Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Hymenoplastyka

Warto
100%
Warto
Na podstawie 1 historii
Średnia cena
3.583 zł
Średnia cena
Według 48 specjalistów
  • Znieczulenie miejscowe
  • Nie wymaga hospitalizacji
  • Mniej niż 1 godzina
  • 1-7 dni rekonwalescencji
  • Efekty widoczne od razu
  • Efekty tymczasowe

Czym jest hymenoplastyka?

Hymenoplastyka to intymny zabieg rekonstrukcyjny, który pozwala kobietom odzyskać nienaruszoną błonę dziewiczą. Dla większości z nas błona dziewicza może wydawać się nieistotna, jednak w niektórych przypadkach może ona odgrywać ważną rolę, a szczególnie w kontekście społeczno-kulturowym i religijnym, w którym kobieta powinna być dziewicą, wychodząc za mąż.

Czym jest błona dziewicza?

Kobiece narządy intymne

1 na 1000 kobiet rodzi się bez błony dziewiczej

Błona dziewicza to fałd błony śluzowej znajdujący się przy wejściu do kanału pochwy, częściowo go zasklepiając, oddzielając w ten sposób pochwę od przedsionka. Można ją zaobserwować u dziewic, odchylając wargi sromowe małe.

W naszych społeczeństwach błona dziewicza kojarzy się z dziewictwem kobiet. Zostaje ona przerwana podczas pierwszego stosunku płciowego. Jednak błonę dziewiczą można przerwać w innych okolicznościach, które nie mają nic wspólnego ze stosunkiem seksualnym. Może się to stać podczas intensywnej aktywności sportowej, takiej jak gimnastyka lub jazda konna, a także w wyniku mocnego uderzenia lub po prostu za pomocą tamponów podczas menstruacji. Warto również wspomnieć, że 1 na 1000 kobiet rodzi się bez błony dziewiczej.

Czym jest hymenoplastyka?

Dla kogo hymenoplastyka?

Hymenoplastyka to operacja odtworzenia błony dziewiczej

Według ACOG (The American College of Obstetricians and Gynecologists) hymenoplastyka to zabieg, polegający na rekonstrukcji błony dziewiczej z pozostałości dawnej błony dziewiczej i/lub błony śluzowej tkanek pochwy. Z anatomicznego punktu widzenia zabieg ten zapewnia drugie dziewictwo.

Podczas pierwszego stosunku płciowego po operacji odtworzona błona dziewicza zostanie naturalnie przerwana, tak jak to było w przypadku błony naturalnej. Partner nie będzie wiedział, że kobieta przeszła operację odbudowy błony dziewiczej, ponieważ wrażenie będzie takie, jak podczas pierwszego stosunku seksualnego.

Bibliografia:

American College of Obstetricians and Gynecologists (styczeń 2020). Elective Female Genital Cosmetic Surgery. Dostępny: https://www.acog.org/clinical/clinical-guidance/committee-opinion/articles/2020/01/elective-female-genital-cosmetic-surgery. [dostęp: 07.01.2022]

EstheGyn Dr. n. med. Piotr Kolczewski (data nieznana). Plastyka błony dziewiczej. Dostępny: https://esthegyn.com/dt_procedures/plastyka-blony-dziewiczej/.  [dostęp: 07.01.2022]

SaskaMed (data nieznana). Hymenoplastyka. Dostępny: https://www.saskamed.pl/hymenoplastyka/. [dostęp: 10.03.2020]

Skrzypulec-Plinta V., Zborowska K., Jord D., Bijoch J., Klimanek W. (luty 2021). Wykorzystanie medycyny estetycznej w ginekologii ze wskazań medycznych oraz estetycznych. Dostępny: https://www.forumginekologii.pl/artykul/wykorzystanie-medycyny-estetycznej-w-ginekologii-ze-wskazan-medycznych-oraz-estetycznych. [dostęp: 10.01.2022]

"Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej lub operacji plastycznej albo masz jakiekolwiek wątpliwości natury medycznej, skontaktuj się z Twoim lekarzem specjalistą. Portal Estheticon nie potwierdza ani nie poleca żadnych treści, zabiegów, produktów, opinii, specjalistów ani żadnych innych materiałów i informacji, o których mowa w tym tekście lub w jakimkolwiek innym miejscu na tej stronie internetowej."
Zobacz specjalistów