Usuwanie znamion Wideo - pytanie wyróżnione

Znamię barwnikowe wrodzone o wymiarach: dł 2,5 cm na 2 cm tuż przy skroni na linii włosów. Czy wymagany jest przeszczep skóry przy zamknięciu rany, żeby uniknąć zniekształceń na twarzy - skośne oko, podniesiony łuk brwiowy, czy w ogóle taką ranę będzie się dało zamknąć, naciągając skórę głowy? Bez wykonania przeszczepu?

Dzień dobry, Jeżeli znamię wymaga usunięcia w całości z racji podejrzenia zmiany złośliwej, konieczny będzie przeszczep skóry. Jeżeli jest to znamię barwnikowe łagodne, aby uniknąć zniekształcenia okolicy oka, jest możliwe wycięcie etapowe. W pierwszym etapie wycięcie części znamienia aby zmniejszyć jego powierzchnię, w drugim pozostałą część. Poz ... czytaj więcej

1 odpowiedź czytaj więcej

Jestem po operacji usunięcia jajników i biorę tabletki Htz. Po jakimś czasie pojawiły się plamy na twarzy, jakby przebarwienia o jasnym i ciemnym kolorze. Czym to można leczyć?

Brak odpowiedzi

Dzień dobry. Od kilku lat mam na czole guzek, widoczny na zdjęciu poniżej. Zdaje sobie sprawę, że mam również charakterystyczny kształt czaszki, i te uwypuklenia, np. po drugiej stronie od guzka są naturalne, natomiast guzek, który mam, wydaje się rosnąć, ponieważ ostatnio sporo osób zaczyna mnie dopytywać o niego, co jest nowością. Po naciśnięciu palcem, wydaje się miękki oraz przesuwać lekko pod naciskiem. Prosiłbym o poradę, czy można go usunąć chirurgicznie? Pozdrawiam.

Brak odpowiedzi

Za tydzień mam mieć zabieg usuwania znamienia. Jednakże nie ukrywam, mam nerwicę lękową i boję się uczulenia na znieczulenie miejscowe i chcę się dowiedzieć, czy takie zdarzają się często, czy zdrowa osoba, bez innych alergii, bez chorób przewlekłych, brak przyjmowanych leków, jest na nie narażona? Pragnę zaznaczyć, że kilka lat temu miałam dokładnie taki sam zabieg z użyciem kremu Emla i znieczuleniem i wszystko było w porządku.

Brak odpowiedzi
Czy takie znamię się usuwa? MamaAnna · 13 lut 2021

Dzień dobry. Mój synek ma 3 lata. Urodził się z dużym znamieniem na główce i rośnie ono razem z nim. Włosy na znamieniu rosną szybciej niż pozostałe. Czy w przyszłości może zrobić się z tego coś gorszego? Chirurg mówi o zastosowaniu expandera a dermatolog każe obserwować. Proszę o poradę. Dziękuję.

Brak odpowiedzi

Witam! Ostatnio bardzo szybko powiększył mi się pieprzyk na skórze głowy. Do tego także powiększyły mi się węzły chłonne na szyi. Czy to może być czerniak? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Dzień dobry, sugeruję zgłosić się do dermatologa na badanie dermatoskopowe. Z wyrazami szacunku, dr n. med. Diana Kupczyńska specjalista chirurgii ogólnej lekarz medycyny estetycznej, flebolog Ars Estetica Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Rybak Clinics

2 odpowiedzi czytaj więcej

Dzień dobry! Od kilku dni myśli naszej rodziny są tylko przy tej maleńkiej kruszynce, która urodziła się ze znamieniem barwnikowym na główce. Niunia ma dopiero 4 dni, ale nie chcemy popełnić błędu, nie zacząć leczenia za późno. Bardzo proszę o informację, jak leczy się takie zmiany i gdzie udać się po pomoc. Dziękuję.

dr Anna Olender

dr Anna Olender

Najlepsza odpowiedź

Witam , należy poczekać aż dziecko podrośnie.Każdy zabieg u dziecka wiąże się ze znieczuleniem ogólnym.Pozdrawiam , Anna Olender

5 odpowiedzi czytaj więcej