Informacje o cenie zabiegu Laserowe usuwanie blizn

750 zł
średnia

Laserowe usuwanie blizn jest jedną z najskuteczniejszych metod korekcji tego problemu estetycznego. W zależności od rodzaju blizny i jej specyficznych cech mogą być zastosowane w terapii różne typy laserów, m.in. laser frakcyjny CO2. Zabieg laserowej korekcji przynosi zadowalające efekty w przypadku blizn różnego pochodzenia. Usuwa się tą metodą blizny pourazowe, pooperacyjne, pooparzeniowe, potrądzikowe, a także rozstępy. Zabieg jest małoinwazyjny i niemal bezbolesny. Dla zapewnienia pacjentom większego komfortu podczas jego przebiegu stosuje się znieczulenie miejscowe (kremy, maści).

Co jest wliczone w cenę zabiegu laserowego usuwania blizn?

Zabieg korekcji blizny musi być poprzedzony konsultacją ze specjalistą, który w trakcie tego spotkania będzie mógł dobrać odpowiednią metodę terapii oraz wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do laseroterapii. Koszt takiej konsultacji to zwykle od 150 do 400 zł. Na cenę może wpływać prestiż kliniki, stopień naukowy i doświadczenie lekarza, który zajmie się leczeniem, a nawet lokalizacja placówki. Cena zabiegu oscyluje w granicach 200-3000 zł. Jej wysokość zależy od klasy urządzenia, którym dysponuje klinika, rodzaju i wielkości blizny. Na tę opłatę składa się m.in. eksploatacja sprzętu wysokiej klasy, wynagrodzenie dla specjalisty przeprowadzającego zabieg, koszt sprzętu potrzebnego do przeprowadzenia sesji z użyciem lasera (płyny dezynfekcyjne, środki znieczulające, okulary ochronne).

Co może podwyższyć cenę laserowego usuwania blizn?

Największy wpływ na cenę zabiegu ma rozmiar i rodzaj blizny. Z tym związany jest dobór lasera o optymalnych parametrach w stosunku do konkretnego defektu, a to może nieco zmienić koszt zabiegu. Usuwanie niektórych blizn może wymagać bardziej złożonego leczenia, np. użycia specjalistycznych opatrunków, farmakoterapii lub zabiegów uzupełniających: masaży, mezoterapii, terapii falami radiowymi, ultradźwiękami. Wszystkie te dodatkowe procedury zwiększają całkowity koszt leczenia, ale jednocześnie podnoszą skuteczność terapii i skracają czas jej trwania.

Ceny podobnych zabiegów w Polsce

Istnieje spora grupa zabiegów, które skutecznie pozwalają zniwelować blizny. Oprócz laseroterapii stosuje się także: mezoterapię igłową (200-700 zł) czy wypełnienie kwasem hialuronowym (800-2000). Dobre rezultaty leczenia oferuje także radiofrekwencja mikroigłowa (300-1200). Natomiast operacyjna korekcja blizn, chociaż jest metodą bardziej inwazyjną niż wcześniej wymienione, bywa w niektórych przypadkach najefektywniejszą procedurą. Precyzyjne zabiegi chirurgiczne polegają zwykle na ponownym zszyciu brzegów rany, niekiedy stosuje się również metodę przeszczepu skóry. Koszt zabiegu chirurgicznego usuwania blizny oscyluje w granicach od 1000 do 4000 zł.

Czy istnieje możliwość płatności na raty?

Usuwanie blizn to stopniowy proces, dlatego też zazwyczaj wykonuje się kilka sesji, za które nie płaci się z góry, a przy każdej wizycie.

Czy laserowe usuwanie blizn jest refundowane przez NFZ?

Laserowe zabiegi usuwania blizn nie są refundowane. O zwrot kosztów zabiegów eliminujących blizny mogą ubiegać się jedynie pacjenci z bardzo szpecącymi bliznami pourazowymi, pooparzeniowymi czy pooperacyjnymi, które jednocześnie powodują dysfunkcję. Refundacją jednak w tym przypadku objęte może być jedynie leczenie chirurgiczne.

