dr Wiesław Bieńkowski

dr Wiesław Bieńkowski Premium

(23 Opinie)·100% poleca
Dodaj opinię
2 ośrodki w Kujawsko-pomorskie, Pomorskie... Zobacz mapę
Zwykle odpowiada w ciągu 3 godzin
Godziny pracy: 9.00-18.00
Nr prawa do wykonywania zawodu lekarza 7360072
Gabinet online: wideokonsultacje
dr Wiesław Bieńkowski Premium
(23 Opinie)·100% poleca

Informacje

Dr Wiesław Bieńkowski to specjalista chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej, a także chirurgii ogólnej.

Ukończył Wojskową Akademię Medyczną w 1976 roku, a w 1985 roku uzyskał tytuł specjalisty chirurgii ogólnej. W 1990 roku pod kierownictwem prof. dr hab. med. Jerzego Strużyny uzyskał tytuł specjalisty chirurgii plastycznej na Klinicznym Oddziale Chirurgii Plastycznej i Leczenia Oparzeń CSK WAM w Warszawie. Do 1992 roku pracował w Klinicznym Oddziale Oparzeniowo-Plastycznym bydgoskiego 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego.

Praktykował w wielu klinikach w Polsce i za granicami, jak również uczestniczył w licznych konferencjach i kursach Polskiego i Międzynarodowych Towarzystw Chirurgii Plastycznej m. in. w Polanicy-Zdroju, Berlinie, Paryżu, Londynie, Yokohamie, Antibes, Cannes, Wiedniu, Buenos Aires, Rzymie, Lugano, Nowym Jorku, Atenach, Nowym Jorku i innych. Nabyte umiejętności i doświadczenie skrupulatnie wykorzystuje w codziennej działalności od roku 1990.

Szybkość w jakiej dokonuje się postęp w dziedzinie chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej wymaga od chirurga uczestniczenia przynajmniej dwa razy w roku w międzynarodowych kursach i kongresach doskonalących prowadzonych przez wybitnych specjalistów z tej dziedziny.

Specjalizacje

Dr Bieńkowski wykonuje pełny zakres zabiegów chirurgii estetycznej, a w szczególności procedury mające na celu odmładzanie twarzy: facelift (deep lift, S-lift oraz endoskopowy lift skroniowo-jarzmowy w połączeniu z plastyką powiek górnych i dolnych) i zabiegi medycyny regeneracyjnej: lipotransfer ADSC i przeszczep tkanki tłuszczowej (lipofilling). Oferuje też Zabiegi korekcyjne nosa, w tym również rekonstrukcyjne zabiegi naprawcze.

Wykonuje zabiegi w obrębie piersi: rekonstrukcja, korekcja i powiększanie piersi (także za pomocą tkanki tłuszczowej), wymiana endoprotez z kapsulotomią oraz zabiegi tzw. augmentation mammaplasty z jednoczesną implantacją endoprotez.

Ponadto pacjenci mogą u niego wykonać liposukcję (wibracyjna, wodna, klasyczna) i lipomodeling sylwetki. Od 30 lat wykonuje przeszczepy tkanki tłuszczowej, obecnie z zastosowaniem techniki liposukcji strumieniem wodnym. Wykonuje również abdominoplastykę prostą oraz z usunięciem przepukliny w kresie białej, korekcje uszu, powiek i opadających brwi + endoskopowy lift czoła.

W trakcie konsultacji i rozmów z pacjentami kieruje się przede wszystkim wiedzą zdobywaną i doskonaloną na kongresach i szkoleniach na całym świecie, ponad 30 letnim doświadczeniem (przeprowadził już ponad 20 000 operacji) i czasami zastosowaniem urządzenia do wizualizacji efektów zabiegu, które pozwala zobiektywizować i zwizualizować zastosowanie konkretnej metody.

Lokalizacja

Dr Wiesław Bieńkowski jest twórcą dyrektorem Centrum Medycznego Bieńkowski, które ma swoje oddziały w Bydgoszczy i Gdyni.

Data uzyskania uprawnień:

 • 1990

Okręgowa Izba Lekarska:

 • WIL

NIP:

 • 5542526422

Ukończone specjalizacje:

 • CHIRURGIA PLASTYCZNA I REKONSTRUKCYJNA, CHIRURGIA OGÓLNA

Zaświadczenia i certyfikaty:

 • Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej
 • Certyfikat jakości ISO 9001

Członkostwo:

 • Polskie Twarzystwo Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej

Rodzaj działalności

 • Klinika medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej

Czy to prywatna klinika/gabinet?

