Usuwanie znamion Wideo - pytanie wyróżnione
Czy takie znamię się usuwa? MamaAnna · 13 lut 2021

Dzień dobry. Mój synek ma 3 lata. Urodził się z dużym znamieniem na główce i rośnie ono razem z nim. Włosy na znamieniu rosną szybciej niż pozostałe. Czy w przyszłości może zrobić się z tego coś gorszego? Chirurg mówi o zastosowaniu expandera a dermatolog każe obserwować. Proszę o poradę. Dziękuję.

Brak odpowiedzi

Witam! Ostatnio bardzo szybko powiększył mi się pieprzyk na skórze głowy. Do tego także powiększyły mi się węzły chłonne na szyi. Czy to może być czerniak? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Dzień dobry, sugeruję zgłosić się do dermatologa na badanie dermatoskopowe. Z wyrazami szacunku, dr n. med. Diana Kupczyńska specjalista chirurgii ogólnej lekarz medycyny estetycznej, flebolog Ars Estetica Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Rybak Clinics

2 odpowiedzi czytaj więcej

Dzień dobry! Od kilku dni myśli naszej rodziny są tylko przy tej maleńkiej kruszynce, która urodziła się ze znamieniem barwnikowym na główce. Niunia ma dopiero 4 dni, ale nie chcemy popełnić błędu, nie zacząć leczenia za późno. Bardzo proszę o informację, jak leczy się takie zmiany i gdzie udać się po pomoc. Dziękuję.

dr Anna Olender

dr Anna Olender

Najlepsza odpowiedź

Witam , należy poczekać aż dziecko podrośnie.Każdy zabieg u dziecka wiąże się ze znieczuleniem ogólnym.Pozdrawiam , Anna Olender

5 odpowiedzi czytaj więcej

Moja 9 letnia córka na znamię wielkości 5mm x 6 mm znajdującej się na brwi. Lekarz zalecił usunięcie chirurgiczne czy w miejscu szycia urosna włoski brwiowe?

Witam, po zabiegu tam gdzie włosy zostaną usunięte już nie odrastają,. Często można poprowadzić linie cięcia aby połączyć skórę tak aby to było jak najmniej widoczne. Proszę porozmawiać o tym z lekarzem, który zabieg będzie wykonywał. To bardzo indywidualne i zależy od tego jak znamię jest położone. Pozdrawiam

1 odpowiedź czytaj więcej
Guz na czole u niemowlaka KarolinaPudelska · 7 gru 2020

Dzień dobry, zobaczyłam guzka na czole u córki, jak miała 3 miesiące, teraz ma 8, on ciągle jest, być może jest minimalnie większy, miała robione usg, nic na nim nie wyszło, nie wiem, czy jest sens prześwietlać takie niemowlę, bo jeśli okaże się, że to np. kostniak to czy usuwa się je u takich małych dzieci? Guz jest miękki, choć wyczulam w środku jakby małą twardszą grudkę.

Brak odpowiedzi

Proszę o informację, czy jest możliwość usunięcia przebarwienia na nosie, są to dwa wystające pieprzyki. Jaka forma usunięcia jest najmniej inwazyjna? Czy istnieje gwarancja braku powikłań, blizn?

Każdą zmianę należy ocenić dermatoskopowo jesli jest to włókniak brodawka etc to bezpiecznie można usunąc laserem CO2 z reguły nie pozostaje nawet ślad

1 odpowiedź czytaj więcej

Witam, w maju miałem laserowo wycinaną jasno-rózową zmine skórną 5-6 mm przez chirurga, zmiana wcześniej była badana dermatoskopem przez dermatologa (zdjęcie poniżej), po miesiącu pojawiła się mały ciemno-brązowy pieprzyk ok. 2 mm w prawie w tym samym miejscu. Udałem się na wizytę do innego chirurga, który po obejrzeniu zmiany stwierdził, że czasami tak jest i powtórzył zabieg. Czy można wykonać biopsję skóry w miejscu wypalenia laserem? Czy pojawienie się pieprzyka może świadczyć o czerniaku?

Brak odpowiedzi