Porady ogólne

Częstą praktyką stosowaną przez kliniki medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej jest tworzenie zindywidualizowanych programów terapeutycznych korekcji blizn, które uwzględniają specyficzne potrzeby każdego pacjenta z osobna i jednocześnie pozwalają zmniejszyć koszty zabiegów. Warto rozważyć wykupienie takiego pakietu usług, by zapewnić sobie dostęp do skutecznej terapii w niższej cenie.
Skontaktuj się z naszymi specjalistami
Zapytaj specjalisty

zapytania

Zobacz wszystkie
saxia

Czy zabieg łączony lasera co2 i osocza bogato płytkowego w pełni usunie mi widoczne blizny po ospie ?:) jaka może być mniej więcej cena takiego zabiegu ? I gdzie w okolicach małopolski /Podkarpacia czy /mazowieckiego go wykonują ?:) czy jest jesCze inny sposób ,który pomógł by mi usunąć te blizny , maja one około 5-8 lat :/ Czekam na odp i pozdrawiam !:)

Zabiegi z uzyciem lasera Co2 i osocza bogatopłytkowego - jest duża szansa na poprawę wyglądu skóry Pani czoła. Czy blizny znikną zupełnie? Trudno przewidzieć. Mogą ulec znacznemu spłyceniu a przez to być prawie niewidoczne, Pozdrawiam , Katarzyna Mudel

2 odpowiedzi czytaj więcej

Witam, chciałam się dowiedzieć jaki koszt wyniosło by usuwanie moich blizn po samookaleczaniu oraz jaki zabieg w moim przypadku będzie najskuteczniejszy. Mam 3 blizny na lewym nadgarstku, 2 blizny na prawym przedramieniu przy zgięciu łokcia, oraz 8 blizn na prawym udzie. Proszę o pomoc, Załączam zdjęcia

Mandala Beauty Clinic

Mandala Beauty Clinic

Najlepsza odpowiedź

Dzień dobry, najlepsze wyniki w takich bliznach daje laser frakcyjny np Scarlet RF, proszę zobaczyć nasza ofertę na stronie Pozdrawiam

1 odpowiedź czytaj więcej

Witam.Mam 2,5cm bliznę na czole dodam, że nie była ona w ogóle szyta i jest wklęsła oraz ma 4lata. Chciałabym się dowiedzieć jak można było by ja usunąc. I ile ogólnie by to mnie w całości kosztowało?

Zdecydowanie najlepszą metodą będzie zabieg laserowy. Proponuję laser CO2 Flaming-frax. Jest to nowoczesne urządzenie o wszechstronnych możliwościach. Super krótkie, wysokoenergetyczne impulsy oraz szybki skaner umożliwiają wykonanie w skórze bardzo małych, ablacyjnych kolumn punkt po punkcie z bardzo małym termicznym uszkodzeniem, co pozwala ... czytaj więcej

27 odpowiedzi czytaj więcej

Witam chciałem zapytać jakie są szanse i cena usunięcia tej blizny Występuje różnica wysokości w naskórku. proszę o odpowiedź

Witam Wymaga Pani serii zabiegów laserem frakcyjnym CO2 Koszt jednego zabiegu 250 zł Ile tych zabiegów trzeba do zadawalającego panią efektu zalezy od wielu czynników Np od jakości skóry, tolerancji na laser możliwosci terapeutycznej ( mocy ) lasera - klasy lasera i doświadczenia lekarza Sądzę że na pewno co najmniej 3 zabiegi ale moze okazac ... czytaj więcej

1 odpowiedź czytaj więcej

Wątki na forum

Wyświetl więcej

WSZYSTKIE WĄTKI O ZABIEGU LASEROWE USUWANIE BLIZN

Skutki uboczne po laserze CO2
Witam, 7 miesięcy temu miałam wykonane dwa zabiegi laserem CO2 w odstępach ok. 3 miesięcy. Lekarze...
Ewa87
Ostatni komentarz: 22 maj 2020 ·
0 2

Oferty

Zobacz wszystkie

Historie zawierające informacje o cenie

Na portalu estheticon.pl znajdziesz najlepszych specjalistów, wykonujących zabieg Laserowe usuwanie blizn. Przedstawiamy wybrane oferty, abyś miał/a z czego wybierać. Znajdź najlepszą ofertę!

Po wypadku kiedy to zemdlałam, upadłam, miałam bardzo głęboką ranę na twarzy, dokładnie na czole między oczami. Rana ta została niedbale zeszyta. Chirurg źle zeszył brzegi rany, zawijając mi kawałek skóry. Skóra paskudnie się zrosła, ponieważ pozostał mi odstający gruby fałd skórny między oczami, którego w żaden sposób nie mogłam zatuszować. Żadne fluidy nie pomagały. Stwierdziłam, że nie chcę mieć takiego oszpecenia do końca życia i muszę coś z tym zrobić. Rozwiązania były dwa. Albo ponowne wycinanie rany i szycie przez chirurga plastyka (bez gwarancji jak się znów zrośnie), albo zabieg laserowego usuwania blizn. Zdecydowałam się na drugą opcję. Od koleżanki, która sama zresztą z doskonałym efektem korzystała z usług tego lekarza (u której doktor zlikwidował całkowicie złogi cholesterolowe z powiek), dowiedziałam się o panu dr Jacku Ściborowiczu z Tarnowa. Na wizytę nie musiałam długo czekać. Pan doktor był bardzo miły i kompetentny. Wyjaśnił mi na czym będą polegały zabiegi laserowe oraz jak mam postępować po zabiegach. Zaufałam mu i nie żałuję tej decyzji. Jak dla mnie sam zabieg był praktycznie bezbolesny, trwał bardzo krótko (tylko kilka parosekundowych przyłożeń laserem), natomiast efekt - rewelacyjny. Już po pierwszej sesji, pan doktor zlikwidował mi ten koszmarny fałd skórny stosując tzw. odparowanie skóry. Potem miałam jeszcze dwa takie zabiegi. Gdy się wszystko wygoiło znajomi mówili mi, że już nic nie widać, że tam taka blizna była. Zatem z czystym sercem polecam doktora Ściborowicza. Jest fachowcem w swojej dziedzinie, wie co robi, posiada wieloletnie doświadczenie i z tego co wiem odbywał też szkolenia również i w USA, ma bardzo dobry, drogi, wysokiej jakości sprzęt. Dziękuję panu doktorowi za pomoc. Joanna W.

Cena 450 zł

Potwierdzam skuteczność zabiegu laserowego. Do zabiegu podchodzilam dosyć sceptycznie. Zabieg jest skuteczny w 100 %. Wiem, że jeden zabieg na usunięcie blizn potradzikowych na twarzy w moim przypadku nie wystarczy ale efekty zauważyłam już po jednym zabiegu. Niestety na ten moment dalszą terapie muszę przełożyć na okres jesienny. Na pewno skorzystam jeszcze z usług Pana doktora. Warto było pokonać taką odległość i przekonać się na własnej skórze :)

Cena 1.180 zł

Doktor jest super miły, ale... nie mógł np. znaleźć mojego zdjęcie wykonanego przed zabiegiem, żebysmy mogli porównać czy rzeczywiście NIC się nie zmieniło. I tu dochodzę do sedna. Pomimo 3 czy 4 wizyt (z czego chyba dopiero za czwartą zapłaciłam połowę ceny w związku z brakiem efektów), dosłownie NIC mi one nie dały. Fakt, doktor próbował mocniejszej dawki, innego typu lasera, po drodze zgubił moje zdjęcia o czym juz wspomniałam. Na koniec rozłożył ręce i stwierdził, że jestem jego pierwszym przypadkiem na którego laser nie zadziałał. Marne to pocieszenie niestety :( Napisałam, że wydałam na te zabiegi ok. 1200 zł, ale raczej było tego więcej. Nie chcę liczyć, bo mnie krew zalewa.

Cena 1.200 zł

Kolejny rok regularnie spotykamy się na zabiegach i walczymy z moimi bliznami na twarzy. Oprócz tego zapobiegamy tez starzeniu się skory i reagujemy na aktualne zmiany. Jestem zachwycona rezultatami, ale także podejściem do pacjenta, profesjonalizmem i zaangażowaniem. Kontakt poza wizytami, szczere rady i ogromna wiedza. Lepiej trafić nie mogłam :)

Cena 1.000 zł

Dzień dobry. W grudniu miałam zabieg laserowego usuwania blizn wraz z osoczem po operacji zmniejszenia piersi. Zabieg robiony był w klinice w Rzeszowie. Podczas zabiegu ból był nie do wytrzymania mimo maści znieczulajacej. Mówiłam Pani doktor, że coś jest chyba nie tak, ponieważ zaczerwienienie rozeszło się na całą pierś. Po godzinie zaczęła sączyc się krew, tak jak poniżej na zdjęciu. W późniejszym czasie zielona ciecz. Udałam się ponownie do kliniki, ale lekarz powiedział, że to na pewno nie jest wina Pani doktor i że jeśli wystawie im zła opinie to poda mnie do sądu. Po tygodniu pojawiły się ogromne strupy a obecnie pozostały blizny które są większe niż przed zabiegiem. Co mogę zrobić?

Cena 700 zł