Modelowanie łydek

Autor:

Jest wiele możliwości poprawienia kształtu łydek, podobnie jak jest wiele różnych powodów, dla których taki zabieg jest pożądany. Poprawa kształtu łydek jest najczęściej wykonywana z powodu wad wrodzonych takich jak stopa końsko-szpotawa, mózgowe porażenie dziecięce, rozszczep kręgosłupa czy pourazowe zmiany, gdzie najczęściej w dzieciństwie pacjent doznał urazu z uszkodzeniem nerwów i cała kończyna dużo gorzej się rozwijała. Zabieg taki ma na celu symetryzację kończyn dolnych.

Jest również spora grupa pacjentów i pacjentek, którzy docierają do gabinetów chirurgów plastycznych z powodu podudzi szpotawych czyli popularnie nazywając, mają “krzywe nogi”. Wówczas mówimy o źle zbudowanej masie mięśniowej z przewagą po zewnętrznej stronie łydki i niedorozwojem mięśnia brzuchatego łydki od strony wewnętrznej.

Zdarzają się również pacjenci, którzy mają źle rozlokowaną tkankę tłuszczową, gdzie jest jej znacznie więcej po stronie zewnętrznej, a mniej po stronie wewnętrznej, co nasila wrażenie szpotawości.

Jakie są możliwości poprawienia kształtu łydek?

Implanty

Najistotniejszym i przynoszący najlepsze efekty sposobem na korekcję kształtu łydek jest wszczepienie implantów. Implanty są różnej wielkości, objętości, długości i można bardzo precyzyjnie dopasować je do wzrostu pacjenta i do deficytu tkankowego. Efekty tego leczenia są doskonałe. 

Lipotransfer

Czasami oprócz niedorozwoju mięśnia brzuchatego jest również źle uformowany mięsień płaszczkowaty, który nadaje pożądany, ładny kształt łydce. W takich przypadkach posługujemy się szczególnie lipotransferem czyli w odpowiednią okolicę podajemy tkankę tłuszczową, która kształtuje łydkę.

 

Jakie są możliwości wyszczuplenia łydek?

Oprócz problemu z deficytem tkanek w obrębie łydek może pojawić się problem z  jego nadmiarem. Są dwie przyczyny takiego stanu i dwie różne możliwości leczenia:

  • niekorzystnie i nadmiernie rozwinięta tkanka tłuszczowa

    Usuwamy ją przy pomocy liposukcji lub modelujemy poprzez lipotransfer i przemieszczenie ze strony zewnętrznej łydki na stronę przyśrodkową.

  • przerost tkanki mięśniowej

    Taki zabieg modelowania łydki miała słynna Marilyn Monroe i wówczas usunięto jej część tkanki mięśniowej modelując łydkę do pożądanego, pięknego kształtu. W dzisiejszych czasach są inne metody. Wykorzystuje się urządzenie, które zostało skonstruowane przede wszystkim do wyłączania bólu. Przy jego użyciu uszkadza się w sposób nietrwały nerwy, co powoduje wyłączenie bólu w danym obszarze. Efekt odnerwienia wykorzystano do zmniejszania masy mięśniowej. Porażony nerw, który nie unerwia tkanki mięśniowej, powoduje jej stopniowy zanik. Taki zabieg jest najczęściej wykonywany w Korei, ponieważ Koreanki mają często krótkie nogi i grube łydki, tzw. łydki gnoma. Obecnie zabieg zaczyna być stosowany również w innych częściach świata.

Aktualizowane: 18.10.2018

Zasięgnij opinii specjalisty w dziedzinie Modelowanie łydek

Więcej opinii na ten temat

Modelowanie łydek - Cenniki

Ceny od 130 zł
zazwyczaj do 300 zł
NEONIA Centrum Laseroterapii i Medycyny Estetycznej
Ceny od 6 000 zł
zazwyczaj do 10 000 zł
dr n. med. Rafał Pabiańczyk
Ceny od 1 500 zł
zazwyczaj do 2 200 zł
Dr Barbara Parda-Glomska
Ceny od 6 500 zł
zazwyczaj do 11 000 zł
Instytut Estetyczny Coramed
Ceny od 9 500 zł
zazwyczaj do 11 500 zł
Klinika Chirurgii Plastycznej ALMA-MEDICA
Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni