwskazanie do operacji? Dziękuje.

Dzień dobry, z reguły nie jest to przeciwskazanie, jednak więcej informacji doktor mógłby udzielić na podstawie konsultacji lub zdjęć. Pozdrawiamy serdecznie :)

3 odpowiedzi czytaj więcej

Witam, jestem 3 tygodnie po powiększeniu piersi pod mięsień, implanty okrągłe 350ml. Od początku widoczna deformacja piersi, która się pogłębia wraz z zanikiem opuchlizny. Czy to naturalne? Lekarz prowadzący z Warszawy mówi, że to wynik wyjściowego stanu piersi oraz że należy czekać - ewentualnie tłuszczem wypełnić dół piersi. Bardzo proszę o pomoc.

Dzień dobry. Zdecydowanie polecam kontakt z lekarzem operującym - nie chcę diagnozować tylko ze zdjęcia, poza tym mam nadzieję, że Pani specjalista jest chirurgiem plastykiem i wie, co robi. Pozdrawiam serdecznie. Dr Bartłomiej Zoń, Specjalista Chirurgii Plastycznej, Specjalista Chirurgii Ogólnej

1 odpowiedź czytaj więcej

Dzień dobry! Jestem już dwa miesiące po operacji powiększenia piersi. Mam założone implanty anatomiczne Mentor pod mięsień. Wciąż mam zaburzenia czucia na brodawkach, otoczkach, co przejawia się nadmiernym, nieprzyjemnym bolesnym odczuciem. Proszę o poradę/opinię, jak długo taki stan będzie trwa? Czy mam się czym martwić? Z góry dziękuję!

ClinicForYou

Najlepsza odpowiedź

Dzień dobry :) Proces gojenia po implantach piersi jest bardzo indywidualny - opisane przez Panią dolegliwości an tym etapie są jak najbardziej normalne i nie stanowią powodu do niepokoju. Pozdrawiamy serdecznie :)

2 odpowiedzi czytaj więcej