Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Liposukcja

Warto
96%
Warto
Na podstawie 101 historii
Średnia cena
8.812 zł
Średnia cena
Według 171 specjalistów
  • Znieczulenie ogólne lub sedacja
  • 1 dzień
  • 1-3 godziny
  • 7-10 dni rekonwalescencji
  • Efekty widoczne po 1 miesiącu
  • Trwałe efekty

Czym jest liposukcja?

Liposukcja - efekty

Liposukcja to technika modelowania sylwetki, a nie metoda odchudzania

Liposukcja, znana też jako lipoplastyka lub odsysanie tłuszczu, to zabieg mający na celu modelowanie sylwetki poprzez usunięcie niechcianych i odpornych na dietę oraz ćwiczenia depozytów podskórnej tkanki tłuszczowej. Może być wykonana na różnych obszarach ciała, takich jak biodra, boczki, uda, łydki, kolana, kostki, brzuch, piersi, plecy, ramiona, podbródek czy wzgórek łonowy. Należy pamiętać, że celem liposukcji nie jest utrata wagi, a jedynie zniwelowanie defektów figury.

Liposukcja to zabieg inwazyjny, jednak podczas operacji wykonuje się jedynie niewielkie nacięcia o długości 1-2 cm w miejscach, gdzie łatwo jest ukryć blizny. Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę specjalnej kaniuli, połączonej z przyrządem wytwarzającym podciśnienie, co pozwala na odessanie nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Operacja trwa 1-4 godziny w zależności od wielkości obszaru zabiegowego. Zazwyczaj wykonuje się ją w znieczuleniu dożylnym, jednak jeżeli obszar zabiegowy jest duży, chirurg może zdecydować o zastosowaniu znieczulenia ogólnego. Zabieg można wykonać w trybie ambulatoryjnym, jednak zazwyczaj pacjent pozostaje w klinice na 1 dobę.

Operacja jest często łączona z innymi procedurami, takimi jak plastyka brzucha (abdominoplastyka), w celu uzyskania pożądanych efektów. To jeden z najbezpieczniejszych i najpopularniejszych zabiegów estetycznej chirurgii plastycznej – według danych ISAPS w 2021 roku na świecie wykonano 1 903 063 zabiegów liposukcji.

Czy jestem odpowiednim kadydatem do zabiegu?

Jak uzyskać dobre efekty liposukcji

O zabiegu liposukcji opowiada dr Ryszard Mądry

Przede wszystkim należy pamiętać, że liposukcja nie jest sposobem walki z otyłością, a metodą modelowania sylwetki. Jak objaśnia zespół Kliniki Diamentum „liposukcja przeznaczona jest dla osób, które mają uregulowaną wagę”, a jej zadaniem jest „jedynie skorygować ciało w miejscach, których nie można leczyć metodami zachowawczymi, jak ćwiczenia czy dieta”. Powinniśmy także pamiętać, że liposukcja nie zmniejsza cellulitu ani nie usuwa nadmiaru wiotkiej skóry.

Podczas kwalifikacji pacjenta do zabiegu chirurg przeanalizuje następujące parametry:

  • ilość tkanki tłuszczowej do usunięcia;
  • miejsca gromadzenia się tkanki tłuszczowej;
  • jakość i elastyczność skóry.

Poza tym pacjenci powinni cieszyć się dobrym stanem zdrowia i mieć realistyczne oczekiwania co do efektów operacji.

Wybór specjalisty

Wybierz wysoko wykwalifikowanego chirurga z doświadczeniem, który wzbudzi Twoje zaufanie. Na pierwszej konsultacji warto poprosić o zaprezentowanie zdjęć rezultatów byłych pacjentów. Upewnij się też, że klinika dysponuje odpowiednim wyposażeniem i oferuje wszystkie interesujące Cię udogodnienia. Zachęcamy także do szukania informacji i zapoznania się z opiniami innych pacjentów na specjalistycznych portalach, takich jak Estheticon.pl. 

Zabiegi liposukcji nie są obciążone dużym ryzykiem powikłań, jednak warunkiem udanego zabiegu i uniknięcia komplikacji jest oddanie się w ręce doświadczonego zespołu specjalistów i wybór kliniki oferującej dostęp do niezbędnego i certyfikowanego sprzętu. Na bezpieczeństwo podczas zabiegu wpływ mają też anestezjolog i reszta zespołu medycznego, dlatego ważne jest nie tylko, aby wybrać dobrego chirurga plastycznego, ale też klinikę o dobrej renomie.

Bibliografia

Bali Clinic (data nieznana). Liposukcja. [online]. Dostępny: https://baliclinic.pl/offer/view/liposukcja [dostęp: 07.06.2022]

Healthline (data nieznana). Is Liposuction Safe? [online]. Dostępny: https://www.healthline.com/hea... [dostęp: 10.01.2023]

Klinika Diamentum (data nieznana). Liposukcja. [online]. Dostępny: https://diamentum.clinic/zabiegi-na-cialo/liposukcja/ [dostęp: 07.06.2022]

Klinika Dr Szczyt (data nieznana). Chirurgia plastyczna sylwetki. Liposukcja. [online]. Dostępny: https://www.drszczyt.pl/zabiegi/chirurgia-plastyczna-sylwetki/liposukcja [dostęp: 07.06.2022]

Pulsmed (data nieznana). Liposukcja do pobrania komórek ADSC. [online]. Dostępny: http://pulsmedlife.pl/chirurgi... [dostęp: 09.01.2023]

Żagiel Med (data nieznana). Liposukcja. [online]. Dostępny: https://zagielmed.pl/liposukcja/ [dostęp: 07.06.2022]

"Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej lub operacji plastycznej albo masz jakiekolwiek wątpliwości natury medycznej, skontaktuj się z Twoim lekarzem specjalistą. Portal Estheticon nie potwierdza ani nie poleca żadnych treści, zabiegów, produktów, opinii, specjalistów ani żadnych innych materiałów i informacji, o których mowa w tym tekście lub w jakimkolwiek innym miejscu na tej stronie internetowej."
Zobacz specjalistów