Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Laserowe usuwanie blizn

Warto
89%
Warto
Na podstawie 40 historii
Średnia cena
991 zł
Średnia cena
Według 123 specjalistów
 • Znieczulenie nie jest wymagane
 • Nie wymaga hospitalizacji
 • Mniej niż 1 godzina
 • Bez rekonwalescencji
 • Efekty widoczne po 1 tygodniu
 • Trwałe efekty

Czym jest laserowe usuwanie blizn?

Laserowe usuwanie blizn to zabieg stopniowego niwelowania blizny lub blizn w celu zmniejszenia ich widoczności, który może być stosowany w przypadku różnych rodzajów blizn i charakteryzuje się wysoką skutecznością. 

Rozległe, źle zagojone i zlokalizowane w bardzo widocznych miejscach blizny mogą być przyczyną kompleksów. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna oferuje wiele rozwiązań tego problemu i istnieje coraz więcej metod pozwalających na znaczną poprawę wyglądu i zmniejszenie blizny. Jedną z najskuteczniejszych technik jest laseroterapia. O terapii należy zacząć myśleć od razu po jej wygojeniu, gdyż świeższe ślady są łatwiejsze do usunięcia.

Rodzaje blizn i metody ich leczenia

Usuwanie blizny po cesarskim cięciu

Kobiety po cesarskim cięciu są kandydatkami do zabiegu usuwania blizn

Jak objaśnia zespół kliniki Medestetis blizny mogą powstawać z różnych przyczyn, takich jak na przykład cesarskie cięcie, urazy, oparzenia, przebyte operacje (w tym plastyczne) i choroby, a także trądzik. Ze względu na ich wygląd możemy je podzielić na blizny zanikowe (wklęsłe), przerostowe (wypukłe) oraz bliznowce (keloidy), czyli te najtrudniejsze do wygojenia i usunięcia.

Redukcja blizn to zabieg, który można wykonać różnymi technikami. Wybór metody leczenie zależy od wielu czynników, takich jak stan skóry pacjenta, jego wiek, rozległość, miejsce występowania i typ blizny. Inną metodę stosuje się w przypadku śladów pozostałych po trądziku niż w przypadku tej po cesarskim cięciu. Wśród dostępnych technik znajdują się te najmniej inwazyjne, czyli stosowanie kremów i żeli, jak i zabiegi medycyny estetycznej, takie jak wypełnianie kwasem hialuronowym, mikrodermabrazja, makijaż permanentny, radiofrekwencja, terapia światłem LED i inne. Defekt można także skorygować chirurgicznie (Z-plastyka i W-plastyka). Metodą, na której skupimy się tutaj, jest laseroterapia – jedna z przynoszących obecnie najlepsze wyniki technik ich usuwania.

Wybór specjalisty

Na zabieg laserowego usuwania blizn należy udać się do lekarza, najlepiej specjalisty medycyny estetycznej, dermatologa lub chirurga plastycznego, który posiada doświadczenie i przeszedł kursy obsługi urządzeń laserowych. Aby sprawdzić, czy dany specjalista posiada wykształcenie medyczne oraz może wykonywać zawód bez ograniczeń, przejdź do Centralnego Rejestru Lekarzy.

Wybierając specjalistę i gabinet, możesz kierować się następującymi kryteriami:

 • zdjęcia przed i po oraz opinie innych pacjentów w internecie;
 • polecenie znajomych, rodziny;
 • wykształcenie i doświadczenie specjalisty, ukończone kursy;
 • przynależność specjalisty do stowarzyszeń medycznych;
 • warunki higieniczne w gabinecie;
 • jakość sprzętu medycznego.

Bibliografia:

Klinika Krajewski (data nieznana). Blizny potrądzikowe [online]. Dostępny: https://klinikakrajewski.pl/twoj-problem/.... [dostęp: 03.02.2020]

Medestetis (data nieznana). Laserowe usuwanie blizn i rozstępów [online]. Dostępny: https://www.medestetis.pl/zabiegi/.... [dostęp: 03.02.2020]

Skin Laser Lubelscy (data nieznana). Laser frakcyjny eCO2 [online]. Dostępny: https://www.skin-laser.pl/zabieg/laser-frakcyjny-ablacyjny-co2-intensywne-odmlodzenie-usuwanie-blizn-rozstepow-i-wiotkosci-skory-21. [dostęp: 03.02.2020]

Timeless (data nieznana). Leczenie blizn [online]. Dostępny: https://timeless.com.pl/.... [dostęp: 03.02.2020]

"Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej lub operacji plastycznej albo masz jakiekolwiek wątpliwości natury medycznej, skontaktuj się z Twoim lekarzem specjalistą. Portal Estheticon nie potwierdza ani nie poleca żadnych treści, zabiegów, produktów, opinii, specjalistów ani żadnych innych materiałów i informacji, o których mowa w tym tekście lub w jakimkolwiek innym miejscu na tej stronie internetowej."
Zobacz specjalistów