 • Tak

Rok założenia:

 • 1992

Personel:

 • 21-50 pracowników

Miejsce prowadzenia działalności:

 • Szpital

Doświadczenie:

 • >10 lat

Możliwość konsultacji w języku:

 • polski
 • angielski

Dysponujemy salami pooperacyjnymi:

 • Tak

Umowa z NFZ lub innymi prywatnymi ubezpieczycielami:

 • Nie

Pacjenta przyjmuje:

 • Lekarz

Godziny pracy:

 • 9.00-18.00

Pierwsza wizyta gratis:

 • Nie

Cena konsultacji:

 • 300 450- z symulacją

Możliwość konsultacji wideo:

 • Tak

Metody płatności:

 • Gotówka
 • Karta płatnicza lub kredytowa
 • Przelew

Ułatwienia płatnicze:

 • Płatność w ratach

Główne zabiegi

Chirurgia plastyczna

Zabiegi okolic intymnych

Dermatologia

Medycyna estetyczna

Flebologia

Zabiegi kosmetologiczne

Powiększanie biustu

Wskazaniem do powiększenia piersi mogą być różne okoliczności takie jak niedorozwój, asymetria, poporodowy zanik sutka czy wreszcie chęć posiadania bardziej wydatnego biustu. Kwalifikacja obejmuje dobór najbardziej odpowiednich dla danej pacjentki wkładek by harmonizowały z sylwetką i oczekiwaniami pacjentki.
Od: 16.500 zł do 28.000 zł

Lifting twarzy

Lifting twarzy to zabieg o szczególnym znaczeniu. Jego ewolucja obejmowała kolejno wiele warstw tkankowych twarzy, by obecnie skupić się na najbardziej znaczących dla uzyskania najlepszego wyglądu , a jednocześnie nie stwarzać zbyt dużych zagrożeń dla pacjentów. Zabieg jest oparty na szerokiej znajomości technik operacyjnych w tym mikrochirurgicznych w obrębie twarzo-czaszki, popartych dużym doświadczeniem i znajomością warsztatu wielu ośrodków prowadzących szkolenia w tym zakresie.
Od: 25.000 zł do 70.000 zł

Liposukcja

Wykonujemy liposukcję różnymi metodami w zależności czy tłuszcz ma być użyty do transplantacji czy nie. Na ogół zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym z pobytem 1 dobę w klinice.
Od: 6.000 zł do 18.000 zł

Powiększanie pośladków

W naszej klinice nie wykonujemy powiększania pośladków implantami. Natomiast jest to możliwe za pomocą transferu własnej tkanki tłuszczowej, na cenę zabiegu składa się liposukcja odpowiedniej ilości tkanki tłuszczowej oraz przygotowanie tłuszczu do transplantacji i sama transplantacja. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym.
Od: 16.000 zł do 19.000 zł

Lipofilling

Jest to zabieg z rodziny zabiegów medycyny regeneracyjnej. Polega na wyizolowaniu z tkanki tłuszczowej pacjenta i podanie przygotowanej tkanki w odpowiednie okolice twarzy szyi i dekoltu. Wymagana jest dokładna znajomość sposobów wykonania całej procedury, gdyż nie spełnienie jej bardzo krytycznych warunków niweczy efekt zabiegu.
Od: 8.000 zł do 12.000 zł

Lifting podbródka

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i jako dodatkowy zabieg w trakcie face-liftingu twarzy, bez względu na jego rozległość i rodzaj.
Od: 5.000 zł do 10.000 zł

Rekonstrukcja piersi

Rekonstrukcja piersi ma na celu odtworzenie wyniosłości piersiowej i kompleksu areola-brodawka tak by jak najbardziej odwzorowywał naturalna pierś. Jego skomplikowanie i techniki jakie zostają użyte zależą od wielu czynników z których najważniejszą rolę odgrywa sposób w jaki zostaje amputowana pierś oraz jej wielkość. Obecne techniki diagnostyki pozwalają na znacznie bardziej oszczędne zabiegi amputacyjne co daje lepsze warunki do rekonstrukcji.
Od: 22.000 zł do 40.000 zł

