Urologia estetyczna

Warto
100%
Warto
Na podstawie 15 historii
Średnia cena
5.021 zł
Średnia cena
Według 66 specjalistów
  • Znieczulenie miejscowe
  • Nie wymaga hospitalizacji
  • 1-3 godziny
  • 1-7 dni rekonwalescencji
  • Efekty widoczne po 1 tygodniu
  • Trwałe efekty

Czym jest urologia estetyczna?

Urologia estetyczna to dziedzina medycyny, której celem jest poprawa wyglądu i aspektów funkcjonalnych męskich narządów płciowych, a w efekcie zwiększenie komfortu życia i satysfakcji z życia seksualnego pacjentów. Zarówno kobiety jak i mężczyźni cierpią na kompleksy związane z wyglądem okolic intymnych, które wpływają na ich życie seksualne. Chirurgia plastyczna stale i dynamicznie się rozwija, a jej odpowiedzią na te potrzeby pacjentów jest rozwój ginekologii i urologii estetycznej.

Wygląd zewnętrznych narządów rozrodczych zmienia się wraz z upływem czasu. Zmiany hormonalne i biologiczne, zachodzące w naszym ciele również mają na nie wpływ. Niezadowolenie z wyglądu naszych narządów płciowych odbija się na naszej psychice i nierzadko sprawia, że stajemy się zamknięci w relacjach intymnych. Współczesna medycyna estetyczna ma jednak do zaproponowania wiele rozwiązań, które mogą pomóc poradzić sobie z tego rodzaju problemami. Poniżej przedstawiamy przegląd zabiegów z zakresu urologii estetycznej.

Powiększenie penisa

Rozmiar penisa

Wielu mężczyzn ma kompleksy na punkcie rozmiaru penisa

Chirurgia męskich narządów płciowych obejmuje głównie zabiegi powiększenia i wydłużenia penisa. Prawdopodobnie większość kompleksów dotyczących miejsc intymnych u mężczyzn wiąże się z rozmiarem ich członka. Mężczyźni są często niezadowoleni z długości, a często też z grubości swojego prącia, co przekłada się negatywnie na ich relacje łóżkowe. Duży członek to dla mężczyzn synonim męskości; większość mężczyzn uważa także, że rozmiar ma kluczowe znaczenie w zapewnieniu przyjemności partnerowi. Współczesna medycyna estetyczna oferuje zabiegi zarówno wydłużenia, jak i pogrubienia członka.

Powiększanie członka zalecane dla mężczyzn:

  • u których rozmiar prącia jest mniejszy od standardowego (średni obwód członka we wzwodzie to ok. 12-13 cm, a średnia długość – 13-15 cm)
  • nie radzą sobie z kompleksami związanymi z rozmiarem członka i wpływa to negatywnie na ich pewność siebie i relacje seksualne
  • chcą zwiększyć satysfakcję swoją i partnerki

Wydłużenie penisa

Mężczyźni przywiązują wagę do rozmiaru penisa

Większość mężczyzn chciałaby, aby ich penis był nieco większy

Zabieg wydłużenia prącia – zwany także falloplastyką – to zabieg chirurgiczny. Jak wyjaśnia dr n. med. Rafał Pabiańczyk, operacja polega na nacięciu skóry u podstawy penisa, odsłonięciu więzadła wieszadłowego, odpowiedzialnego za podtrzymywanie członka w trakcie erekcji oraz przytrzymywanie go blisko kości łonowej, i przecięcie go. Nacięcie więzadła oznacza, że dojdzie do obniżenia stabilności penisa podczas wzwodu: według specjalisty prącie opadnie o około 30 stopni. W związku z tym wśród możliwych komplikacji występuje ryzyko uszkodzenia mechanizmu wzwodu.

Specjaliści z NZOZ Euroklinika zapewniają, że efekty są trwałe i że, w zależności od anatomii pacjenta, możliwe jest wydłużenie prącia o 3-6 cm. Zabieg wiąże się z powstaniem niewielkiej blizny. Zazwyczaj zakładane są rozpuszczalne szwy, które same opadną po około 2 tygodniach. Mogą pojawić się opuchlizna i siniaki, które jednak szybko znikną. Pacjent powinien w okresie po zabiegu dbać o higienę, nosić luźną bieliznę i stosować się do zaleceń lekarza, który może zalecić abstynencję seksualną do 4 tygodni i ograniczenie aktywności fizycznej do 3 tygodni. Zazwyczaj pacjent powinien odpoczywać 5-10 dni po operacji; po tym okresie może wrócić do pracy.

Pacjent może się także zdecydować na liposukcję podbrzusza i/lub łona. Jest to zabieg, który sprawi, że penis optycznie będzie wyglądał na większy. Ponadto zyska na tym ogólny wygląd okolic intymnych. Zabieg można wykonać jako zabieg uzupełniający operację wydłużenia prącia lub zastosować go jako małą inwazyjną metodę w przypadku panów obawiających się operacji lub szukającym bardziej subtelnych efektów.

Bibliografia:

Clinica Dermatologica (data nieznana). Obrzezanie. Dostępny: https://clinicadermatologica.pl/zabieg/obrzezanie. [dostęp: 19.02.2020]

CM Sanitas (data nieznana). Operacja skrzywienia prącia. Dostępny: https://cmsanitas.pl/operacje-i-zabiegi/urologia-lublin/operacja-skrzywienia-pracia. [dostęp: 20.02.2020]

NZOZ Euroklinika (data nieznana). Operacje plastyczne penisa. Dostępny: https://www.euroklinika.com.pl/chirurgia-plastyczna/operacje-plastyczne-penisa/. [dostęp: 19.02.2020]

Pietruski, P. (data nieznana). Powiększenie prącia. Dostępny: https://drpietruski.com/powiekszenie-pracia. [dostęp: 19.02.2020]

"Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej lub operacji plastycznej albo masz jakiekolwiek wątpliwości natury medycznej, skontaktuj się z Twoim lekarzem specjalistą. Portal Estheticon nie potwierdza ani nie poleca żadnych treści, zabiegów, produktów, opinii, specjalistów ani żadnych innych materiałów i informacji, o których mowa w tym tekście lub w jakimkolwiek innym miejscu na tej stronie internetowej."
Zobacz specjalistów