Augmentacja (powiększenie) punktu G

Autor:

Punkt G uznaje się za jedną z najwrażliwszych stref erogennych kobiety. To niewielki, mocno unerwiony obszar znajdujący się na przedniej ściance pochwy, odpowiedzialny za satysfakcję z życia seksualnego. Dla kobiet, które podczas stosunku nie odczuwają orgazmu, lub których doznania seksualne wraz z wiekiem uległy osłabieniu, ginekologia plastyczna oferuje zabieg powiększania punktu G, zwany augmentacją.

Dla kogo jest zabieg?

Zabieg powiększania punktu G skierowany jest do wszystkich kobiet borykających się z problemem braku orgazmu podczas stosunków oraz w przypadku spadku doznań erotycznych związanych z wiekiem. Generalnie wiek nie stanowi ograniczenia do zabiegu.

Na czym polega zabieg?

Zabieg powiększania punktu G jest nieinwazyjny i bezpieczny. Polega on na wstrzyknięciu usieciowionego kwasu hialuronowego w odpowiednie miejsce na ściance pochwy. Lekarz obstrzykuje kwasem okolice punktu G, który pod jego wpływem powiększa się i ujędrnia. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa ok. 30 min. Bezpośrednio po zabiegu pacjentka może wrócić do codziennych czynności, a już po kilku godzinach od zabiegu może współżyć.

Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja z lekarzem, który oceni stan zdrowia pacjentki oraz wyjaśni przebieg zabiegu. Ważne jest także wykonanie badań cytologicznych i morfologii.

Przeciwskazania do zabiegu

  • miesiączka
  • ciąża
  • infekcja stref intymnych

Efekt zabiegu

Zabieg poprawia właściwości punktu G, niwelując wcześniejsze niedogodności z osiąganiem satysfakcji seksualnej.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Powiększanie punktu G nie jest zabiegiem trwałym, ponieważ wstrzyknięta substancja ulega stopniowemu metabolizmowi w organizmie. Efekt zabiegu utrzymuje się od 6 miesięcy do 2 lat w zależności od organizmu.

Aktualizowane: 09.10.2018

Więcej opinii na ten temat

Augmentacja punktu G

100% poleca. 13 opinii pacjentów.

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni