Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Powiększenie punktu G

Warto
100%
Warto
Na podstawie 10 historii
Średnia cena
1.836 zł
Średnia cena
Według 62 specjalistów
  • Znieczulenie miejscowe
  • Nie wymaga hospitalizacji
  • Mniej niż 1 godzina
  • 1 dzień rekonwalescencji
  • Efekty widoczne po 1 tygodniu
  • Efekty tymczasowe

Czym jest powiększanie punktu G?

Powiększanie punktu G to małoinwazyjny zabieg ginekologii plastycznej, polegający na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego, własnej tkanki tłuszczowej lub innej substancji w okolice punktu G, tak by go uwypuklić i uwrażliwić, a tym samym zwiększyć doznania pacjentki podczas aktu seksualnego. 

Seksualność to ważny aspekt życia każdej kobiety. Udane życie seksualne wiąże się z wieloma korzyściami zdrowotnymi, ale też pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie i uodparnia na stres. Niekiedy jednak osiągnięcie satysfakcji seksualnej jest trudne, jeżeli nie niemożliwe. W Raporcie o Seksualności Polaków z 2002 roku, 17% ankietowanych kobiet zadeklarowało, że ma problemy z osiągnięciem orgazmu.

Życie seksualne powoli przestaje być tematem tabu. Coraz więcej osób mówi o nim bez skrępowania i decyduje się na konsultację z seksuologiem. Problemy z osiągnięciem orgazmu w przypadku kobiet mogą wynikać z różnych przyczyn, zarówno psychicznych, jak i anatomicznych. 

W ostatnich latach dynamicznie rozwija się ginekologia estetyczna, czyli gałąź ginekologii, skupiająca się na poprawie estetyki narządów płciowych kobiet; celem ginekologii estetycznej jest też poprawa ogólnego zadowolenia kobiet z ich życia seksualnego (Skrzypulec-Plinta, Zborowska, Jorg, Bijoch i Klimanek, 2021). Wśród zabiegów ginekologii estetycznej coraz większą popularnością cieszy się zabieg powiększania punktu G, który ma zwiększyć satysfakcję kobiet ze współżycia.

Czym jest punkt G?

Punkt G

Punkt G to najbardziej erogenna strefa kobiety

Punkt G zwany jest także punktem Gräfenberga na cześć Ernsta Gräfenberga, niemieckiego lekarza, który opisał go jako pierwszy w latach 50 XX w. To miejsce w pochwie kobiety o wielkości około 1,5 cm x 2 cm, będące skupiskiem nerwów czuciowych, które przecinają się z gruczołami i naczyniami krwionośnymi. Ma postać niewielkiego zgrubienia. Punkt G nierzadko określany jest jako najbardziej erogenna strefa kobiecego ciała

Gdzie zatem się on znajduje? Punkt G zlokalizowany jest na przedniej ściance pochwy, zazwyczaj ok. 4-5 cm od jej ujścia. Najczęściej jest to powierzchnia lekko wypukła, która różni się w dotyku od pozostałych części pochwy. 

Z wiekiem punkt G staje się coraz mniejszy, zmniejsza się także liczba receptorów czuciowych, a co za tym idzie, coraz trudniej o osiągnięcie orgazmu. W związku z tym, zabiegiem mogą być szczególnie zainteresowane pacjentki po 40 roku życia, chociaż należy zaznaczyć, że zabiegowi mogą poddać się również młode kobiety.

Wskazania

Trudności w osiągnięciu orgazmu to wskazanie do zabiegu powiększenia punktu G

Trudności w osiągnięciu orgazmu to wskazanie do zabiegu powiększenia punktu G

Według ACOG (The American College of Obstetricians and Gynecologists) zabieg dedykowany jest kobietom, które nie osiągają orgazmów lub mają trudności, aby je osiągnąć, a także tym, które pragną zwiększyć swoją satysfakcję seksualną. Specjaliści podkreślają, że problem często dotyka kobiet po porodzie lub w okresie menopauzy. Zabieg zwiększy przede wszystkim intensywność orgazmów pochwowych.

Warto jednak mieć świadomość, że punkt G nie jest jedyną możliwą przyczyną braku satysfakcji z pożycia seksualnego. Niekiedy przyczyny są psychologiczne i może być konieczna konsultacja z psychologiem lub seksuologiem. Powodem mogą być kompleksy wynikające z wyglądu miejsc intymnych. W tym przypadku pomocne mogą okazać się zabiegi takie jak labioplastyka (korekta warg sromowych mniejszych lub większych), wypełnianie warg sromowych. Kiedy indziej może być to kwestia anatomiczna lub stan krocza po jednym lub kilku porodach. Wtedy pacjentka może pomyśleć o zabiegu hoodoplastyki (zmniejszenia napletka łechtaczki), odmładzania pochwy laserem, zwężaniu przedsionka pochwy nićmi, obkurczenie pochwy z użyciem HIFU  czy plastyce krocza. Rozwiązań jest wiele – warto skonsultować się z zaufanym ginekologiem.

Bibliografia:

American College of Obstetricians and Gynecologists (styczeń 2020). Elective Female Genital Cosmetic Surgery. Dostępny: https://www.acog.org/clinical/clinical-guidance/committee-opinion/articles/2020/01/elective-female-genital-cosmetic-surgery. [dostęp: 07.01.2022]

Lew-Starowicz M., Lew-Starowicz Z. (2002). Sexuality of Polish women

Report „Sexuality of Polish people 2002. Dostępny: https://www.termedia.pl/Sexuality-of-Polish-women-Report-8222-Sexuality-of-Polish-people-2002-8221-,4,2017,1,1.html. [dostęp: 10.01.2022]

Intima Clinic (data nieznana). O-shot czyli Orgasm-shot. Dostępny: https://intimaclinic.pl/ginekologia-estetyczna/o-shot-orgasm-shot/  [dostęp: 14.02.2017]

SaskaMed (data nieznana). Punkt G i O-Shot. Dostępny: https://www.saskamed.pl/punkt-g-i-o-shot/. [dostęp: 10.03.2020]

Skrzypulec-Plinta V., Zborowska K., Jord D., Bijoch J., Klimanek W. (luty 2021). Wykorzystanie medycyny estetycznej w ginekologii ze wskazań medycznych oraz estetycznych. Dostępny: https://www.forumginekologii.pl/artykul/wykorzystanie-medycyny-estetycznej-w-ginekologii-ze-wskazan-medycznych-oraz-estetycznych. [dostęp: 10.01.2022]

"Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej lub operacji plastycznej albo masz jakiekolwiek wątpliwości natury medycznej, skontaktuj się z Twoim lekarzem specjalistą. Portal Estheticon nie potwierdza ani nie poleca żadnych treści, zabiegów, produktów, opinii, specjalistów ani żadnych innych materiałów i informacji, o których mowa w tym tekście lub w jakimkolwiek innym miejscu na tej stronie internetowej."
Zobacz specjalistów