Artykuł zweryfikowany przez:
Sieć placówek na południu Polski. Jej działalność skupia się na nieinwazyjnych zabiegach odmładzania i rewitalizacji kobiecych narządów płciowych. Zatrudnia specjalistów stosujących nowoczesne metody.
Zaktualizowano: 3 cze 2021

Spis treści

  • Dla kogo jest zabieg?
  • Jak wygląda zabieg?
  • Przeciwskazania do zabiegu
  • Efekt zabiegu
  • Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Nietrzymanie moczu jest schorzeniem wynikającym z nieprawidłowego funkcjonowania dolnych dróg moczowych (pracy pęcherza, zwieraczy czy mięśni dna macicy). Problem nietrzymania moczu dotyczy blisko 30% kobiet w wieku 18-50 lat i aż 50% kobiet po menopauzie. Przypadłość ta wiąże się z obniżeniem komfortu życia oraz pewności siebie. Obecnie medycyna doskonale radzi sobie z problemem nietrzymania moczu.

Dla kogo jest zabieg?

Dla kogo jest zabieg?

Dla kogo jest zabieg?

Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu to zabieg przeznaczony dla kobiet, które pragną podnieść komfort życia codziennego, samoocenę i przywrócić dobre samopoczucie utracone na skutek problemów z utrzymaniem moczu. Przyczyną nietrzymania moczu jest osłabienie dna macicy, do którego dochodzi podczas porodu, kiedy mięśnie znacznie się rozciągają i nie wracają do swojej formy sprzed porodu. Innym czynnikiem jest okres menopauzy i związane z nim zmiany stężenia hormonów, syntezy kolagenu oraz wiotczenie mięśni.

Jak wygląda zabieg?

Jak wygląda zabieg?

Jak wygląda zabieg?

Zabieg jest nieinwazyjny i bezbolesny. Podczas zabiegu lekarz wykorzystuje wiązkę lasera, którą wprowadza do pochwy wywołując obkurczenie i stymulację włókien kolagenowych, dzięki czemu ścianki pochwy i obszar ujścia cewki moczowej ulegają wzmocnieniu. Zabieg nie wymaga znieczulenia oraz okresu rekonwalescencji. Bezpośrednio po zabiegu pacjentka może wrócić do codziennych czynności, a po 3 dniach do współżycia.

Do zabiegu wykorzystywane są urządzenia laserowe przeznaczone do zabiegów w okolicach intymnych. Często wykorzystywany laser to Mona Lisa Touch.

Przeciwskazania do zabiegu

Przeciwskazania do zabiegu

Przeciwskazania do zabiegu

  • miesiączka
  • ciąża
  • karmienie piersią
  • infekcja stref intymnych
  • zapalenie pęcherza

Podczas wizyty konsultacyjnej należy poinformować lekarza o chorobach i przyjmowanych lekach.

Efekt zabiegu

W efekcie zabiegu następuje obkurczenie tkanek, co prowadzi do zwężenia cewki moczowej i zmniejszenia kąta jej nachylenia. Dzięki temu powraca jej naturalną funkcjonalność. Kobieta odzyskuje komfort zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Zazwyczaj wystarcza jeden zabieg, aby usunąć lekkie lub średnio nasilone nietrzymanie moczu. 

W razie potrzeby zabieg można powtórzyć po miesiącu do uzyskania oczekiwanych efektów.

"Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej lub operacji plastycznej albo masz jakiekolwiek wątpliwości natury medycznej, skontaktuj się z Twoim lekarzem specjalistą. Portal Estheticon nie potwierdza ani nie poleca żadnych treści, zabiegów, produktów, opinii, specjalistów ani żadnych innych materiałów i informacji, o których mowa w tym tekście lub w jakimkolwiek innym miejscu na tej stronie internetowej."