Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Korekta nosa kwasem hialuronowym

Warto
100%
Warto
Na podstawie 18 historii
Średnia cena
1.168 zł
Średnia cena
Według 72 specjalistów
 • Znieczulenie miejscowe
 • Nie wymaga hospitalizacji
 • Mniej niż 1 godzina
 • Bez rekonwalescencji
 • Efekty widoczne od razu
 • Efekty tymczasowe

Czym jest korekta nosa kwasem hialuronowym?

Korekta nosa kwasem hialuronowym to nieinwazyjny zabieg medycyny estetycznej, polegający na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w wybrany obszar nosa, aby skorygować niektóre defekty estetyczne, takie jak na przykład garb, asymetria grzbietu, wgłębienia w różnych częściach nosa czy opadający koniec nosa. Modelowanie nosa kwasem hialuronowym przy dobrej kwalifikacji pacjenta może stanowić alternatywę dla operacji plastycznej nosa.

Nos to taka część twarzy, która szczególnie przyciąga uwagę, dlatego osobom niezadowolonym z kształtu tego organu może być trudno poradzić sobie z tym kompleksem. Kształt nosa możemy nieco poprawić na przykład przy pomocy makijażu. Osoby, którym zależy na trwałym i bardziej widocznym efekcie, mogą zastanowić się nad chirurgiczną korekcją nosa (rhinoplastyką).

Jednak czy operacja plastyczna jest jedynym wyjściem z tej sytuacji? Współczesna medycyna estetyczna ma do zaoferowania jeszcze jedno rozwiązanie – bezoperacyjną korektę nosa kwasem hialuronowym.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest bardzo często wykorzystywany w medycynie estetycznej

To substancja naturalnie występująca w organizmie w postaci hialuronianu sodu; występuje w dużym stężeniu w skórze i odpowiada za właściwy poziom jej nawilżenia. Często kryje się pod postacią dwuliterowego skrótu HA. Jego niedobór prowadzi do powstawania zmarszczek i wiotczenia skóry, dlatego też, jak wskazują specjaliści z kliniki Der-Med, nieraz nazywany jest eliksirem młodości i tak dużą popularnością cieszą się kremy oraz zabiegi medycyny estetycznej z użyciem tego preparatu.

Jednak kwas hialuronowy wykorzystywany jest nie tylko w zabiegach odmładzających, ale także jako naturalny wypełniacz. Dr n. med. Diana Kupczyńska z kliniki Ars Estetica objaśnia, że istnieją dwa podstawowe rodzaje kwasu hialuronowego:

 • nieusieciowany
 • usieciowany

Specjalistka wyjaśnia, że pierwszy z nich jest wykorzystywany w zabiegach odmładzających, na przykład w mezoterapii igłowej, podczas gdy drugi wykorzystywany jest jako wypełniacz. Jednym z najpopularniejszych zabiegów z wykorzystaniem HA jest powiększenie ust, jednak używa się go również do modelowania policzków, owalu twarzy, brody czy linii żuchwy, a także do korekty nosa.

Dla kogo?

Korekta garbka na nosie kwasem hialuronowym - efekty

Kwas hialuronowy pozwala skorygować drobny garbek na nosie (lek. med. Ewa Rybicka)

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że modelowanie nosa kwasem hialuronowym to zabieg, pozwalający osiągnąć jedynie efekty estetyczne, dlatego osoby zmagające się z niedrożnością nosa i innymi defektami, powodującymi kliniczne dolegliwości, nie powinny rozważać tego zabiegu jako potencjalnego rozwiązania ich problemu.

Specjalistka medycyny estetycznej, lek. med. Ewa Rybicka zaznacza, że dzięki HA możemy skorygować jedynie określone defekty nosa poprzez wypełnienie pewnych ubytków. Modelowanie kwasem hialuronowym w przypadku zbyt dużego, nieproporcjonalnego w stosunku do twarzy nosa, okaże się zatem zupełnie nieskuteczne.

W przypadku pacjentów z nosem nieproporcjonalnym o zbyt wysokim grzbiecie podanie kwasu hialuronowego w obrębie samego nosa nie przyniesie poprawy. Ale i tutaj medycyna estetyczna nie jest bezsilna. Dzięki modelowaniu wypełniaczem struktur środkowego i dolnego piętra twarzy możemy przywrócić właściwe proporcje i harmonię. W takim przypadku często sprawdzi się wypełnienie głębokiej przyśrodkowej poduszki tłuszczowej policzy czy łuków jarzmowych, a także zwiększenie projekcji brody – zaznacza lek. Jakub Miszczyk, chirurg plastyk z Kliniki Dr Szczyt – Charytonowicz.

Zatem jakie defekty kształtu nosa możemy skorygować przy pomocy kwasu hialuronowego? Kwas hialuronowy możemy zastosować w przypadku:

 • rozdzielenia chrząstki na czubku nosa;
 • opadającego czubka nosa;
 • zbyt wąskiego grzbietu lub podstawy nosa;
 • niewielkiego skrzywienia grzbietu nosa;
 • garbka (garbaty nos);
 • zagłębienia na grzbiecie nosa;
 • wgłębienia po okularach;
 • asymetrii nosa (lekko krzywy nos);
 • drobnych ubytków i zagłębień.

Podsumowując, zabieg przeznaczony jest dla pacjentów z drobnymi defektami nosa, którzy nie mogą ze względów zdrowotnych poddać się zabiegowi chirurgicznemu lub odczuwają strach przed tą inwazyjną metodą.

Bibliografia:

Der-med (data nieznana). Korekta nosa kwasem hialuronowym – sposób na zgrabny nos bez skalepela [online]. Dostępny: https://krakow.dermed.pl/pl/.... [dostęp: 24 lutego 2020].

Kupczyńska, D. (2019). Korekta kształtu nosa [online]. https://drmudel.com/.... [dostęp: 24 lutego 2020].

Kuschill-Dziurda, J. (data nieznana). Korekta nosa kwasem hialuronowym [online].https://www.medestetis.pl/zabiegi/.... [dostęp: 27 grudnia 2019].

Mudel, K. (data nieznana). Kwas hialuronowy - najczęstsze pytania [online]. https://www.arsestetica.pl/blog/.... [dostęp: 24 lutego 2020].

Rybicka, E. (2016). Korekta kształtu nosa – mały zabieg, który zmienia wiele [online]. http://ewarybicka.pl/.... [dostęp: 24 lutego 2020].

"Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej lub operacji plastycznej albo masz jakiekolwiek wątpliwości natury medycznej, skontaktuj się z Twoim lekarzem specjalistą. Portal Estheticon nie potwierdza ani nie poleca żadnych treści, zabiegów, produktów, opinii, specjalistów ani żadnych innych materiałów i informacji, o których mowa w tym tekście lub w jakimkolwiek innym miejscu na tej stronie internetowej."
Zobacz specjalistów