Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Depilacja laserowa

Warto
92%
Warto
Na podstawie 15 historii
Średnia cena
647 zł
Średnia cena
Według 131 specjalistów
  • Znieczulenie nie jest wymagane
  • Nie wymaga hospitalizacji
  • Mniej niż 1 godzina
  • Bez rekonwalescencji
  • Efekty widoczne po 1 miesiącu
  • Trwałe efekty

Czym jest depilacja laserowa?

Usuwanie owłosienia z klatki piersiowej - laser

Na zabieg mogą zdecydować się zarówno kobiety jak i mężczyźni (KształtoSfera)

Depilacja laserowa to metoda trwałego usuwania owłosienia, dzięki której stopniowo dochodzi do osłabienia włosków, spowolnienia procesu ich wzrostu i ich niemal całkowitego zniknięcia.

Należy pamiętać, że depilacja to nie to samo co epilacja – pierwsze słowo oznacza osłabienie i zniszczenie owłosienia, podczas gdy drugi termin odnosi się do wyeliminowania owłosienia wraz z cebulką. Zatem rezultaty depilacji laserowej, mimo że długotrwałe, nie utrzymują się przez całe życie. Nawet po zakończeniu całej serii sesji, należy powtarzać zabieg raz lub dwa razy do roku, w zależności od rodzaju włosa.

Proces osłabiania włosów zachodzi stopniowo, z tego względu specjaliści z warszawskiej kliniki RevitaLife zaznaczają, że aby osiągnąć dobry efekt, niezwykle ważne jest aby wykonać serię (co najmniej 4) zabiegów w odpowiednich odstępach czasu.

Warto również pamiętać, że depilacja laserem i światłem IPL to dwie różne techniki usuwania owłosienia. Więcej o fotodepilacji (IPL), możecie przeczytać tutaj. Nie jest to jednak jedyna alternatywa dla depilacji laserowej – kolejną metodą trwałego usuwania włosów jest elektroepilacja, o której możecie dowiedzieć się więcej tutaj.

Na jakiej zasadzie działa laser?

Depilacja laserowa pach

Depilacja laserowa pach (Klinika Miracki)

Podczas interwencji wykorzystywane są termiczne właściwości wiązki lasera o wysokim natężeniu. W ułamkach sekundy ciepło dociera do włosa, a następnie do mieszka włosowego, niszcząc go na tyle, aby przez dłuższy czas nie był on w stanie symulować wzrostu włosa.

Zespół kliniki Say Wow objaśnia dokładnie mechanizm działania lasera: „Przesuwanie głowicy [lasera] po obszarze zabiegowym powoduje stopniowy wzrost temperatury w mieszkach włosowych oraz daje czas okolicznej skórze na oddanie skumulowanej energii. W ten sposób włos, po uzyskaniu odpowiedniej temperatury obumiera, a okoliczna tkanka pozostaje nienaruszona.”

Należy pamiętać, że laser nie jest w stanie uszkodzić wszystkich włosów, a jedynie te, które przechodzą proces wzrostu.

Fazy wzrostu włosa

Fazy wzrostu włosa

Fazy wzrostu włosa

Życie włosa składa się z kilku faz, z których każda może trwać nawet kilka lat. Warto wiedzieć, że nie wszystkie włosy znajdują się w tej samej fazie wzrostu w tym samym momencie: to właśnie dlatego, aby depilacja laserowa była skuteczna i aby usunąć wszystkie włosy, należy wykonać kilka sesji. W 2,5 centymetrowej powierzchni skóry może znajdować się nawet 2500 mieszków włosowych, jednak wiązka lasera podczas jednej sesji może objąć jedynie 100 z nich.

Specjaliści ze Skin Clinic wymieniają trzy fazy wzrostu włosa:

  • Anagen: to faza wzrostu włosa, podczas której korzeń (cebulka) włosa jest silniejsza i bardziej widoczna. To w tej fazie depilacja laserem jest najskuteczniejsza, jako że to właśnie wtedy dochodzi do syntezy melaniny.
  • Katagen: to faza, podczas której włos stopniowo odrywa się od korzenia, aż całkowicie obumiera. Trwa około 1 tygodnia i wiąże się z zaprzestaniem wydzielania melaniny.
  • Telogen: faza nieaktywna. Podczas tej fazy nowo wyrastający włos wypycha ten, który wypadł/obumarł. Podczas tej fazy depilacja laserowa jest najmniej skuteczna.

Należy brać pod uwagę fakt, że nie wszystkie włosy znajdują się w tej samej fazie wzrostu w tym samym czasie i jako że laser jest skuteczny jedynie w fazie wzrostu (anagen), koniecznych jest kilka sesji zabiegowych, aby osiągnąć odpowiednie efekty. Między sesjami powinno się unikać innych zabiegów, których celem jest usuwanie owłosienia, aby nie zaburzać cyklu wzrostu włosa.

Bibliografia:

Bieńkowscy Clinic (data nieznana). Epilacja laserowa. Dostępny: https://bienkowscyclinic.pl/zabiegi/.... [dostęp: 21.02.2020]

Estetica Nova (data nieznana). Bezbolesna depilacja laserowa. Dostępny: https://esteticanova.com.pl/zabieg/.... [dostęp: 22.02.2020]

Mayo Clinic (maj 2018). Laser hair removal. Dostępny: https://www.mayoclinic.org/.... [dostęp: 21.02.2020]

Say WOW! (data nieznana). Epilacja laserowa. Dostępny: https://saywowclinic.pl/.... [dostęp: 20.02.2020]

Veno-Med (data nieznana). Depilacja laserowa. Dostępny: https://veno-med.pl/index.php/.... [dostęp: 19.02.2020]

"Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej lub operacji plastycznej albo masz jakiekolwiek wątpliwości natury medycznej, skontaktuj się z Twoim lekarzem specjalistą. Portal Estheticon nie potwierdza ani nie poleca żadnych treści, zabiegów, produktów, opinii, specjalistów ani żadnych innych materiałów i informacji, o których mowa w tym tekście lub w jakimkolwiek innym miejscu na tej stronie internetowej."
Zobacz specjalistów