Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Modelowanie łydek

  • Znieczulenie miejscowe
  • Nie wymaga hospitalizacji
  • 3-6 godzin
  • 7-10 dni rekonwalescencji
  • Efekty widoczne po 1 tygodniu
  • Trwałe efekty

Czym jest modelowanie łydek?

Modelowanie łydek to termin odnoszący się zarówno do zabiegów powiększania, jak i redukcji tej części ciała. Zabiegi mają zazwyczaj głównie cel estetyczny i są kierowane do osób, które chcą uzyskać równowagę między dolną i górną partią nóg lub zlikwidować asymetrię występującą między prawą i lewą łydką.

Metoda zabiegowa zależy od celu, jaki chce osiągnąć pacjent. Obecnie łydki można powiększyć poprzez zastosowanie implantów lub własnej tkanki tłuszczowej, podczas gdy ich wyszczuplenie jest możliwe dzięki liposukcji.

Dla kogo?

Modelowanie łydek

Plastyka łydek to zabieg skierownay do pacjentów niezadowolonych z wyglądu tej części ciała

Tego rodzaju zabiegi są skierowane do pacjentów niezadowolonych z wyglądu swoich łydek. Lekko nieproporcjonalne bądź asymetryczne łydki zazwyczaj nie wiążą się z konsekwencjami zdrowotnymi, dlatego też pacjenci decydujący się na któryś z zabiegów, kierują się zazwyczaj względami estetycznymi, jak podkreślają specjaliści z Kliniki Miracki. W tych przypadkach ćwiczenia fizyczne zazwyczaj nie dają pożądanych rezultatów i zabieg bywa jedynym rozwiązaniem, który pozwoli na osiągnięcie symetrii i/lub odpowiednich proporcji kończyn dolnych.

Wśród przyczyn zbyt małych lub niesymetrycznych łydek wymienić możemy między innymi:

  • predyspozycje genetyczne;
  • deformacje związane z wadami wrodzonymi (np. stopa końsko szpotawa, mózgowe porażenie dziecięce, rozszczep kręgosłupa);
  • konsekwencje chorób i wypadków, gdzie najczęściej w dzieciństwie pacjent doznał urazu z uszkodzeniem nerwów i cała kończyna dużo gorzej się rozwijała.

Jest również spora grupa pacjentów i pacjentek, którzy docierają do gabinetów chirurgów plastycznych z powodu podudzi szpotawych, czyli popularnie nazywając, mają „krzywe nogi”. Wówczas mówimy o źle zbudowanej masie mięśniowej z przewagą po zewnętrznej stronie łydki i niedorozwojem mięśnia brzuchatego łydki od strony wewnętrznej.

Z kolei powody zbyt masywne łydki to zazwyczaj efekt:

  • predyspozycji genetycznych;
  • przerostu tkanki mięśniowej;
  • nadmiaru tkanki tłuszczowej (niekiedy może to wynikać z innych schorzeń, np. lipidemii).

Przeciwwskazania

Plastyka łydek

Istnieją pewne przeciwwskazania do niektórych metod

Zabieg mogą wykonać zarówno mężczyźni i kobiety, którzy osiągnęli pełnoletność i cieszą się dobrym zdrowiem fizycznym i psychicznym.

Przeciwwskazaniami do modelowania łydek metodami chirurgicznymi są choroby układu krążenia, cukrzyca, choroby serca, zaburzenia krzepnięcia krwi, niewydolność oddechowa lub nerek. Interwencja nie jest zalecana także w przypadku pacjentów cierpiących z powodu infekcji skórnej w dniu zabiegu. W przypadku niektórych technik, przeciwwskazań może być więcej, o czym lekarz poinformuje na pierwszej konsultacji.

Należy też pamiętać, że w przypadku przeszczepu tłuszczu, pacjent powinien dysponować miejscem dawczym, w którym jest wystarczająco dużo tkanki tłuszczowej do pobrania.

"Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej lub operacji plastycznej albo masz jakiekolwiek wątpliwości natury medycznej, skontaktuj się z Twoim lekarzem specjalistą. Portal Estheticon nie potwierdza ani nie poleca żadnych treści, zabiegów, produktów, opinii, specjalistów ani żadnych innych materiałów i informacji, o których mowa w tym tekście lub w jakimkolwiek innym miejscu na tej stronie internetowej."