Laserowe leczenie nietrzymania moczu

Autor:

Nietrzymanie moczu jest schorzeniem wynikającym z nieprawidłowego funkcjonowania dolnych dróg moczowych (pracy pęcherza, zwieraczy czy mięśni dna macicy). Problem nietrzymania moczu dotyczy blisko 30% kobiet w wieku 18-50 lat i aż 50% kobiet po menopauzie. Przypadłość ta wiąże się z obniżeniem komfortu życia oraz pewności siebie. Obecnie medycyna doskonale radzi sobie z problemem nietrzymania moczu.

Dla kogo jest zabieg?

Zabieg przeznaczony jest dla kobiet, które pragną podnieść komfort życia codziennego, samoocenę i przywrócić dobre samopoczucie utracone na skutek problemów z utrzymaniem moczu. Przyczyną nietrzymania moczu jest osłabienie dna macicy, do którego dochodzi podczas porodu, kiedy mięśnie znacznie się rozciągają i nie wracają do swojej formy sprzed porodu. Innym czynnikiem jest okres menopauzy i związane z nim zmiany stężenia hormonów, syntezy kolagenu oraz wiotczenie mięśni.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg jest nieinwazyjny i bezbolesny. Podczas zabiegu lekarz wykorzystuje wiązkę lasera, którą wprowadza do pochwy wywołując obkurczenie i stymulację włókien kolagenowych, dzięki czemu ścianki pochwy i obszar ujścia cewki moczowej ulegają wzmocnieniu. Zabieg nie wymaga znieczulenia oraz okresu rekonwalescencji. Bezpośrednio po zabiegu pacjentka może wrócić do codziennych czynności, a po 3 dniach do współżycia.

Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja z lekarzem, który oceni stan zdrowia pacjentki, skieruje na potrzebna badania oraz wyjaśni przebieg zabiegu.

Przeciwskazania do zabiegu

  • miesiączka
  • ciąża
  • karmienie piersią
  • infekcja stref intymnych

Podczas wizyty konsultacyjnej należy poinformować lekarza o chorobach i przyjmowanych lekach.

Efekt zabiegu

W efekcie zabiegu następuje obkurczenie tkanek, co prowadzi do zmniejszenia kąta nachylenia cewki moczowej i przywraca jej naturalną funkcjonalność. Kobieta odzyskuje komfort zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Zazwyczaj wystarcza jeden zabieg, aby usunąć lekkie lub średnio nasilone nietrzymanie moczu. W razie potrzeby zabieg można powtórzyć po miesiącu do uzyskania oczekiwanych efektów.

Publikowane: 12.03.2014

Laserowe leczenie nietrzymania moczu - Nowości

Więcej opinii na ten temat

banix 07.12.2018
Warto

Jestem niedługo zabiegu wysiłkowego nietrzymania moczu, miałam ogromny problem, bo ciążach, które odbyłam ciężko było mi funkcjonować, co chwilę biegając do toalety. Uczucie mokrości bardzo mnie krępowało. Cieszę się, że... Więcej 

Laserowe leczenie nietrzymania moczu - Cenniki

Laserowe leczenie nietrzymania moczu

100% poleca. 16 opinii pacjentów.

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni