Sieć placówek na południu Polski. Jej działalność skupia się na nieinwazyjnych zabiegach odmładzania i rewitalizacji kobiecych narządów płciowych. Zatrudnia specjalistów stosujących nowoczesne metody.
Zaktualizowano: 3 cze 2020

Spis treści

  • Dla kogo jest zabieg?
  • Jak wygląda zabieg?
  • Przeciwskazania do zabiegu
  • Efekt zabiegu
  • Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Nietrzymanie moczu jest schorzeniem wynikającym z nieprawidłowego funkcjonowania dolnych dróg moczowych (pracy pęcherza, zwieraczy czy mięśni dna macicy). Problem nietrzymania moczu dotyczy blisko 30% kobiet w wieku 18-50 lat i aż 50% kobiet po menopauzie. Przypadłość ta wiąże się z obniżeniem komfortu życia oraz pewności siebie. Obecnie medycyna doskonale radzi sobie z problemem nietrzymania moczu.

Dla kogo jest zabieg?

Dla kogo jest zabieg?

Dla kogo jest zabieg?

Zabieg przeznaczony jest dla kobiet, które pragną podnieść komfort życia codziennego, samoocenę i przywrócić dobre samopoczucie utracone na skutek problemów z utrzymaniem moczu. Przyczyną nietrzymania moczu jest osłabienie dna macicy, do którego dochodzi podczas porodu, kiedy mięśnie znacznie się rozciągają i nie wracają do swojej formy sprzed porodu. Innym czynnikiem jest okres menopauzy i związane z nim zmiany stężenia hormonów, syntezy kolagenu oraz wiotczenie mięśni.

Jak wygląda zabieg?

Jak wygląda zabieg?

Jak wygląda zabieg?

Zabieg jest nieinwazyjny i bezbolesny. Podczas zabiegu lekarz wykorzystuje wiązkę lasera, którą wprowadza do pochwy wywołując obkurczenie i stymulację włókien kolagenowych, dzięki czemu ścianki pochwy i obszar ujścia cewki moczowej ulegają wzmocnieniu. Zabieg nie wymaga znieczulenia oraz okresu rekonwalescencji. Bezpośrednio po zabiegu pacjentka może wrócić do codziennych czynności, a po 3 dniach do współżycia.

Przeciwskazania do zabiegu

Przeciwskazania do zabiegu

Przeciwskazania do zabiegu

  • miesiączka
  • ciąża
  • karmienie piersią
  • infekcja stref intymnych

Podczas wizyty konsultacyjnej należy poinformować lekarza o chorobach i przyjmowanych lekach.

Efekt zabiegu

W efekcie zabiegu następuje obkurczenie tkanek, co prowadzi do zmniejszenia kąta nachylenia cewki moczowej i przywraca jej naturalną funkcjonalność. Kobieta odzyskuje komfort zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Zazwyczaj wystarcza jeden zabieg, aby usunąć lekkie lub średnio nasilone nietrzymanie moczu. 


W razie potrzeby zabieg można powtórzyć po miesiącu do uzyskania oczekiwanych efektów.

"Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej lub operacji plastycznej lub w razie jakichkolwiek wątpliwości natury medycznej, skontaktuj się z Twoim lekarzem specjalistą. Portal Estheticon nie potwierdza wiarygodności treści, zabiegów oraz innych materiałów i informacji opublikowanych na portalu ani nie poleca żadnych produktów, marek czy pracowników służby zdrowia."