Dr n. med. Barbara Matwiszyn

Dr n. med. Barbara Matwiszyn

Brak opinii
Dodaj opinię
Słowackiego 12, Warszawa, Mazowieckie
Dr n. med. Barbara Matwiszyn
Dr n. med. Barbara Matwiszyn
Brak opinii

Informacje

Dr n med. Barbara Matwiszyn jest wybitnym endokrynologiem, a także specjalistą chorób wewnętrznych i pediatrii. Pani doktor swoje ogromne doświadczenie zdobyła, dzięki pracy w wielu ośrodkach klinicznych i naukowych. Pracowała między innymi w Klinice Endokrynologii CMKiP, Klinice Kardiologii i Klinice Diabetologii w Warszawie oraz w Lecznicy Ministerstwa Zdrowia. Pracowała również naukowo, ma wiele publikacji w polskiej i zagranicznej prasie medycznej.

Dr n. med. Barbara Matwiszyn swoje ogromne doświadczenie zawodowe zdobyła dzięki pracy w wielu ośrodkach klinicznych i naukowych, między innymi w Klinice Endokrynologii CMKiP, Klinice Kardiologii i Klinice Diabetologii w Warszawie oraz w Lecznicy Ministerstwa Zdrowia. Pracowała również naukowo, jest autorem licznych publikacji w polskiej i zagranicznej prasie medycznej.

Specjalizacje

W Melitusie dr n med. Barbara Matwiszyn specjalizuje się w tyreologii (choroby tarczycy). Prowadzi i diagnozuje także pacjentów z dolegliwościami innych gruczołów dokrewnych, a także zajmuje się pacjentami z zakresu medycyny ogólnej - wewnętrznej, pacjentami kardiologicznymi, a jako endokrynolog prowadzi także pacjentki w ciąży i kobiety z dolegliwościami ginekologicznymi i z problem z zajściem w ciążę. Posiada duże osiągnięcia w badaniu układu adrenergicznego. Specjalizuje się w tyreologii (chorobach tarczycy), ale prowadzi i diagnozuje także pacjentów z dolegliwościami innych gruczołów dokrewnych, zajmuje się pacjentami z dolegliwościami internistycznymi oraz pacjentami kardiologicznymi. Jako endokrynolog prowadzi pacjentki w ciąży, kobiety z dolegliwościami ginekologicznymi i mające problemy z zajściem w ciążę.

Endokrynolog jest lekarzem specjalistą zajmującym się zaburzeniami wydzielania hormonów, czyli substancji regulujących wszystkie procesy metaboliczne przebiegające w organizmie człowieka. Hormony odpowiadają za przemianę materii, procesy płciowe, utrzymanie właściwej ciepłoty ciała, regenerację sił, energię życiową (i jej brak), nastrój, wygląd skóry, włosów, ciała (wagę) i wiele, wiele innych. Wiele dolegliwości człowieka związanych jest ze zmienioną równowagą hormonalną, lecz w większości przypadków nie zdajemy sobie z tego sprawy. Najbardziej „rozpoznawalne”, bo niestety dotyczące w pewnym okresie życia wszystkich są objawy związane z przekwitaniem. U kobiet menopauza powoduje charakterystyczne zmiany, od zakłóceń miesiączkowania, poprzez rzuty gorąca i zmienne nastroje, do objawów metabolicznych np. osteoporozy włącznie. U mężczyzn procesy te przebiegają mniej gwałtownie i rzadziej wiąże się je z hormonami: dotyczą zaburzeń potencji, objawów wypalenia, drażliwości i także zaburzeń metabolicznych związanych z wagą ciała i itp.

Mało kto zdaje sobie sprawę jednak, że zaburzenia hormonalne mogą wystąpić w różnym wieku i prawie zawsze można i należy je leczyć. Zaburzenia pracy jajników są bardzo częste już u młodych, dojrzewających dziewcząt. Powodują zaburzenia miesiączkowania, mogą przyczyniać się do tycia, kłopotów z cerą i nadmiernym wzrostem włosów w nietypowych dla kobiet miejscach. Bardzo częste obecnie zaburzenia pracy tarczycy (prawdopodobnie związane z zanieczyszczeniem środowiska i stresem) powodują nerwowość i/lub ospałość, zmiany w wydzielaniu potu, zmianę wagi ciała, różne objawy skórne i wiele innych objawów metabolicznych związanych z pracą serca, zaburzeniami miesiączkowania, trudnościami z zachodzeniem w ciążę lub donoszeniem dziecka i inne. Coraz powszechniejsze są także zaburzenia pracy nadnerczy (związane często ze stresem, złym odżywianiem, wiekiem). Powodują objawy zmęczenia, wypalenia, zmniejszoną odporność na stres, obniżenie siły fizycznej itp.

Wszystkie te dolegliwości można leczyć, niejednokrotnie chroniąc się przed dalszymi dolegliwościami spowodowanymi zakłóceniem coraz liczniejszych procesów przebiegających w organizmie. W wielu przypadkach nie mówi się o leczeniu, lecz o zwykłej substytucji hormonalnej, gdyż hormony są naturalnymi substancjami występującymi w organizmie. Hormonów, a tym bardziej endokrynologa nie należy się bać. Stosowane po dokładnej diagnostyce, monitorowane i kontrolowane pod okiem specjalisty endokrynologa pomagają i niezmiernie poprawiają komfort naszego życia.

Lokalizacja

Dr n. med. Barbara Matwiszyn przyjmuje pacjentów w Melitusie w Warszawie. 

Opcja wideokonsultacji:

  • Nie

Możliwość płatności w ratach:

  • Nie

Główne zabiegi

Chirurgia plastyczna

Medycyna estetyczna

Flebologia

Zdjęcia (1)

Miejsca pracy

Skontaktuj się ze zweryfikowanymi klinikami, które mogą zaoferować Ci ten zabieg.