Lip Lift

Polega na wykonaniu odpowiedniego wycięcia tkanek w okolicy podnosowej w celu uzyskania skrócenia wargi, a jednoczesne zastosowanie plastyki wargi metodą Souza-Pinto pozwala uczynić efekt jeszcze bardziej spektakularnym.
Od: 7.000 zł do 10.000 zł

Powiększanie biustu tłuszczem

Powiększanie piersi metodą hybrydową - polega na zastosowaniu odpowiednio mniejszej endoprotezy oraz dodatkowo przeszczepu tkanki tłuszczowej. Można tym sposobem uzyskać znacznie bardziej naturalny efekt powiększenia piersi, gdzie endoproteza jest bardziej ukryta i nie występuje efekt marszczenia się endoprotezy. Jedynym warunkiem jest BMI u pacjentki powyżej 27.
Od: 19.000 zł do 25.000 zł

Liposukcja nieinwazyjna

W naszej klinice stosujemy technologię laserową. Zabieg pozwala na modelowanie sylwetki i poprawę komfortu życia pacjentów. Laser uwalnia tłuszcz z komórek, a unikalny system masażu pozwala przemieścić go do układu limfatycznego i wydalić z ustroju.

Usuwanie cellulitu

Zabieg usunięcia cellulitu wykonywany jest z wykorzystaniem technologii laserowej. Stosuje się dwa rodzaje światła laserowego o długości 650 i 915 nm, co wywołuje efekt fotochemiczny w tkankach i stymuluje większą przepuszczalność błon komórkowych, co z kolei przyspiesza proces lipolizy.
Od: 350 zł do 3.500 zł

Mastopeksja

To duży i skomplikowany technicznie zabieg operacyjny. Zawsze wykonywany w znieczuleniu ogólnym, pacjent wymaga pobytu w klinice. Może być wykonywany dwuetapowo w przypadku bardzo dużych piersi. lub gdy piersi bardzo różnią się wielkością. W przypadku jednoetapowej procedury wymaga dokładnego zaplanowania całej procedury w czym nieoceniony jest system symulacji i pomiarów piersi.
Od: 19.000 zł do 30.000 zł

Opinie (23)

5.0
średnia ocen
100% poleca

Jestem pod wrażeniem efektów samego zabiegu oraz poziomu opieki w klinice. Lifting piersi przeszłam niecały miesiąc temu, a efekt już jest WOW )) Pan Doktor to profesjonalista, wszystko dokładnie wyjaśniał, zarówno przed zabiegiem, jak i w trakcie po...Czytaj więcej

dr Wiesław Bieńkowski · 14 kwi 2023

Bardzo dziękujemy !!!

Lekarz miły, konkretny. Mówił jasno ile jest w stanie zrobić w kwestii korekty nosa. Na ile można sobie pozwolić biorąc pod uwagę względy medyczne, anatomiczne twarzy. Bardzo rozsądne podejście. Polecam serdecznie jeśli marzysz o pięknym nosku.

dr Wiesław Bieńkowski · 14 wrz 2022

Dziękuje za rzeczową opinię.

Historia ukończona (Korekta nosa):
Korekta nosa u dr Bieńkowskiego

Jestem obecnie 2 miesiące po zabiegu korekty nosa u dr Bieńkowskiego. Od pierwszej konsultacji czułam, że jestem w dobrych rękach chirurga profesjonalisty o dużej wiedzy jak i doświadczeniu. Doktor jest człowiekiem zarówno empatycznym jak i skupionym...Czytaj więcej

Póki co jestem tydzień po operacji zmniejszenia i podciągnięcia piersi z implantem, ale już na ten moment mogę powiedzieć, że dr Bieńkowski jak i cały zespół pracujący w Klinice to Profesjonaliści przez duże P. Opieka i niesamowite podejście do pacje...Czytaj więcej

dr Wiesław Bieńkowski · 2 cze 2022

Dziękuję bardzo!

Zobacz więcej opinii
dr Wiesław Bieńkowski udzieli Ci więcej informacji o zabiegu
Spełnij Twoje marzenia!

Historie (22)

Zobacz więcej historii

Zdjęcia (20)

Filmy (2)

dr Wiesław Bieńkowski udzieli Ci więcej informacji o zabiegu
Spełnij Twoje marzenia!

Odpowiedzi na pytania (130)

Zobacz więcej pytań z odpowiedziami

Artykuł (1)

dr Wiesław Bieńkowski udzieli Ci więcej informacji o zabiegu
Spełnij Twoje marzenia!